Covid-19: aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 

Chci se stát animátorem!

Proč se stát animátorem?

Být animátorem je sen malých i velkých, zkrátka všech, kdo s  animátory zažili nezapomenutelné léto u moře, ale i těch, co o této cool práci jen četli či slyšeli. Kdo by také nechtěl strávit léto u moře, každý den záruka krásného počasí, tropické teploty a hlavně spousta zábavy.

Ačkoli je to práce opravdu náročná, tak díky prostředí a skvělému týmu si můžete užít práci i formou zábavy. Animátoři jsou totiž ti, kteří zábavu vytváří. Animátor nebo také „zábavář“, jak animátora hezky česky nazýváme, baví děti i dospělé bohatým programem plných her a aktivit, do kterých se samozřejmě může s chutí zapojit.

Animace není pouze práce, ale také navazování nových kontaktů a přátelství, získávání nových zkušeností, objevovaní zajímavých míst a také průzkum země jinýma očima než z pozice klasického turisty. Pokud vás navíc baví sport, práce s dětmi či tanec, tak ani nepoznáte, že pracujete, léto si užijete a doba strávená v destinaci uteče jako voda.

Animace je prostě boží brigáda na léto a kdo ji ještě nezažil, tak by to měl rozhodně zkusit. Věřte, že těch vtipných a zábavných momentů je více, než si myslíte :).

A proč se stát animátorem právě u CK ALEXANDRIA?
 • CK Alexandria je jedničkou na trhu cestovního ruchu v oblasti animačních programů.
 • Jako jediní posíláme do destinací celé české týmy, takže se nemusíš bát, že bychom tě hodili do vod animace samotného.
 • Předtím než odjedeš do destinace jako je Bulharsko, Řecko, Španělsko a Turecko, absolvuješ pořádné vícedenní školení, kde tě všechno naučíme tak, abys byl připraven na sezónu. A to zcela zdarma.
 • Animátor CK Alexandria dělá vše. Nerozdělujeme animátory na sportovní, pro děti, taneční apod., u nás se naučíš vše a budeš se s kolegy na aktivitách střídat. Nehrozí tak každodenní stereotyp a nuda. Každý má své silnější stránky, někdo je lepší ve sportu, někdo zase s dětmi a někdo skvěle tančí, to je samozřejmě výhoda a můžete se v týmu navzájem učit, pomáhat si a podporovat se.
 • Máš od nás podporu po celou dobu ve veškerých záležitostech, ať už se jedná o úřady či ostatní organizační záležitosti.
 • Na castingy přijedeme my za tebou. Praha je moc daleko? Rádi tě uvidíme, nejen v Praze, ale i v Olomouci, Ostravě či v Brně na jednom z našich castingů.
 • Pokud budeš potřebovat potvrdit školní praxi, tak u nás to není žádný problém.
 • Hradíme veškeré náklady, takže se nemusíš bát, že tvoje výplata padne za stravu, ubytování či letenky.
 • Cestovní pojištění budeš mít zajištěno na celou dobu animace od nás zdarma.

Vidíš všechny ty výhody? Tak na co ještě čekáš, sroluj dolů a vyplň formulář. Nejsi ještě zcela přesvědčený? Tak se mrkni na článek s Naty a na naše animátory ;)

ZPĚT NA MENU

Chceš animovat a stále váháš? Přečti si, jak to vidí Naty, která s námi animovala 5 sezón

V cestovní kanceláři Alexandria už jsou animace poměrně proslulé a rodiny s dětmi je stále více vyhledávají. Jak tvoje okolí reaguje, když jim řekneš, že pracuješ jako animátor?

Lidé už animace znají. Dříve si tento pojem spojovali spíš s prací na počítači. Stále však vidí pouze dětskou animaci, nikoliv zábavu pro celou rodinu. Většinou jsou nadšení a líbí se jim, co animace obnáší. Hodně lidí v animaci vidí jen hezky strávené léto u moře a nevidí, že příprava animačního programu dá také zabrat a že je potřeba i v sezóně trénovat na večerní programy.


