Aktuality, novinky

20. 9. 2023

Zahajujeme prodej zájezdů na léto 2024

Vážení přátelé,

další úspěšná letní sezona je za námi. Rádi bychom Vám všem poděkovali za Vaši přízeň a za to, že jste nám dali svou důvěru a pro svou dovolenou jste zvolili právě CK Alexandria. Mnozí z Vás s námi jezdí opakovaně, mnozí jeli letos poprvé, ale všechny Vás spojuje stejný cíl - užít si svou dovolenou v pohodě. A to je to, na čem chceme pracovat i nadále.

S radostí Vám přinášíme novou nabídku Super First Minute na léto 2024. Tato nejvýhodnější nabídka je platná až do 30. 11. 2023 a přináší Vám spoustu výhod, jako jsou zájezdy pro děti zdarma, nízká záloha, možnost změny zájezdu zdarma či garance neměnné ceny.

A nejen to. Své peníze můžete navíc i zhodnotit a porazit s námi inflaci. Pokud nyní zaplatíte celkovou cenu zájezdu, zhodnotíte si své peníze o 5 %. Ty Vám dáme hned a bez čekání formou extra slevy. A samozřejmě nepřijdete ani o slevu za včasný nákup, která je zahrnuta automaticky i pokud zaplatíte pouze zálohu.

V Super First Minute nabídce naleznete ověřené kapacity, ale i pečlivě vybrané novinky. A chybět nemohou ani naše Alexandria Club hotely, kde na Vás budou samozřejmě opět čekat i naši čeští animátoři s bohatým programem plným zábavy pro děti i dospělé.

Tak neváhejte a vyberte si svou dovolenou v pohodě na léto 2024 už nyní.

6. 9. 2023

Přívalové deště v Bulharsku

Bulharskem včera prošly silné přívalové deště. Zvlášť silný lokální liják přešel přes Carevo. Nejvíce zasažena byl okrajová čtvrť Vasiliko na jihu městečka, kde déšť bohužel spláchl i několik nelegálních staveb. Na omezenou dobu byly zavřené i některé silnice v okolí, přes které tekla voda. Přestože fotky, které můžete najít na internetu, působí dramaticky, situace se postupně zklidňuje. Přívalové deště byly rychlé a intenzivní, aktuálně ale již od včerejšího večera neprší. Důležité je, že hotel Hermes je na severním okraji městečka, a i když během deště nateklo také do některých míst v areálu hotelu, hotel dál funguje ve standardním režimu. Předpověď počasí je pozitivní. Smutný ale optimistický zůstává i starosta města Careva, který prohlásil: „Carevo se vrací na správnou cestu, rychle se zotavujeme.“

28. 8. 2023

Soutěžte s námi o dres české fotbalové reprezentace a fanděte při zápasu s Albánií stylově!

CK Alexandria, oficiální travel partner české fotbalové reprezentace, vyhlašuje soutěž o dres českého národního týmu.

Soutěž je jednoduchá!
Napište nám do komentářů pod soutěžní příspěvek na našem Facebooku či Instagramu, jak se jmenuje náš klubový hotel v Albánii.
Soutěžíme od dneška do konce týdne.
V pondělí 4. 9. zveřejníme výherce, aby se na zápas 7. 9. stihl obléct.

Tak na nic nečekejte, zapojte se do soutěže a vyhrajte dres českého nároďáku!


Kompletní pravidla:
1. Soutěž probíhá od 11:55 do 1.9.2023 23:59.
2. Pořadatelem soutěže je ALEXANDRIA, a.s., sídlo: Poupětova 1128/22, 170 00 Praha 7, kontaktní adresa: Španělská 770/2, 12000 Praha 2, IČ: 25661507, DIČ: CZ25661507, OR: Městský soud v Praze, spisová značka C 59046
3. Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba starší 18 let. Vyloučeni ze soutěže jsou zaměstnanci CK Alexandria a jejich rodinní příslušníci.
4. Pro účast v soutěži je třeba v období od 28.8.2023 11:55 do 1.9.2023 23:59 správně odpovědět na soutěžní otázku „Jak se jmenuje náš klubový hotel v Albánii?“ a odpověď napsat k soutěžnímu příspěvku buď na sociální profil CK Alexandria na Facebooku CK ALEXANDRIA (https://www.facebook.com/ckalexandria) či Instagramu CK ALEXANDRIA (https://www.instagram.com/ck_alexandria).
5. Každý soutěžící smí vložit maximálně 1 soutěžní komentář.
6. Pořadatel má právo soutěžící osobu ze soutěže vyloučit v případě, že zjistí nebo bude mít oprávněné podezření na spáchání podvodného nebo nekalého jednání ze strany tohoto soutěžícího či jiné osoby, která dopomohla danému soutěžícímu k získání výhry.
7. Dne 4. 9. 2023 vylosuje pořadatel ze soutěžních příspěvků osobu, kterou bude neprodleně kontaktovat soukromou zprávou. Výherce si bude moci dres vyzvednout na centrále CK Alexandria do 7. 9. 2023 do 17:30 hodin.
9. Výherce bude zveřejněn 4. 9. 2023.
10. Účastí v této soutěži soutěžící bere na vědomí zpracování svých osobních údajů (jméno, příjmení, e-mailová adresa, FB či IG uživatelské jméno) pro účely realizace této soutěže (zejména za účelem evidence soutěžících, výběru a oslovení výherce soutěže a domluvení předání výher). Podrobné informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici (zpřístupněny pomocí jasných a jednoduchých jazykových prostředků) v dokumentu Informace a přístup k osobním údajům – ALEXANDRIA a.s. (k dispozici mj. v elektronické podobě zde).
11. Pořadatel neodpovídá za nedoručení zpráv souvisejících se soutěží.
12. Pořadatel si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí o výherci.
13. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoliv pozměnit nebo upravit pravidla soutěže či soutěž zkrátit, prodloužit, změnit nebo zrušit, a to bez udání důvodů a poskytnutí náhrady.
14. Za tuto soutěž, její technickou stránku, průběh, vyhlašování ani předávání cen jakožto ceny samotné nijak nenese odpovědnost Facebook či Instagram (společnost META PLATFORMS [META]).

28. 7. 2023

Všechny požáry v Řecku jsou pod kontrolou. Zahájení prací na obnovu oblastí, které byly na jihu ostrova Rhodos zasaženy požárem


Všechny požáry v Řecku se už podařilo dostat pod kontrolu. V pátek o tom informovala řecká civilní služba.

Tato informace se týká i jihu ostrova Rhodos. Situace na jihu ostrova je tak výrazně klidnější, ohniska požárů jsou lokalizovaná a neohrožují ani místní, ani turisty. Místní úřady hlásí návrat k normálnímu fungování a zahájení prací na obnovu oblastí, které byly na jihu ostrova požárem zasaženy. Sever ostrova funguje zcela bez omezení.

27. 7. 2023

Nouzový stav na Rhodosu je pouze administrativní krok a neznamená změnu bezpečnostní situace

Dnes byl na řeckém ostrově Rhodos vyhlášen nouzový stav. Tento nouzový stav však nesouvisí se změnou aktuální bezpečnostní situace na ostrově. Jedná se o potřebný administrativní krok místních úřadů, který usnadní co nejrychlejší obnovu jihu ostrova a umožní také např. žádat o prostředky z krizových fondů. Toto rozhodnutí nemá žádný vliv na bezpečnost v nezasažených částech ostrova. Situace v severní části ostrova tak zůstává i nadále klidná a bezpečná a na Rhodosu už se začíná řešit to, jak co nejrychleji zvládnout nápravu na jihu ostrova.

25. 7. 2023

Aktuální situace na Rhodosu - podle hasičů mohou být turisté na severu ostrova Rhodos naprosto v klidu

Vážení přátelé,

přinášíme Vám dnešní čerstvé informace z ostrova Rhodos.

Severní část ostrova Rhodos funguje v běžném standardním režimu a podle hasičů na ostrově mohou být turisté, kteří se chystají na sever řeckého ostrova Rhodos, naprosto v klidu.
Vyplývá to podle ministerstva zahraničí i ze zpráv českých hasičů, kteří jsou přímo na místě.

„MZV bere informace ze dvou hlavních zdrojů – od řeckých orgánů a od našich českých hasičů na místě. Podle nich mají teploty a vítr ve středu a ve čtvrtek začít ustupovat, a situace si proto nyní nežádá označovat severní část ostrova za rizikovou,“ řekl Novinkám mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Turisté, kteří jsou aktuálně na Rhodosu s naší ck, stejně jako naši delegáti či animátoři potvrzují, že v letoviscích, kde CK Alexandria ubytovává své zákazníky, je klid a panuje zde běžná dovolenková atmosféra. Nebe je modré, lidé si užívají dovolenou - koupají se v moři či v bazénu, užívají si animační programy a využívají standardní all inclusive služby. Níže naleznete také několik aktuálních fotek, které nám naši kolegové zaslali dnes dopoledne.

Situaci samozřejmě sledujeme i nadále a zůstáváme v neustálém kontaktu s našimi kolegy na místě, místními autoritami i Ministerstvem zahraničí.


24. 7. 2023

Požár na jihu řeckého ostrova Rhodos - aktuální informace

Vážení přátelé,

přinášíme Vám aktuální informace z ostrova Rhodos.

Jižní část ostrova je zasažena požáry. Zasažená oblast je však na jihu a daleko od letovisek, kde ubytováváme naše zákazníky. Tyto oblasti jsou zcela nezasažené a hotely normálně fungují a poskytují standardně plný servis.
Jsme v neustálém kontaktu s našimi kolegy na místě a také s místními autoritami, které potvrzují, že oblasti v severovýchodní části jsou požáry nezasaženy a fungující ve standardním režimu. Níže naleznete několik fotek, které naše delegátka pořídila dnes ráno, před hotelem Atlantica Mikri Poli a cestou k němu.

Rádi bychom Vám poskytli detailnější informace, ať máte reálný obrázek.
Je pravda, že díky evakuaci lidí z jihu, byla situace na letišti o víkendu hektická, ale dnes ráno již naši kolegové hlásí i na letišti klid a normální fungování. Některé CK vypravily včera v noci repatriační lety z důvodu návratu klientů z požárem postižených oblastí na jihu ostrova (evakuované oblasti). To se našich klientů netýká. Stejně tak jsme neměli v plánu ubytovávat zákazníky v jižní dnes ohněm zasažené části ostrova, a tak nemusíme lety rušit. Je logické, že pokud měla cestovní kancelář nasmlouvané ubytování pro své klienty na jihu, tak let zruší a nebude je do zasažené oblasti posílat. Naše CK v zasažené oblasti kapacity nemá, zákazníky ubytováváme pouze v nezasažené oblasti - v Kolymbii, Faliraki, Rhodos Town a okolí.

V médiích se bohužel používá zkratka, že dochází k evakuaci ostrova a repatriaci klientů z Rhodosu, ale to je zjednodušená, zkreslená a tím pádem nepravdivá informace. Pravdou je, že došlo k evakuaci některých oblastí na jihu ostrova a repatriaci klientů z hotelů, které byly na jihu v zasažené oblasti uzavřeny. Severní část ostrova ale normálně funguje. Je nám moc líto lidí, kterých se situace na jihu ostrova dotkla i místních, kteří byli evakuováni ze svých domovů. Nejvyšší prioritou je pro nás zdraví a bezpečí naších zákazníků. Není ale možné zevšeobecňovat informace o části ostrova na Rhodos jako celek. Také řecké státní autority nedoporučují zastavit plošně lety na Rhodos, ale rozlišovat, kam klienti z těchto letů míří. Stejná je informace, kterou máme od českého Ministerstva zahraničí.
V doporučení MZV aktuálně stanovisko necestovat v rámci ostrova Rhodos do požárem postižených oblastí: aktuálně to jsou tyto: Kiotari, Gennadi, Pylonas, Laerma, Lardos, Lindos, Kalathos, Malona, Asklipeio, Peukous, Massari a Charaki. MZV nepřistupuje aktuálně k plošnému zákazu cestovat do destinace či nedoporučení k letům do destinace Rhodos.

Situaci i nadále sledujeme a jsme v neustálém kontaktu s našimi kolegy na místě, místními autoritami i Ministerstvem zahraničí.

Pohled z Kolymbie na jih

Pohled z Kolymbie na jih

Mikri Poli Rhodos

Atlantica Mikri Poli, Kolymbia, Rhodos

Rhodos silnice smer jih

Rhodos, silnice směr jih

Pohled do vnitrozemí

Pohled do vnitrozemí

22. 7. 2023

Požár na jihu řeckého ostrova Rhodos - zákazníci CK Alexandria daleko od požáru a mimo jakékoli nebezpečí

Vážení přátelé,

v souvislosti s požárem, který hoří na jihu řeckého ostrova Rhodos, bychom Vás rádi ujistili, že všichni naši zákazníci jsou v pořádku a absolutně mimo jakékoli nebezpečí.

Požár hoří v okolí letoviska Kiotari na jihu ostrova a díky větrům ze severu se šíří dále na jih. Hotely, ve kterých jsou ubytováváni naši zákazníci, jsou v severní části ostrova a jsou tak od požáru daleko a mimo směr jeho případného dalšího šíření.

Situaci samozřejmě i nadále sledujeme a jsme v neustálém kontaktu s našimi kolegy i s místními autoritami na ostrově.

10. 7. 2023

Poleťte s námi v zimě k moři

Vážení zákazníci,

Zahajujeme prodej zájezdů do Spojených Arabských Emirátů na zimu 2023/2024.

A pozor, novinka: Letos v zimě na Vás budou v Emirátech čekat i naši čeští animátoři se svým programem plným zábavy pro děti i dospělé.

FIRST MINUTE ceny zájezdů do Spojených Arabských Emirátů na zimu 2023/2024 jsou platné pouze do 31. srpna 2023.

Tak neváhejte a vyberte si svůj zájezd zde.

1. 7. 2023

Bulharsko: Voda v Černém moři je nádherně čistá a průzračná - podívejte se sami

Vážení zákazníci,

nedávno se v médiích objevili články, které popisovali možnost zhoršení kvality vody Černého moře u bulharských břehů.

Situaci pro Vás samozřejmě i nadále neustále pečlivě sledujeme. A že šlo o planý a zbytečný poplach dokazují mj. i aktuální fotky a videa, která nám naši kolegové pravidelně z Bulharska zasílají.

Podívejte se třeba, jak dnes (1. 7. 2023) vypadá moře v Primorsku:


Popisek obrázku 1
Popisek obrázku 2


20. 6. 2023

Bulharsko - Voda v Černém moři je čistá

Vážení zákazníci,

v posledních dnech se v médiích objevují články, které popisují zhoršení kvality vody u břehů Oděsy, způsobené vodou z Kachovské přehrady. V článcích je zmíněna možnost, že by se znečištění mohlo šířit i do Černého moře k rumunským či bulharským břehům. Podle bulharských mořských biologů jsou však tyto informace zbytečně senzacechtivé a šíří zbytečnou paniku.

Jednak má moře obrovskou samočistící schopnost, především ale mezi Oděsou a rumunskými břehy (ty bulharské jsou ještě dále na jih) ústí do moře Dunaj, který je obrovský a množství vody, které zde každý den ústí do Černého moře způsobuje proudy, které tak tvoří přirozenou hranici a brání šíření případného znečištění ze severu. To vědcům potvrzují i satelitní záběry.

Podle informací od bulharského Ministerstva životního prostředí a vody probíhá každopádně neustálý monitoring situace a nebyly zjištěny žádné známky znečištění moře u bulharského pobřeží. Stejné informace vyplývají i z údajů od Centra pro integrovaný management a monitoring pobřežních zón.

Situaci pro Vás samozřejmě i nadále neustále pečlivě sledujeme.

17. 5. 2023

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA FOTBALOVÝ ZÁPAS AC SPARTA PRAHA - BOHEMIANS 1905

CK Alexandria, oficiální travel partner AC Sparta Praha, je partnerem sobotního zápasu, ve kterém se Sparta utká s Bohemians Praha 1905. Utkání se hraje tuto sobotu 20. 5. 2023 v 15:00 v epet ARENA na Letné.

Hrajeme celkem o deset vstupenek pro dva na sobotní utkání.

A jak se zúčastnit? Je to jednoduché. Vše, co je potřeba k tomu, abyste se soutěže zúčastnili, je nahrát nám na náš Facebook do komentářů pod soutěžní příspěvek fotku z libovolné dovolené. Nejoriginálnější fotografie vybere naše porota a v pátek 19.05. ve 14:00 zveřejníme výherce. Komentáře můžete přidávat do 18.05. 23:59.

P.S. Nezapomeňte dát o soutěži vědět i dalším milovníkům fotbalu. Sdílejte!

15. 2. 2023

Alexandria uvádí na trh nový a jedinečný koncept dovolené Club Yoga & Relax

Dodo Beach je prvním hotelem, kterým CK Alexandria uvádí na trh svůj nový a jedinečný koncept dovolené nazvaný Club Yoga & Relax, dovolené určené pouze pro dospělé a zaměřené na klid, pohodu a odpočinek fyzický i duševní a pro zájemce navíc zpestřený lekcemi jógy, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

Nejen pro milovníky jógy, kteří cvičí pravidelně, ale i pro úplné začátečníky budou v našem hotelu Dodo Beach Club Yoga & Relax připravené pravidelné lekce jógy a cvičení vedené minimálně dvakrát denně (mimo neděli) naší instruktorkou s mnohaletými zkušenostmi a mezinárodně uznávaným certifikátem, Ditou Riegerovou.

Lze si vybrat ze stylů jógy jakou jsou Powerjóga, Hathajóga, Jóga pro zdravá záda, Core jóga na posílení středu těla (tzv. hlubokého stabilizačního systému) a oblíbené lekce na zeštíhlení a posílení problémových partií, ke kterým patří břicho, boky, hýždě a stehna. To vše s ohledem na Vaše preference, Vaše možnosti a zkušenosti – na své si přijdou jak ti, pro které je jóga již životním stylem a nedovedou si bez ní představit jediný týden svého života, tak úplní začátečníci, kteří zatím neměli šanci jógu sami vyzkoušet. Individuální přístup je pro naši lektorku samozřejmostí. Lekce jsou tak vhodné pro každého s respektem k vlastnímu tělu.

Ale i pokud cvičit nechcete a toužíte „pouze“ dovolené plné odpočinku, dovolené bez dětí a na klidném místě, jste tu správně a jste vřele vítáni. Cvičení jógy je samozřejmě dobrovolné a je určeno pouze pro zájemce. Nikoho nebudeme nutit ani obtěžovat. Cílem je klid, pohoda a relax pro všechny. Pro více informací klikněte zde.

Těšíme se na Vás. Namaste.

1. 2. 2023

VELKÁ ÚNOROVÁ SOUTĚŽ s CK ALEXANDRIA o zájezd pro výherce zdarma

Kdokoliv si během února zakoupí zájezd z naší nabídky, může se zúčastnit soutěže o dovolenou pro svou osobu zcela zdarma.
Pro přihlášení
do soutěže stačí do 28. 2. 2023 napsat do komentářů pod příspěvek o této soutěži zveřejněný na našem Facebooku či Instagramu, jaký zájezd jste si koupili a proč se právě na danou destinaci těšíte nejvíce.
Výherce získá zakoupený zájezd pro svou osobu zcela zdarma.
Výsledky budou zveřejněny dne 6. 3. 2023.
Držíme palce!

Stručná pravidla:

 • Kupte si v období 1. 2. 2023 - 28. 2. 2023 zájezd od CK ALEXANDRIA a.s.
 • Napište do 28. 2. 2023 do komentářů pod soutěžní příspěvek na našem Facebooku či Instagramu, jaký zájezd jste si koupili a proč se právě na danou destinaci těšíte nejvíce.
 • 1 soutěžící smí vložit pouze 1 soutěžní komentář. Je-li zájezd zakoupen pro více osob, každá osoba se může zúčastnit soutěže samostatně.
 • Dne 1. 3. 2023 vylosujeme ze soutěžních příspěvků osobu, kterou budeme neprodleně kontaktovat soukromou zprávou. Tato osoba je povinna předložit do 48 hodin Smlouvu o zájezdu uzavřenou v období 1. 2. 2023 - 28. 2. 2023 prokazující pravdivost jejího soutěžního příspěvku. Splněním této podmínky se stává výhercem a získává tento zájezd pro svou osobu zdarma, tj. slevu ve výši celkové ceny zájezdu pro jeho osobu (bez služeb třetích stran, např. pojištění, parkování, apod.) Nesplní-li vylosovaná osoba do 48 hodin od doručení soukromé zprávy výše uvedené podmínky, nárok na výhru zaniká a pořadatel opakuje losování.
 • Výherce bude zveřejněn 6. 3. 2023. Nepodaří-li se do 6. 3. 2023 žádné z vylosovaných osob splnit podmínky výše, bude výherce zveřejněn neprodleně po té, kdy první další vylosovaný účastník dané podmínky splní.
Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba starší 18 let, která si zakoupila zájezd CK ALEXANDRIA a.s. v období 1. 2. 2023 -28. 2. 2023. Vyloučeni ze soutěže jsou zaměstnanci CK Alexandria a jejich rodinní příslušníci.

Kompletní pravidla zde.

9. 1. 2023

Slosování anketních lístků

Dne 9. 1. 2023 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2022. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Jana Č., která s námi loni vyrazila do Řecka. Vítězce gratulujeme a budeme ji kontaktovat telefonicky. Všem ostatním, kteří nám anketní lístek vyplnili, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

1. 10. 2022

CK Alexandria zahajuje prodej zájezdů na léto 2023 - Super First Minute nejvýhodněji do 30. 11. 2022

Vážení přátelé, milí zákazníci,
zahájili jsme prodej zájezdů na léto 2023. Zájezdy ze Super First Minute nabídky můžete nakupovat až do konce listopadu za nejnižší ceny, při koupi zaplatíte zálohu jen 1000 Kč a navíc máte Garanci neměnné ceny. Při zakoupení zájezdu ze SUPER FIRST MINUTE nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2023 je celková cena (dále jen cena zájezdu) konečná, nebude se měnit, dojde-li ke zvýšení ceny za dopravu včetně cen pohonných hmot nebo plateb spojených s dopravou, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu, a ani, dojde-li ke zvýšení směnného kurzu české koruny použitého pro stanovení ceny zájezdu.

26. 9. 2022

Zahajujeme prodej lyžařských zájezdů

Vážení přátelé, milí zákazníci,
zahájili jsme prodej zimních zájezdů do nejblíbenějších italských lyžařských středisek. Podívejte se naši aktuální nabídku. Ceny jsou extra výhodné a vyberou si jak rodiny s dětmi, tak milovníci prudkých a těžkých sjezdovek. Nechybí ani zájezdy s programem FREE SKI, tj. se skipasem k ubytování zdarma. Zima se blíží, tak vyrazte na hory.

7. 4. 2022

CK Alexandria podporuje ukrajinské obyvatelstvo – společně jsme pomohli částkou 500 000 Kč

Vážení přátelé, milí zákazníci,

začátkem března jsme vyhlásili akci, na základě které jsme se zavázali pomáhat a přispět na humanitární pomoc pro obyvatele Ukrajiny částkou odpovídající procentu z ceny zájezdů označených ikonou žlutomodrého srdce prodaných do konce března.

Děkujeme všem za vyjádření podpory v našem úsilí pomoci občanům Ukrajiny postiženým válkou - těm, co nás podpořili slovně při osobní návštěvě na pobočkách, telefonicky či emailem, ale především těm, kteří si v daném období zakoupili zájezd se symbolem žlutomodrého srdce.

Na základě Vašich nákupů přispějeme na pomoc lidem zasaženým válkou částkou 500 000 Kč. Tuto částku posíláme organizaci Člověk v tísni do sbírky SOS Ukrajina.

Jsme přesvědčeni, že lidé si mají pomáhat i v mírovém stavu. Válka je ale to nejhorší, co může lidi potkat, a proto se budeme snažit pomáhat i nadále a děkujeme všem, kteří pomáhají s námi.

8. 3. 2022

CK Alexandria podporuje ukrajinské obyvatelstvo a snaží se pomoci

Vážení přátelé,

my všichni v cestovní kanceláři Alexandria se připojujeme ke všeobecnému odsouzení ruské invaze na Ukrajinu.
Jsme přesvědčeni, že je třeba na všech úrovních podpořit Ukrajinu a její obyvatele a pomoci, jak je v našich silách. Právo na svobodu mají všechny země, nikdy bychom nebyli tam, kde jsme dnes, kdybychom se nedostali z ruského područí,“ říká k aktuální mezinárodní situaci Alexandr Pavlov, předseda představenstva Alexandria a.s.

„Každý den vidíme, jak prchají desetitisíce lidí před válkou, za kterou nemohou a které nemohli nijak zabránit. Vidíme, jak přijíždějí děti a ženy, které již nevlastní nic jiného než zavazadlo, se kterým přicestovaly. To nás všechny hluboce zasahuje. Nehodláme jen nečinně přihlížet“, vysvětluje Pavlov, že se se svými kolegy rozhodl pomáhat i v době, která není pro obor jejich podnikání zrovna snadná. „Covid-19 znamenal pro celý cestovní ruch obrovské finanční ztráty, které se samozřejmě nevyhnuly ani nám. Víme ale, že válka je to nejhorší, co může lidi potkat, a proto se budeme snažit i my alespoň trochu pomoci“, dodává.

„Naším cílem bylo vždy rozdávat radost a krásné zážitky, na které budou moci naši klienti vzpomínat celý život. Proto jsme se rozhodli dát svůj postoj jasně najevo v oblasti, která je nám nejbližší, tedy v cestovním ruchu. U hotelů, u kterých uvidíte ikonu žlutomodrého srdce, dáme procento z ceny zájezdů prodaných v březnu na charitativní účely spojené s humanitární pomocí pro obyvatele Ukrajiny. Všechny tyto prostředky budou zaslány na účet vybrané charitativní organizace,“ přibližuje Pavlov.

„Plánujeme se zapojit do dalších humanitárních projektů, chceme udělat maximum, abychom pomohli alespoň nejvíce válkou postiženým dětem a rodinám a přinesli jim opět trochu radosti do života. Počítáme, že oslovíme i naše obchodní partnery s žádostí, aby se s námi podíleli na dalších akcích. Jsou situace, kdy musí business ustoupit základním lidským hodnotám,“ představuje Pavlov své další plány v této oblasti.

15. 2. 2022

Od 15. 2. 2022 se výrazně zjednodušuje návrat ze zahraničí

Čeští občané vracející se ze zahraničí do ČR nemusí absolvovat testy před cestou ani po návratu, pokud se jedná o osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 nebo děti do dovršení věku 12 let. Všechny ostatní osoby mají povinnost absolvovat testy na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2 a případně dodržovat další povinnosti dle specifikace uvedené na stránkách MZV .
Čeští občané starší 12 let vracející se ze zahraničí do ČR mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Nemusí jej vyplňovat osoby, které cestují individuální pozemní dopravou.

12. 1. 2022

Slosování anketních lístků

Dne 12. 1. 2022 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2021. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stal pan Jaroslav H., který s námi loni vyrazil do Bulharska. Vítězi gratulujeme a budeme ho kontaktovat telefonicky. Všem ostatním, kteří nám anketní lístek vyplnili, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria.

13. 8. 2021

Online samotestování na covid během videohovoru

Dle Ministerstva zdravotnictví a jeho dnešní tiskové zprávy NELZE takto provedené samotesty použít pro vytvoření digitálního evropského certifikátu (covid pasu).
V tomto týdnu se objevily nabídky online antigenního testování. Člověk si zakoupí test a provede ho pod dohledem zdravotníka. Vše proběhne prostřednictvím videohovoru. Následně testovaný obdrží evropský certifikát o výsledku testu. Ministerstvo zdravotictví dnes vydalo vyjádření, dle kterého je provedení samotestu na Covid-19 pod vzdáleným dohledem zdravotníka, podle platných právních předpisů, testem provedeným laickou osobou a takto provedené samotesty NELZE použít pro vytvoření digitálního evropského certifikátu.
Více informací zde.

10. 8. 2021

Řecko - oblíbeným ostrovům našich zákazníků se požáry vyhnuly

Na řecké pevnině u Atén a na ostrově Evia hoří rozsáhlé požáry. Ty se však naštěstí vyhnuly turisticky nejoblíbenějším ostrovům, kam nejčastěji míří naši zákazníci - Kréta, Rhodos, Korfu i Zakynthos poskytují ideální podmínky pro fantastickou dovolenou. Situaci v zemi samozřejmě neustále sledujeme a jsme ve spojení s našimi místními delegáty a partnery.

1. 8. 2021

Požáry v Turecku

Vážení zákazníci,
v posledních dnech se v Turecku objevily lesní požáry, které se ovšem vyskytují ve vnitrozemí a nezasahují do letovisek na pobřeží, kde máme ubytované naše zákazníky. Požáry se již ve většině země podařilo dostat pod kontrolu. Žádné letovisko, kam pořádáme zájezdy, není ohroženo a pevně věříme, že ani nadále nebude nic bránit našim klientům užít si krásnou dovolenou. Situaci samozřejmě neustále pečlivě sledujeme a pokud by se vývoj změnil, jsme připraveni okamžitě reagovat.

25. 5. 2021

PCR i antigenní testy budou hrazené zdravotní pojišťovnou

Na základě mimořádného opatření usnesení vlády ze dne 24. května 2021 mají s účinností od 1. června 2021 osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice, nárok na:

 • POC antigenní test nejvýše jedenkrát za 7 dnů,
 • RT - PCR test nejvýše dvakrát v kalendářním měsíci,

Věříme, že tyto informace Vám ulehčí rozhodování o letní dovolené a zpříjemní cestování do zahraničí.

10. 8. 2021

Řecko - oblíbeným ostrovům našich zákazníků se požáry vyhnuly

Na řecké pevnině u Atén a na ostrově Evia hoří rozsáhlé požáry. Ty se však naštěstí vyhnuly turisticky nejoblíbenějším ostrovům, kam nejčastěji míří naši zákazníci - Kréta, Rhodos, Korfu i Zakynthos poskytují ideální podmínky pro fantastickou dovolenou. Situaci v zemi samozřejmě neustále sledujeme a jsme ve spojení s našimi místními delegáty a partnery.

11. 5. 2021

Přehled aktuálních pravidel pro cesty do destinací a návrat do ČR

Vážení zákazníci,
i přes současnou situaci, určitá omezení a dané podmínky pro cestování, je dovolená u moře tím nejlepším, co můžete pro sebe a své blízké udělat. Cestování do jednotlivých zemí se řídí pravidly dané země, která mohou být tím pádem různá. Pravidla návratu do ČR jsou určena tzv. cestovatelským semaforem MZV ČR, který země rozděluje do několika barevných kategorií a každá kategorie má daná svá pravidla.
Pokud nechcete složitě vyhledávat pravidla pro cestu na svou dovolenou a zpět, je tu pro Vás náš cestovatelský přehled, který naleznete zde.

9. 4. 2021

Chorvatské turistické sdružení má jasný plán na bezpečnou letní sezónu

Chorvatské turistické sdružení dnes zástupcům cestovních kanceláří odprezentovalo plány, jak pro turisty zabezpečit krásnou a bezpečnou letní dovolenou v Chorvatsku.

Byla zavedena Národní značka bezpečnost - Safe stay in Croatia. Jsou stanovena přísná pravidla a určeny přesné postupy, co musí subjekt dodržovat, aby značku získal. Zejména ubytovací a stravovací zařízení - pokyny pro úklid, nošení masky na obličeji, aj. Více zde: https://www.safestayincroatia.hr/cz
Prioritou země je proočkovanost pracovníků v cestovním ruchu. Prvně se budou očkovat ti, co jsou v přímém kontaktu s klienty (ubytovací a stravovací služby, dále pak i ti, co připravují produkty). Proočkovat by se měli do poloviny května. Ti, co se nemohou očkovat, budou absolvovat pravidelné testování.
Formulář EnterCroatia pro vstup do Chorvatska zůstává v platnosti a je potřeba jej i nadále před cestou vyplnit, tak jak turisté znají z loňska. Cílem je urychlit přejezd přes hranice. Opět budou vyčleněny zvlášť pruhy na hraničních přechodech. Chorvatsko vytvořilo pracovní skupinu, která pracuje na řešení digitalizace covid pasu - tedy potvrzení, které dovolí propojení s EnterCroatia. Chorvatsko schválilo rozhodnutí o sjednocení cen na území CH pro PCR a antigenní testy. PCR by měl stát max. 500 KN, antigenní test 150 KN. V létě se rozšíří kapacita testovacích míst. Cílem je, aby byla ve všech turistických letoviscích testovací místa, kde by se turisté mohli sedm dní v týdnu nechat otestovat.
Ubytovatelé podle informací Chorvatského turistické sdružení nesmí naplnit svoje kapacity na 100 procent a musí si vyčlenit kapacitu pro ty, kteří se nakazí COVID-19 a nemohou z důvodu karantény odjet. Nakažený zůstane v kapacitě na náklady hotelu, kempu či jiného objektu nebo je převezen do nemocnice, náklady v nemocnici se hradí z cestovního pojištění.
Jsou otevřeny venkovní prostory - terasy restaurací.
Žádné restrikce omezující pobyt na plážích se neplánují.

Hlavním cílem Ministerstva cestovního ruchu a sportu Chorvatské republiky a Chorvatského turistického sdružení je, aby Chorvatsko bylo v létě bezpečné a vyhledávané turisty.

1. 3. 2021

I přes zpřísněná opatření je i nadále možno vycestovat na dovolenou

Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuálnímu zpřísnění nouzového stavu a s ním souvisejících opatření Vám sdělujeme, že zákazníci i nadále mohou vycestovat na svou dovolenou bez dalších omezení.

V usnesení vlády ČR č. 216 ze dne 26. 2. 2021 o přijetí krizového opatření je v čl. I. zakázáno opustit okres (popř. Hl. m. Prahu), ve kterém mají občané ČR své bydliště. Z čl. I. jsou hned v následujícím článku II. krizového opatření stanoveny výjimky, a to mj. i výjimka v čl. II., bod 11), která stanoví, že „… výjimkou ze zákazu podle bodu I. je cesta za účelem vycestování z České republiky.“ Právo odcestovat je zákonem chráněný zájem. Ústavní zákon (Listina základních práv a svobod) ve svém čl. 14 stanoví, že každý, kdo se oprávněně zdržuje na území České republiky, má právo svobodně ji opustit.

Cestou na letiště či z letiště bude nutné prokázat se řádně vyplněným čestným prohlášením a doklady prokazujícími danou cestu (smlouva o zájezdu, letenky atp.). Formulář pro cesty mimo okres musí mít všichni cestující včetně dětí.

Vzor formuláře naleznete zde.

3. 2. 2021

Nová pravidla pro návrat do ČR platná od 5. února 2021

Vážení přátelé,
na základě ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou od 5. 2. 2021 dány nové podmínky pro návrat do ČR ze zahraničí. Ač je v textu vydaného Ochranného opatření dána výjimka pro zákazníky cestovních kanceláří, na základě dnešního vyjádření Ministerstva zahraničí je již jasně dáno, že tato výjimka nebude aplikována a nové povinnosti musí absolvovat všichni cestující vracející se do ČR. Veškerá opatření najdete zde.

Jaké podmínky tedy platí pro návrat do ČR z jednotlivých kategorií zemí?
 • NÍZKÉ RIZIKO (zelená): Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.
 • STŘEDNÍ RIZIKO (oranžová): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
 • VYSOKÉ RIZIKO (červená): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 • VELMI VYSOKÉ RIZIKO (tmavě červená): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5. den od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace (v praxi je tedy nařízena pětidenní karanténa). Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov.

Jaké země patří do jednotlivých kategorií od 5.2.2021?
 • NÍZKÉ RIZIKO (zelená): Austrálie, Jižní Korea, Nový Zéland, Singapur, Thajsko, Vatikán
 • STŘEDNÍ RIZIKO (oranžová): Finsko, Řecko, Island, Norsko
 • VYSOKÉ RIZIKO (červená): Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Francie, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Německo, Švédsko a Švýcarsko; Azorské ostrovy (Portugalsko), Madeira (Portugalsko) a Kanárské ostrovy (Španělsko)
 • VELMI VYSOKÉ RIZIKO (tmavě červená): Mezi tmavě červené země patří všechny státy, které nejsou uvedeny v předchozích kategoriích.

Podle prohlášení MZV se dále upřesňuje:
 • antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty (nikoli před překročení českých hranic)
 • do 14. února 2021 by mělo platit tzv. přechodné období, kdy občané České republiky, občané Evropské unie a cizinci cestující z "tmavě červených" zemí mohou buď předložit PCR test (72h) nebo antigen (24h) ze země odkud cestují nebo se výjimečně musí bezprostředně při vstupu na území České republiky na vlastní náklady podrobit PCR testu tj. de facto v tranzitním prostoru letiště Praha. Letišti Praha zajistilo v oblasti tranzitu prostor pro testování a zajistilo kapacity GHC Genetics. Oblast bude v oblasti pasové kontroly, bude jasně vyznačeno.

Děkujeme za pochopení a věříme, že brzy dojde ke zrušení tohoto opatření.

27. 1. 2021

Nabídka lyžařských zájezdů do Bulharska

Vážení přátelé,
zahájili jsme prodej lyžařských zájezdů do bulharského Banska. Máme pro Vás skvělé tipy včetně super cenově zvýhodněné nabídky s leteckou dopravou, ubytováním s polopenzí a skipasem v ceně. Všechny zájezdy letecky i vlastní dopravou do Banska najdete zde.

A proč vyrazit na lyže právě do Banska?

 • nejlepší otevřené lyžařské středisko v Evropě
 • 75 km sjezdovek
 • 960 - 2 600 m n. m.
 • 400 sněžných děl
 • aktuálně ideální sněhové podmínky
 • zájezdy letecky i vlastní dopravou

Se zveřejněním nabídky jsme čekali na avizované rozhodnutí bulharské vlády ohledně zpřísnění podmínek vstupu do země. To již bylo zveřejněno a vstup do země a lyžování v místních střediscích bude i nadále pro české lyžaře možné, vstup do země ale od 29. 1. 2021 do 30. 4. 2021 umožněn pouze s negativním PCR testem (ne starším 72 h). Rádi bychom Vás také upozornili, že ne všechna ubytovací zařízení v Bansku jsou otevřena - v naší nabídce najdete pouze skutečně otevřené a dostupné kapacity prověřené našimi kolegy na místě. Jednáme i s dalšími hotely a nabídku budeme postupně rozšiřovat.
Věříme, že si lyžování v bulharském Bansku užijete a těšíme se na shledanou.

26. 1. 2021

Nabídka lyžařských zájezdů do Bulharska a aktuální podmínky pro vstup do země

Vážení přátelé,
vzhledem k velkému zájmu o lyžování v zahraničí a aktuální situaci v některých zemích pro Vás připravujeme aktuální nabídku lyžařských zájezdů do Bulharska, kterou zveřejníme v nejbližších dnech. Čekali jsme na avizované rozhodnutí bulharské vlády ohledně zpřísnění podmínek vstupu do země. To bylo učiněno dnes. Vstup do země a lyžování v místních střediscích bude i nadále pro české lyžaře možné, vstup do země ale bude od 29. 1. 2021 do 30. 4. 2021 umožněn pouze s negativním PCR testem (ne starším 72 h).

14. 1. 2021

Aktuální podmínky pro vstup do Dominikánské republiky

Pro vstup do země aktuálně není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Před příletem a odletem je třeba vyplnit elektronický zdravotní formulář na adrese https://eticket.migracion.gob.do/
V zemi je stále platný výjimečný stav. Od 11. 1. 2021 platí zákaz vycházení od pondělí do pátku v hodinách od 17:00 do 05:00 a v sobotu, neděli a ve svátky již od 12:00 do 05:00 ráno (v hotelových areálech je pohyb ve veřejných prostorech neomezený). Na veřejných místech je povinné nosit roušku. Bary, noční kluby, tělocvičny jsou zavřené.
Nejaktuálnější informace naleznete vždy na webových stránkách MZV - klikněte zde.

13. 1. 2021

Aktuální podmínky vstupu do Egypta

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit při příjezdu negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test je nově vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a nadále v hlavním městě Káhiře.
Děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeni a nemusejí PCR-test podstupovat.
V letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD. Nicméně, český zastupitelský úřad si dovoluje doporučit českým občanům podstoupit PCR-test před případným odletem do Egypta již v České republice. V případě v Egyptě zjištěného pozitivního výsledku budou možnosti Velvyslanectví ČR v Káhiře, s ohledem na pomoc směrem k nakaženému českému občanovi, velmi omezené. Úřad nemůže garantovat, jak bude s pozitivně zjištěným občanem nakládáno. Veškerá opatření jsou plně v kompetenci místních úřadů. Informace, zda jsou již očkovaní (vakcínou proti Covid-19) turisté vyjmuti ze současných plošných podmínek pro vstup a návrat z destinace, nejsou dosud známé, počítejme tedy s tím, že test je nyní nutný i pro očkované.

2. 11. 2020

Nabídka zájezdů Léto 2021

Vážení přátelé,
nabídku zájezdů na léto 2021 pro Vás připravujeme. Veškeré dohody a kontrakty se zahraničními i českými dodavateli máme zajištěny a nabídka zájezdů bude opět pestrá a atraktivní. Vzhledem k nouzovému stavu a aktuálnímu uzavření poboček jsme se rozhodli nyní nezahajovat tradiční Super First Minute prodej s vybranými top zájezdy, jak jste byli zvyklí v minulosti. Prodej zájezdů z kompletní nabídky zahájíme v dohledné době. Děkujeme za přízeň a těšíme se brzy na viděnou na některém ze zájezdů CK Alexandria.

24. 9. 2020

Od 28. září do Řecka jen s negativním testem na COVID-19. CK Alexandria Vám test na COVID-19 zaplatí

Vážení přátelé,
od 28. září (tedy od pondělí) bude českým občanům starším 10 let povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na COVID-19, který nesmí být starší než tři dny. Alexandria připravila ve spolupráci se svými partnerskými hotely v Řecku pro své zákazníky speciální program a uhradí jim cenu testu, a to až do výše 1674 Kč. Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 28. 9. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i nadále nutné. „Stačí, aby nám zákazník poslal účtenku za test a my mu jej uhradíme, a to až do výše 1674 Kč. Věřím, že zákazníci tuto vstřícnost ocení“, okomentoval aktuální situaci marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný s tím, že Alexandria takto reaktivovala program, který připravila již v půli srpna, kdy Řecko nutnost testů poprvé vyhlásilo a následně pro cesty letadlem ji zrušilo. Více informací na zde.

31. 8. 2020

Zákaz vstupu cizích občanů na území Maďarska od 1. 9. do 1. 10. 2020

od 1. 9. do 1. 10. 2020 platí zákaz vstupu cizích občanů na území Maďarska. Zákaz se nevztahuje na nákladní dopravu, osoby s diplomatickým a služebním pasem a osoby, které věrohodně prokáží, že v posledních šesti měsících překonaly nákazu Covid19.
Občan ČR, který na hranicích předloží potvrzení o rezervování ubytování v Maďarsku před datem 1. 9. 2020 a negativní test na COVID-19 ne starší 5 dní, bude na území Maďarska vpuštěn. Všechny naše zákazníky, kterých se toto opatření dotkne, budeme individuálně kontaktovat a najdeme společně nejlepší řešení této situace.

19. 8. 2020

CK Alexandria je nucena zrušit všechny zájezdy do Turecka až do konce letošní sezony.

Vážení přátelé,
na základě nejednoznačného budoucího vývoje situace kolem koronaviru jsme nuceni zrušit všechny zájezdy do Turecka až do konce letošní sezony. Věřili jsme, že se situace vrátí do normálu a zájezdy bude možné realizovat, proto jsme k tomuto kroku nepřistoupili dříve.
Nyní je již velmi pravděpodobné, že to možné nebude. Všichni klienti, kterých se změna týká, budou postupně kontaktováni.
Děkujeme za pochopení

13. 8. 2020

Do Řecka i nadále bez testu na COVID-19, povinnost vyplnit formulář PLF platí i nadále

Řecké velvyslanectví v Praze zveřejnilo informace, které potvrzují odpolední tvrzení premiéra Babiše o zrušení povinnosti českých turistů prokázat se při cestě do Řecka negativním testem na Covid-19. Zde Vám přinášíme plné znění tohoto oznámení:
OZNÁMENÍ – LETECKÁ DOPRAVA Z ČESKÉ REPUBLIKY DO ŘECKA
Na základě rozhodnutí řeckého předsedy vlády pana Mitsotakise NEBUDE pro osoby cestující letecky z České republiky do Řecka požadována negativní diagnóza COVID-19 a očekává se změna příslušného společného ministerského rozhodnutí. Cestující z České republiky do Řecka musí nadále dbát na včasné vyplnění online formuláře, Passenger Locator Form, a to, nejméně 24 hodin před odletem, na webových stránkách řecké vlády https://travel.gov.gr
Těšíme se, že i letos v Řecku přivítáme všechny české přátele!

12. 8. 2020

Nové povinnosti pro cestující do Řecka.
CK Alexandria Vám povinný test na COVID-19 zaplatí!

Vážení zákazníci,
jak jsme Vás již informovali, řecká vláda vyhlásila nová protiepidemická opatření, ke kterým náleží povinné prokázání negativním výsledkem PCR testu na nemoc COVID-19 (vystaveným v ČR) pro občany České republiky při příletu do Řecka a to s účinností od pondělí 17. srpna 2020. NOVINKA: Negativním testem se musí prokázat všechny cestující osoby starší 10 let.
CK Alexandria Vás v tom nenechá a test za Vás zaplatí.

Nové povinnosti pro cestující do Řecka.

Pro vstup do Řecka od 17. 8. 2020 (do odvolání) je aktuálně nutný:

 • negativní výsledek molekulárního PCR testu na Covid-19 ne starší 72 hodin (od vstupu do Řecka)
  – povinný pro všechny osoby starší 10 let,
 • lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce doprovázející negativního molekulárního PCR testu na Covid-19
  – povinný pro všechny osoby starší 10 let,
 • individuální čárový kód (QR kód) obdržený po vyplnění PLF formuláře - platný formulář PLF s QR kódem jsou povinné pro vstup do Řecka vždy bez ohledu na způsob dopravy a místo vstupu do země - povinný pro každého cestujícího včetně dětí

Od pondělí 17. 8. 2020 (do odvolání) musí každý cestující z České republiky doložit při vstupu na řecké území potvrzení o negativním molekulárním PCR testu na COVID-19 ne starší 72 hodin, vystavené v certifikované laboratoři země původu a doprovázené lékařským potvrzením negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného. Originály obou potvrzení musí mít cestující s sebou (v tištěné nebo elektronické formě).
Vzor potvrzení, které se dokládá společně s výsledkem testu, si můžete stáhnout zde: https://bit.ly/3gUiIW4.
Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let.

Upozorňujeme, že je i nadále nutné nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit oficiální elektronický formulář – tzv. Passenger Location Form (PLF), který je povinný pro každého cestujícího včetně dětí. Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete na https://www.alexandria.cz/formular-recko. Cestující bez QR kódu nemá být vpuštěn na palubu letadla, lodi či autobusu ani na území Řecka a může mu být udělena pokuta ve výši 500 EUR.

Nevyplnění elektronického PLF formuláře, nepředložení výsledku testu a lékařského potvrzení a odmítnutí podstoupit namátkový test je důvodem k vyloučení z letecké přepravy a odepření vstupu do země.

Vzhledem k očekávané zvýšené vytíženosti laboratoří (pracuje se na součinnosti a zvýšení kapacit laboratoří) doporučujeme všem klientů, aby se co nejdříve zaregistrovali na požadovaný test v akreditované laboratoři (nejlépe ve spádové oblasti svého bydliště) a zvolili si datum testu ne starší 72 hodin od plánovaného příletu do Řecka.

Seznam odběrových míst pro samoplátce naleznete zde:
https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/.

Dle prohlášení hlavní hygieničky ČR (TK ze dne 11. 8. 13:00) bude proveden test i nad rámec zaregistrované kapacity klientům, kteří se prokáží dokladem o odletu do Řecka (Smlouvou o zájezdu nebo cestovním odbavením).

Více informací naleznete na webu MZV ČR: zde.

CK Alexandria Vám povinný test na COVID-19 zaplatí!

V reakci na aktuální situaci jsme pro Vás připravili (ve spolupráci s partnerskými hotely v Řecku) speciální program.
Všem našim zákazníkům
starším 10 let, cestujícím do Řecka, uhradíme molekulární PCR test na nemoc COVID-19, a to až do výše 1674 Kč / osoba, tedy maximální ceny stanovené Ministerstvem zdravotnictví ČR.
Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 17. 8. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i v následujících týdnech nadále nutné.
CK Alexandria uhradí test, který zákazník absolvuje dle pravidel, tzn. je-li řeckou vládou vyžadován a je-li absolvován 72 hodin a méně před plánovaným odletem.

Stačí, abyste nám zaslali (nejpozději do 14 dnů po návratu z dovolené) potvrzení o provedení testu a doklad o zaplacení (v čitelné podobě) poštou na adresu CK ALEXANDRIA a.s., Španělská 2, 120 00 Praha 2 nebo e-mailem na adresu rezervacni@alexandria.cz s uvedením čísla Vaší Smlouvy o zájezdu. Současně s dokladem o zaplacení nám zašlete i číslo účtu, na který bude platba odeslána. Úhrada částky za PCR testy (maximálně však do výše 1674 Kč / osoba, což je cena stanovaná vládou) proběhne po splnění výše uvedených podmínek.

Věříme, že tuto naši vstřícnost oceníte.

Vzhledem k neustále se měnícímu vývoji mimořádných opatření doporučujeme sledovat aktuality na našich webových stránkách (https://www.alexandria.cz/aktuality), kde zveřejňujeme aktuální změny vstupních podmínek.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme krásnou dovolenou.
Vaše CK Alexandria

11. 8. 2020

CK Alexandria zaplatí svým zákazníkům cestujícím do Řecka testy na Covid-19

Vážení přátelé,
CK Alexandria reaguje na aktuální situaci. Od 17. srpna (tedy od příštího pondělí) bude českým občanům povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na Covid-19, který nesmí být starší než tři dny. Alexandria připravila ve spolupráci se svými partnerskými hotely v Řecku pro své zákazníky speciální program a uhradí jim cenu testu, a to až do výše 1674 Kč, tedy maximální ceny stanovené Ministerstvem zdravotnictví. Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 17. 8. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i v následujících týdnech nadále nutné. „Stačí, aby nám zákazník poslal účtenku za test a my mu jej uhradíme, a to až do výše 1674 Kč, což je cena stanovaná vládou. Věřím, že zákazníci tuto vstřícnost ocení“, okomentoval tuto novinku marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný s tím, že Alexandria byla schopna takto rychle a vstřícně reagovat díky dlouhodobým kvalitním vztahům s partnerskými hotely v Řecku, kteří na programu spolupracují. Nyní Alexandria ladí detaily tohoto programu, které brzy zveřejní.

10. 8. 2020

Od 17. 8. 2020 do Řecka jen s negativním testem na koronavirus

Vážení přátelé,
podle nových informací z pondělního (10. 8. 2020) večera by měl být českým občanům od 17. srpna (tedy od příštího pondělí) povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší než tři dny. Vedení CK Alexandria aktuálně ověřuje situaci, kontaktuje řecké úřady s cílem získat detailní informace a jedná s obchodními partnery. Následně přijmeme příslušná opatření. Očekáváme, že v úterý 11. 8. 2020 odpoledne vydáme k této situaci naše stanovisko. Do té doby prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.
Vaše CK Alexandria

5. 8. 2020

CK Alexandria je nucena zrušit zájezdy do Turecka s odletem do 10. 9. 2020

Vážení přátelé,
na základě nejednoznačného budoucího vývoje situace kolem koronaviru jsme nuceni zrušit zájezdy do Turecka s odlety do 10.9.2020. Věřili jsme, že se situace vrátí do normálu a zájezdy bude možné realizovat, proto jsme k tomuto kroku nepřistoupili dříve.
Nyní je již velmi pravděpodobné, že pro odlety začátkem září toto možné nebude. Všichni klienti, kterých se změna týká, budou postupně kontaktováni.
Děkujeme za pochopení

9. 7. 2020 - aktualizováno 3. 8. 2020

Každá osoba cestující do Řecka musí vyplnit nový formulář - aktualizovaná informace

Vážení zákazníci,

jak jsme Vás již informovali dříve, všichni cestující směřující do Řecka musí vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr. Zde Vám přinášíme aktuálně platné detaily:

 • Každý cestující nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku.
 • Po jeho vyhodnocení obdrží elektronicky individuální čárový kód (QR KÓD) , kterým se musí prokázat při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, trajektem či po silnici.
 • Tento QR kód klienti ve většině případů dostanou na email kolem půlnoci den před odletem (doporučujeme kontrolovat i složku SPAM v emailu), který společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení. Při odbavování na letištích v ČR jsou cestující kontrolováni, zda-li mají platný QR kód, bez toho nebudou odbaveni.
 • Pokud by i přesto tento QR kód neobdrželi v danou dobu, je potřeba email s potvrzením o přijetí žádosti (který obdrží ihned po odeslání formuláře) mít u sebe.
 • QR kód může být předložen vytištěný nebo zobrazený na displeji přenosného elektronického zařízení (mobilního telefonu aj.).
 • Žádost o QR kód musí vyplnit každá zletilá osoba zvlášť. Nezletilé osoby lze přidat ve formuláři ke zletilé osobě. Již tedy neplatí, že každá rodina může cestovat na jeden QR kód! To platí pouze u rodin s nezletilými dětmi.
 • Cestující ze všech destinací mohou být při vstupu do Řecka podrobeni namátkovým testům na Covid-19 a budou povinni tyto testy strpět.
 • Nevyplnění elektronického formuláře nebo odmítnutí podstoupit namátkový test může být důvodem k odepření vstupu do země a pod pokutou ve výši 500€.

Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete zde: https://www.alexandria.cz/formular-recko

Tuto informaci obdrží všichni naši zákazníci samozřejmě také spolu s pokyny k odletu. Pokud budete potřebovat s vyplněním pomoci, neváhejte kontaktovat naše pobočky či svého prodejce.

Děkujeme a přejeme krásnou dovolenou.

28. 6. 2020

Každá osoba cestující do Řecka musí vyplnit nový formulář

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že nově musí každá osoba cestující do Řecka (nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti) nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku. Po jeho vyhodnocení obdrží elektronicky individuální čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, trajektem či po silnici. Cestující ze všech destinací mohou být při vstupu do Řecka podrobeni namátkovým testům na Covid-19 a budou povinni tyto testy strpět. Nevyplnění elektronického formuláře nebo odmítnutí podstoupit namátkový test může být důvodem k odepření vstupu do země.

Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete zde: https://www.alexandria.cz/formular-recko

Tuto informaci obdrží všichni naši zákazníci samozřejmě také spolu s pokyny k odletu. Pokud budete potřebovat s vyplněním pomoci, neváhejte kontaktovat naše pobočky či svého prodejce.

Děkujeme a přejeme krásnou dovolenou.

8. 6. 2020

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro Vás novou nabídku zájezdů, která reflektuje aktuální situaci a nové podmínky v jednotlivých destinacích. Z vašich dotazů a připomínek víme, že nejdůležitější pro Vás je zdraví a bezpečnost, proto jsme pro Vás připravili zcela nový produkt:

Dovolenou na výsostném českém území u moře!

Ano, vybrané hotely a penziony u moře budou v letošním létě sloužit pouze zákazníkům CK Alexandria z České republiky.

Tyto hotely poznáte podle loga

Žádní cizinci z jiných zemí, žádné míchání turistů. Užijte si svou dovolenou v maximálním komfortu a vyhněte se davům turistů mnoha národností, které byste potkali v jiných hotelech. V bulharském Primorsku bude navíc na severní pláži vyhrazený prostor pouze pro zákazníky CK Alexandria, pro které jsou zde i slunečníky zdarma.

Myslíme ale i na ty z Vás, kteří si chtějí vybrat dovolenou v mezinárodních hotelech. Volba je jen na Vás a vybere si jistě každý. Nyní najdete v naší nabídce první zájezdy do Bulharska, Chorvatska, Maďarska a na Slovensko, postupně budeme nabídku rozšiřovat nejen o další zájezdy do těchto destinací, ale i do dalších zemí. Jako první přijde ještě tento týden na řadu Řecko – novou nabídku zájezdů na řecké ostrovy najdete na těchto www stránkách v nejbližších dnech.

Nákup za stejné nebo nižší ceny pro držitele poukazů „lex voucher“

Zákazníkům, kteří měli zakoupený zájezd a po zrušení všech zájezdů od nás obdrželi poukaz „lex voucher“ (ať už původně zaplatili plnou cenu či jen zálohu), umožníme nákup stejného zájezdu za původní cenu. Vzhledem k tomu, že jste kupovali zájezd v předstihu a se slevou za včasný nákup, může se stát, že aktuální cena zájezdu bude nyní vyšší, neboť slevy za včasný nákup již samozřejmě platné nejsou. Pokud budete mít zájem o zájezd do stejného hotelu, ve stejném termínu a ve stejném složení osob, jako jste měli zakoupený zájezd původní, kontaktujte nás a my Vám cenu změníme tak, aby odpovídala ceně původní. Bude-li aktuální prodejní cena stejného zájezdu nižší, než původní cena Vašeho zájezdu, pak tato cena platí i pro Vás.

Nové připojištění na Covid 19

Další dobrou zprávou je, že naši partneři z ERV Evropské pojišťovny již finišují s přípravou nového připojištění, které bude zaměřené na léčebné výlohy a další náklady vzniklé v souvislosti s případným onemocněním Covid 19. Tento nový produkt by měl být představen v nejbližších dnech a najdete ho již brzy také na našich stránkách u jednotlivých zájezdů.

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na shledání na některém ze zájezdů s CK Alexandria.

27. 5. 2020

CK ALEXANDRIA ruší všechny zájezdy s odjezdem či odjezdem do 31. 8. 2020

CK Alexandria nehodlá připustit, aby se s jejími zákazníky nakládalo jak s věcmi a raději ruší veškeré zájezdy s odletem či odjezdem
do 31. 8. 2020. Všechny zákazníky postupně kontaktujeme.
Brzy zahájíme nový prodej zájezdů do vybraných destinací a hotelů, kde bude možné se co nejvíce přiblížit původním podmínkám a zákazníci budou jasně a nedvojsmyslně seznámeni se všemi eventualitami a případnými riziky, a tudíž volba bude zcela na nich.
Detailní informace zde.

aktualizováno 30. 4. 2020

Vážení zákazníci,
téměř ze dne na den se nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích v souvislosti s šířením nemoci COVID 19 naprosto změnilo fungování běžného života a došlo k mnoha opatřením a omezením. Vše se odehrává velmi rychle a věci, které nám ještě před pár týdny přišly nepředstavitelné, dnes vnímáme jako součást každodenní reality. Jedním z omezení je také současné uzavření hranic a nemožnost vycestování.

Celkově jde o bezprecedentní a velmi složitou situaci, která dopadá extrémně silně na celý cestovní ruch. CK Alexandria přes mnohá omezení daná vládními opatřeními samozřejmě komunikuje se svými zákazníky a hledá s nimi vhodné řešení jejich dovolených. V tuto chvíli také připravujeme alternativní plány, jak reagovat na různé možné vývoje situace. Kolegové z produktového oddělení jsou již od začátku této krize neustále v kontaktu s našimi partnery v ČR i v zahraničí a domlouvají nejlepší možná řešení tak, abychom byli připraveni na rychlé a kvalitní nastartování sezony po zklidnění situace. Můžeme Vás ujistit, že CK Alexandria, jakožto součást silného holdingu Alexandria Group, dělá vše proto, aby její zákazníci získali jako vždy maximální servis.


Zájezdy s odlety, odjezdy a nástupem na ubytování do 15. 6. 2020

Současná situace neumožňuje konání zájezdů s termíny zahájení do 15. 6. 2020. Zákazníky, kteří mají na tyto termíny zakoupený zájezd, budeme v nejbližších dnech kontaktovat.


Zájezdy s termínem od 16. 6. 2020 a později

Máte-li zájezd s termínem od 16. 6. 2020 a později, doporučujeme nyní vyčkat na další vývoj. Pokud čekat nechcete, můžete i nadále využít jednu z námi nabízených možností, které naleznete zde: Koronavirus a dovolená - vše, co potřebujete vědět.

16. 4. 2020

Vážení zákazníci,
téměř ze dne na den se nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích v souvislosti s šířením nemoci COVID 19 naprosto změnilo fungování běžného života a došlo k mnoha opatřením a omezením. Vše se odehrává velmi rychle a věci, které nám ještě před pár týdny přišly nepředstavitelné, dnes vnímáme jako součást každodenní reality. Jedním z omezení je také současné uzavření hranic a nemožnost vycestování.

Celkově jde o bezprecedentní a velmi složitou situaci, která dopadá extrémně silně na celý cestovní ruch. CK Alexandria přes mnohá omezení daná vládními opatřeními samozřejmě komunikuje se svými zákazníky a hledá s nimi vhodné řešení jejich dovolených. V tuto chvíli také připravujeme alternativní plány, jak reagovat na různé možné vývoje situace. Kolegové z produktového oddělení jsou již od začátku této krize neustále v kontaktu s našimi partnery v ČR i v zahraničí a domlouvají nejlepší možná řešení tak, abychom byli připraveni na rychlé a kvalitní nastartování sezony po zklidnění situace. Můžeme Vás ujistit, že CK Alexandria, jakožto součást silného holdingu Alexandria Group, dělá vše proto, aby její zákazníci získali jako vždy maximální servis.


Zájezdy s odlety do 31. 5. 2020

Současná situace neumožňuje konání zájezdů s termíny odletů do 31. 5. 2020. Zákazníky, kteří mají na tyto termíny zakoupený zájezd, budeme v nejbližších dnech kontaktovat.


Zájezdy s termínem od 1. 6. 2020 a později

Máte-li zájezd s termínem od 1. 6. 2020 a později, doporučujeme nyní vyčkat na další vývoj. Pokud čekat nechcete, můžete i nadále využít jednu z námi nabízených možností v rámci akce „Rozhodujte se bez rizika, v nejhorším případě vyděláte“ – viz zde

30. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády ze dne 30.3.2020 se prodlužuje uzavření poboček CK Alexandria do odvolání.

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

23. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády č. 280 ze dne 23.3.2020 se prodlužuje uzavření poboček CK Alexandria do 1.4.2020

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

17. 3. 2020

Rozhodujte se bez rizika, v nejhorším případě vyděláte!

Cestovní kancelář ALEXANDRIA vnímá a chápe znepokojení zákazníků způsobené obavami ze šíření koronaviru. Naším cílem je bezpečnost a spokojenost našich zákazníků. Chápeme, že v současné situaci se lidé bojí nejen o své zdraví, ale také o své peníze.
Snažíme se udělat vše, co je v našich silách. Jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout několik možností, které pomohou při vašem rozhodování a zároveň Vás nenutí se rozhodnout nyní, kdy ještě nevíte, jaká bude reálná situace v době Vaší dovolené.

Na všechny zájezdy (platí i u již zakoupených zájezdů), z nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2020 se nově vztahuje následující akce:

Každý zákazník CK Alexandria má až do 30. dne před odletem či odjezdem možnost se rozhodnout a vybrat si z následujících možností:

 1. možnost rozhodnout se, že si chci svůj zájezd odložit na rok 2021 a získat 125% hodnoty zaplacené částky.
  1. Rozhodne-li se zákazník nejpozději 30 dnů před odletem, že má zájem svůj zájezd zrealizovat až v roce 2021, získá 125 % hodnoty zaplacené částky (výjimku tvoří pojištění, které se do této částky nezapočítává a které zůstává v platnosti i pro nový zájezd) k čerpání na nákup libovolného zájezdu z nabídky CK Alexandria na léto 2021. Převedenou hodnotu ani její část nelze proplatit v penězích.
  2. Zákazník má možnost vybrat si tento zájezd až do 31. 3. 2021.
  3. Hodnotu 125% částky zaplacené na zálohách dle Smlouvy o zájezdu lze čerpat na zájezd v ceně minimálně odpovídající této hodnotě či vyšší.
  4. Např. pokud jste na zálohách zaplatili 20 000 Kč a rozhodnete se nejpozději 30 dnů před odletem, že preferujete dovolenou odložit, budete mít místo 20 000 Kč rovnou 25 000 Kč na nákup zájezdu na léto 2021. Toto navýšení nelze vyplatit v penězích.
 2. realizace zájezdu dle smlouvy,
 3. možnost změny zájezdu zcela zdarma až do 30 dnů před odletem (detailní informace a postup zde)
 4. možnost zrušení zájezdu bez uvedení důvodu za minimální stornopoplatek ve výši 10% z ceny (nově až do 30 dnů před odletem tedy ve stejné výši, jaká je platná i nyní).

Podmínkou k možnosti uplatnění uvedené akce je platba předepsaných záloh dle Smlouvy o zájezdu.
Pokud má zákazník rozložené platby na tři splátky, pak může akci uplatnit pouze má-li uhrazeny obě zálohy, tj. 50% celkové ceny.

Pokud má zákazník platbu zájezdu rozloženou na dvě splátky (standardní záloha - 5000 Kč/dospělá osoba a 1 000 Kč/ dítě), pak akci může uplatnit, i po zaplacení zálohy.

Případné zrušení zájezdu z důvodu karantény nebo jiného bezpečnostního opatření se řídí platnými zákony, Alexandria tedy zruší Smlouvu o zájezdu a nabídne Vám možnost odložit svůj zájezd na rok 2021 a získat 125% hodnoty zaplacené částky rozhodnout až podle aktuální situace před odletem, zda a kam chcete cestovat, příp. že si chcete dovolenou odložit a své peníze zhodnotit.

O své peníze v žádném případě nepřijdete!

14. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády číslo 211 ze dne 14.3.2020 jsou uzavřeny všechny pobočky CK Alexandria

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

Naše cookies respektují Vaše soukromí


Ať navštívíte jakoukoli webovou stránku, velmi pravděpodobně se potkáte s možností nastavit si své cookies. Tyto cookies zpravidla neidentifikují Vás osobně , ale slouží k vylepšení fungování stránky, k usnadnění pohybu po dalších podstránkách, ke statistickým účelům a k personalizaci Vašich preferencí.
Také na této stránce používáme soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, o těch dalších můžete rozhodnout sami. Kliknutím na tlačítko Souhlasím nám dáte souhlas s použitím všech cookies na webu, po kliknutí na tlačítko Nastavení se dozvíte více informací o cookies a zároveň můžete povolit jen některé z nich.
Samozřejmě máte právo kdykoli změnit názor, uložené cookies vymazat a nastavení změnit.

Děkujeme, přejeme příjemné prohlížení našich stránek a úspěšný výběr dovolené přesně podle Vašich představ :)

Nastavení

Cookies máte ve svých rukou


Nastavení cookies

Funkční a nezbytné
Funkční cookies jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek a nelze je tedy vypnout. Díky nim jsme např. schopni zobrazit Vám výsledek vyhledávání zájezdu dle Vámi zadaných parametrů a spočítat Vám jeho cenu.
Marketingové
Tyto coookies zpravidla využívají naši partneři a díky nim jsme schopni zobrazovat Vám to, co Vás nejvíce zajímá. Nejedná se o ukládání osobních údajů, ale o práci s identifikátory, které se využívají k cílení, identifikaci zájmů a preferencí a zobrazování adekvátního obsahu, který těmto preferencím odpovídá.
Analytické
Díky těmto cookies jsme schopni vyhodnocovat chování návštěvníků na našich stránkách, díky čemuž pro Vás můžeme naše stránky dále vylepšovat a zjednodušovat běžné činnosti jako vyhledávání či objednávání zájezdu tak, aby pro Vás bylo co nejpřívětivější.