Zobrazit více >>

Naši animátoři

více..

Tomáš Bína

„S úsměvem jde všechno lépe“

více..

Nikola Roubalová

„Dělej, co Tě baví. Neřeš, co si ostatní lidé myslí a buď sám sebou.“

více..

Tomáš Teslík

„Motto nemám, ale za to mám vzkaz pro budoucí animátory“


více..

Daniela Poláková

„Život se nepíše, život se žije :)!“

více..

Jakub Šíma

„Když se nestydíš, tak se nebavíš ;-)“

více..

Lucie Kováčová

„Když nemůžeš, tak přidej.“


více..

Dibelka Daniel

„Život je těžká zkouška a jen ten, kdo jeho výzvu přijme, opravdu ví, co znamená žít.“

více..

Písaříková Kateřina

„S úsměvem jde všechno lépe!“

více..

Tauchmanová Šárka

„Žij dneska, protože včerejšek už není a zítřek být ani nemusí.“


více..

Mičková Jana

„Dělej, co tě baví, s lidmi co tě baví.“

ZPĚT NA MENU

Casting a co od tebe požadujeme

Aby ses mohl stát animátorem u CK Alexandria, tak je důležité, abys především vyplnil níže uvedený formulář a dostavili se na jeden z našich castingů ;-) .

Castingy budou probíhat vždy v prvních měsících začátku roku, a to ve čtyřech vybraných městech - Praha, Brno, Olomouc a Ostrava. Konkrétní data a možnost přihlášení se na jednotlivé castingy obdržíte emailem po registraci.

A teď už tedy konkrétně ke castingům.

Na to, abys u nás na castingu uspěl, není potřeba žádná speciální příprava. Stačí, když s sebou vezmeš svou okouzlující osobnost, úsměv, který je pro animátora neodmyslitelnou součástí každého dne, kreativní nápady, dobrou náladu a nějaké to sportovní oblečení, protože se u toho asi trochu zapotíš.

Jelikož animátor u naší CK dělá vše, tak casting probíhá na několika stanovištích. Nejdříve nám o sobě něco řekneš, potom si tě trochu vyzkoušíme z angličtiny, abychom věděli, že se dokážeš alespoň trochu domluvit a pomoci klientům při komunikaci s hotelem či recepcí, a pak tě čeká nějaká ta pohybová aktivita. Není to nic složitého a na náš casting se nemusíš nijak dopředu připravovat, improvizace je také umění, kterého si u animátora ceníme ;).

A co bys měl splňovat:

 • komunikativnost s příjemným vystupováním
 • nebát se předvést a být tak trochu extrovert ;)
 • plnoletost (v době odletu do destinace)
 • spolehlivost a samostatnost
 • práce v týmu
 • základní komunikační znalost anglického jazyka
 • pozitivní energii a dynamičnost
 • časovou flexibilitu
 • předpoklady pro práci s dětmi a dospělými

Formulář – animátor na léto 2021

Děkujeme za zájem o pozici animátora. V současné době je kapacita pro letní sezónu 2021 naplněna. Formulář na příští animační sezónu bude opět spuštěn na konci tohoto roku.

ZPĚT NA MENU

Manažer animačních programů

A s kým se budeš nejvíc setkávat? Nejčastěji uvidíš právě mě, Kamilu, která s tebou absolvuje celý proces od castingu, přes výběr destinace až po administrativní podporu po skončení animace. To je samozřejmě malý výčet toho, co všechno budeme spolu řešit. Ve mně najdeš podporu a kontaktovat mě můžeš s čímkoli, ať už to bude před zahájením sezóny, v průběhu anebo po jejím ukončení. Zajišťujeme nejlepší zázemí, tak abyste si práci u moře pořádně užili.

Animaci zdar a těšíme se na společnou spolupráci. :)
ZPĚT NA MENU

Kontakt

Kontaktovat nás můžete na e-mailu: animace@alexandria.cz

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies