Aktuality, novinky

17. 5. 2023

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA FOTBALOVÝ ZÁPAS AC SPARTA PRAHA - BOHEMIANS 1905

CK Alexandria, oficiální travel partner AC Sparta Praha, je partnerem sobotního zápasu, ve kterém se Sparta utká s Bohemians Praha 1905. Utkání se hraje tuto sobotu 20. 5. 2023 v 15:00 v epet ARENA na Letné.

Hrajeme celkem o deset vstupenek pro dva na sobotní utkání.

A jak se zúčastnit? Je to jednoduché. Vše, co je potřeba k tomu, abyste se soutěže zúčastnili, je nahrát nám na náš Facebook do komentářů pod soutěžní příspěvek fotku z libovolné dovolené. Nejoriginálnější fotografie vybere naše porota a v pátek 19.05. ve 14:00 zveřejníme výherce. Komentáře můžete přidávat do 18.05. 23:59.

P.S. Nezapomeňte dát o soutěži vědět i dalším milovníkům fotbalu. Sdílejte!

15. 2. 2023

Alexandria uvádí na trh nový a jedinečný koncept dovolené Club Yoga & Relax

Dodo Beach je prvním hotelem, kterým CK Alexandria uvádí na trh svůj nový a jedinečný koncept dovolené nazvaný Club Yoga & Relax, dovolené určené pouze pro dospělé a zaměřené na klid, pohodu a odpočinek fyzický i duševní a pro zájemce navíc zpestřený lekcemi jógy, a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

Nejen pro milovníky jógy, kteří cvičí pravidelně, ale i pro úplné začátečníky budou v našem hotelu Dodo Beach Club Yoga & Relax připravené pravidelné lekce jógy a cvičení vedené minimálně dvakrát denně (mimo neděli) naší instruktorkou s mnohaletými zkušenostmi a mezinárodně uznávaným certifikátem, Ditou Riegerovou.

Lze si vybrat ze stylů jógy jakou jsou Powerjóga, Hathajóga, Jóga pro zdravá záda, Core jóga na posílení středu těla (tzv. hlubokého stabilizačního systému) a oblíbené lekce na zeštíhlení a posílení problémových partií, ke kterým patří břicho, boky, hýždě a stehna. To vše s ohledem na Vaše preference, Vaše možnosti a zkušenosti – na své si přijdou jak ti, pro které je jóga již životním stylem a nedovedou si bez ní představit jediný týden svého života, tak úplní začátečníci, kteří zatím neměli šanci jógu sami vyzkoušet. Individuální přístup je pro naši lektorku samozřejmostí. Lekce jsou tak vhodné pro každého s respektem k vlastnímu tělu.

Ale i pokud cvičit nechcete a toužíte „pouze“ dovolené plné odpočinku, dovolené bez dětí a na klidném místě, jste tu správně a jste vřele vítáni. Cvičení jógy je samozřejmě dobrovolné a je určeno pouze pro zájemce. Nikoho nebudeme nutit ani obtěžovat. Cílem je klid, pohoda a relax pro všechny. Pro více informací klikněte zde.

Těšíme se na Vás. Namaste.

1. 2. 2023

VELKÁ ÚNOROVÁ SOUTĚŽ s CK ALEXANDRIA o zájezd pro výherce zdarma

Kdokoliv si během února zakoupí zájezd z naší nabídky, může se zúčastnit soutěže o dovolenou pro svou osobu zcela zdarma.
Pro přihlášení
do soutěže stačí do 28. 2. 2023 napsat do komentářů pod příspěvek o této soutěži zveřejněný na našem Facebooku či Instagramu, jaký zájezd jste si koupili a proč se právě na danou destinaci těšíte nejvíce.
Výherce získá zakoupený zájezd pro svou osobu zcela zdarma.
Výsledky budou zveřejněny dne 6. 3. 2023.
Držíme palce!

Stručná pravidla:

 • Kupte si v období 1. 2. 2023 - 28. 2. 2023 zájezd od CK ALEXANDRIA a.s.
 • Napište do 28. 2. 2023 do komentářů pod soutěžní příspěvek na našem Facebooku či Instagramu, jaký zájezd jste si koupili a proč se právě na danou destinaci těšíte nejvíce.
 • 1 soutěžící smí vložit pouze 1 soutěžní komentář. Je-li zájezd zakoupen pro více osob, každá osoba se může zúčastnit soutěže samostatně.
 • Dne 1. 3. 2023 vylosujeme ze soutěžních příspěvků osobu, kterou budeme neprodleně kontaktovat soukromou zprávou. Tato osoba je povinna předložit do 48 hodin Smlouvu o zájezdu uzavřenou v období 1. 2. 2023 - 28. 2. 2023 prokazující pravdivost jejího soutěžního příspěvku. Splněním této podmínky se stává výhercem a získává tento zájezd pro svou osobu zdarma, tj. slevu ve výši celkové ceny zájezdu pro jeho osobu (bez služeb třetích stran, např. pojištění, parkování, apod.) Nesplní-li vylosovaná osoba do 48 hodin od doručení soukromé zprávy výše uvedené podmínky, nárok na výhru zaniká a pořadatel opakuje losování.
 • Výherce bude zveřejněn 6. 3. 2023. Nepodaří-li se do 6. 3. 2023 žádné z vylosovaných osob splnit podmínky výše, bude výherce zveřejněn neprodleně po té, kdy první další vylosovaný účastník dané podmínky splní.
Soutěže se může zúčastnit každá fyzická osoba starší 18 let, která si zakoupila zájezd CK ALEXANDRIA a.s. v období 1. 2. 2023 -28. 2. 2023. Vyloučeni ze soutěže jsou zaměstnanci CK Alexandria a jejich rodinní příslušníci.

Kompletní pravidla zde.

9. 1. 2023

Slosování anketních lístků

Dne 9. 1. 2023 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2022. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Jana Č., která s námi loni vyrazila do Řecka. Vítězce gratulujeme a budeme ji kontaktovat telefonicky. Všem ostatním, kteří nám anketní lístek vyplnili, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

1. 10. 2022

CK Alexandria zahajuje prodej zájezdů na léto 2023 - Super First Minute nejvýhodněji do 30. 11. 2022

Vážení přátelé, milí zákazníci,
zahájili jsme prodej zájezdů na léto 2023. Zájezdy ze Super First Minute nabídky můžete nakupovat až do konce listopadu za nejnižší ceny, při koupi zaplatíte zálohu jen 1000 Kč a navíc máte Garanci neměnné ceny. Při zakoupení zájezdu ze SUPER FIRST MINUTE nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2023 je celková cena (dále jen cena zájezdu) konečná, nebude se měnit, dojde-li ke zvýšení ceny za dopravu včetně cen pohonných hmot nebo plateb spojených s dopravou, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu, a ani, dojde-li ke zvýšení směnného kurzu české koruny použitého pro stanovení ceny zájezdu.

26. 9. 2022

Zahajujeme prodej lyžařských zájezdů

Vážení přátelé, milí zákazníci,
zahájili jsme prodej zimních zájezdů do nejblíbenějších italských lyžařských středisek. Podívejte se naši aktuální nabídku. Ceny jsou extra výhodné a vyberou si jak rodiny s dětmi, tak milovníci prudkých a těžkých sjezdovek. Nechybí ani zájezdy s programem FREE SKI, tj. se skipasem k ubytování zdarma. Zima se blíží, tak vyrazte na hory.

7. 4. 2022

CK Alexandria podporuje ukrajinské obyvatelstvo – společně jsme pomohli částkou 500 000 Kč

Vážení přátelé, milí zákazníci,

začátkem března jsme vyhlásili akci, na základě které jsme se zavázali pomáhat a přispět na humanitární pomoc pro obyvatele Ukrajiny částkou odpovídající procentu z ceny zájezdů označených ikonou žlutomodrého srdce prodaných do konce března.

Děkujeme všem za vyjádření podpory v našem úsilí pomoci občanům Ukrajiny postiženým válkou - těm, co nás podpořili slovně při osobní návštěvě na pobočkách, telefonicky či emailem, ale především těm, kteří si v daném období zakoupili zájezd se symbolem žlutomodrého srdce.

Na základě Vašich nákupů přispějeme na pomoc lidem zasaženým válkou částkou 500 000 Kč. Tuto částku posíláme organizaci Člověk v tísni do sbírky SOS Ukrajina.

Jsme přesvědčeni, že lidé si mají pomáhat i v mírovém stavu. Válka je ale to nejhorší, co může lidi potkat, a proto se budeme snažit pomáhat i nadále a děkujeme všem, kteří pomáhají s námi.

8. 3. 2022

CK Alexandria podporuje ukrajinské obyvatelstvo a snaží se pomoci

Vážení přátelé,

my všichni v cestovní kanceláři Alexandria se připojujeme ke všeobecnému odsouzení ruské invaze na Ukrajinu.
Jsme přesvědčeni, že je třeba na všech úrovních podpořit Ukrajinu a její obyvatele a pomoci, jak je v našich silách. Právo na svobodu mají všechny země, nikdy bychom nebyli tam, kde jsme dnes, kdybychom se nedostali z ruského područí,“ říká k aktuální mezinárodní situaci Alexandr Pavlov, předseda představenstva Alexandria a.s.

„Každý den vidíme, jak prchají desetitisíce lidí před válkou, za kterou nemohou a které nemohli nijak zabránit. Vidíme, jak přijíždějí děti a ženy, které již nevlastní nic jiného než zavazadlo, se kterým přicestovaly. To nás všechny hluboce zasahuje. Nehodláme jen nečinně přihlížet“, vysvětluje Pavlov, že se se svými kolegy rozhodl pomáhat i v době, která není pro obor jejich podnikání zrovna snadná. „Covid-19 znamenal pro celý cestovní ruch obrovské finanční ztráty, které se samozřejmě nevyhnuly ani nám. Víme ale, že válka je to nejhorší, co může lidi potkat, a proto se budeme snažit i my alespoň trochu pomoci“, dodává.

„Naším cílem bylo vždy rozdávat radost a krásné zážitky, na které budou moci naši klienti vzpomínat celý život. Proto jsme se rozhodli dát svůj postoj jasně najevo v oblasti, která je nám nejbližší, tedy v cestovním ruchu. U hotelů, u kterých uvidíte ikonu žlutomodrého srdce, dáme procento z ceny zájezdů prodaných v březnu na charitativní účely spojené s humanitární pomocí pro obyvatele Ukrajiny. Všechny tyto prostředky budou zaslány na účet vybrané charitativní organizace,“ přibližuje Pavlov.

„Plánujeme se zapojit do dalších humanitárních projektů, chceme udělat maximum, abychom pomohli alespoň nejvíce válkou postiženým dětem a rodinám a přinesli jim opět trochu radosti do života. Počítáme, že oslovíme i naše obchodní partnery s žádostí, aby se s námi podíleli na dalších akcích. Jsou situace, kdy musí business ustoupit základním lidským hodnotám,“ představuje Pavlov své další plány v této oblasti.

15. 2. 2022

Od 15. 2. 2022 se výrazně zjednodušuje návrat ze zahraničí

Čeští občané vracející se ze zahraničí do ČR nemusí absolvovat testy před cestou ani po návratu, pokud se jedná o osoby s ukončeným očkováním, osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 nebo děti do dovršení věku 12 let. Všechny ostatní osoby mají povinnost absolvovat testy na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2 a případně dodržovat další povinnosti dle specifikace uvedené na stránkách MZV .
Čeští občané starší 12 let vracející se ze zahraničí do ČR mají povinnost vyplnit příjezdový formulář. Nemusí jej vyplňovat osoby, které cestují individuální pozemní dopravou.

12. 1. 2022

Slosování anketních lístků

Dne 12. 1. 2022 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2021. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stal pan Jaroslav H., který s námi loni vyrazil do Bulharska. Vítězi gratulujeme a budeme ho kontaktovat telefonicky. Všem ostatním, kteří nám anketní lístek vyplnili, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria.

13. 8. 2021

Online samotestování na covid během videohovoru

Dle Ministerstva zdravotnictví a jeho dnešní tiskové zprávy NELZE takto provedené samotesty použít pro vytvoření digitálního evropského certifikátu (covid pasu).
V tomto týdnu se objevily nabídky online antigenního testování. Člověk si zakoupí test a provede ho pod dohledem zdravotníka. Vše proběhne prostřednictvím videohovoru. Následně testovaný obdrží evropský certifikát o výsledku testu. Ministerstvo zdravotictví dnes vydalo vyjádření, dle kterého je provedení samotestu na Covid-19 pod vzdáleným dohledem zdravotníka, podle platných právních předpisů, testem provedeným laickou osobou a takto provedené samotesty NELZE použít pro vytvoření digitálního evropského certifikátu.
Více informací zde.

10. 8. 2021

Řecko - oblíbeným ostrovům našich zákazníků se požáry vyhnuly

Na řecké pevnině u Atén a na ostrově Evia hoří rozsáhlé požáry. Ty se však naštěstí vyhnuly turisticky nejoblíbenějším ostrovům, kam nejčastěji míří naši zákazníci - Kréta, Rhodos, Korfu i Zakynthos poskytují ideální podmínky pro fantastickou dovolenou. Situaci v zemi samozřejmě neustále sledujeme a jsme ve spojení s našimi místními delegáty a partnery.

1. 8. 2021

Požáry v Turecku

Vážení zákazníci,
v posledních dnech se v Turecku objevily lesní požáry, které se ovšem vyskytují ve vnitrozemí a nezasahují do letovisek na pobřeží, kde máme ubytované naše zákazníky. Požáry se již ve většině země podařilo dostat pod kontrolu. Žádné letovisko, kam pořádáme zájezdy, není ohroženo a pevně věříme, že ani nadále nebude nic bránit našim klientům užít si krásnou dovolenou. Situaci samozřejmě neustále pečlivě sledujeme a pokud by se vývoj změnil, jsme připraveni okamžitě reagovat.

25. 5. 2021

PCR i antigenní testy budou hrazené zdravotní pojišťovnou

Na základě mimořádného opatření usnesení vlády ze dne 24. května 2021 mají s účinností od 1. června 2021 osoby, které jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice, nárok na:

 • POC antigenní test nejvýše jedenkrát za 7 dnů,
 • RT - PCR test nejvýše dvakrát v kalendářním měsíci,

Věříme, že tyto informace Vám ulehčí rozhodování o letní dovolené a zpříjemní cestování do zahraničí.

10. 8. 2021

Řecko - oblíbeným ostrovům našich zákazníků se požáry vyhnuly

Na řecké pevnině u Atén a na ostrově Evia hoří rozsáhlé požáry. Ty se však naštěstí vyhnuly turisticky nejoblíbenějším ostrovům, kam nejčastěji míří naši zákazníci - Kréta, Rhodos, Korfu i Zakynthos poskytují ideální podmínky pro fantastickou dovolenou. Situaci v zemi samozřejmě neustále sledujeme a jsme ve spojení s našimi místními delegáty a partnery.

11. 5. 2021

Přehled aktuálních pravidel pro cesty do destinací a návrat do ČR

Vážení zákazníci,
i přes současnou situaci, určitá omezení a dané podmínky pro cestování, je dovolená u moře tím nejlepším, co můžete pro sebe a své blízké udělat. Cestování do jednotlivých zemí se řídí pravidly dané země, která mohou být tím pádem různá. Pravidla návratu do ČR jsou určena tzv. cestovatelským semaforem MZV ČR, který země rozděluje do několika barevných kategorií a každá kategorie má daná svá pravidla.
Pokud nechcete složitě vyhledávat pravidla pro cestu na svou dovolenou a zpět, je tu pro Vás náš cestovatelský přehled, který naleznete zde.

9. 4. 2021

Chorvatské turistické sdružení má jasný plán na bezpečnou letní sezónu

Chorvatské turistické sdružení dnes zástupcům cestovních kanceláří odprezentovalo plány, jak pro turisty zabezpečit krásnou a bezpečnou letní dovolenou v Chorvatsku.

Byla zavedena Národní značka bezpečnost - Safe stay in Croatia. Jsou stanovena přísná pravidla a určeny přesné postupy, co musí subjekt dodržovat, aby značku získal. Zejména ubytovací a stravovací zařízení - pokyny pro úklid, nošení masky na obličeji, aj. Více zde: https://www.safestayincroatia.hr/cz
Prioritou země je proočkovanost pracovníků v cestovním ruchu. Prvně se budou očkovat ti, co jsou v přímém kontaktu s klienty (ubytovací a stravovací služby, dále pak i ti, co připravují produkty). Proočkovat by se měli do poloviny května. Ti, co se nemohou očkovat, budou absolvovat pravidelné testování.
Formulář EnterCroatia pro vstup do Chorvatska zůstává v platnosti a je potřeba jej i nadále před cestou vyplnit, tak jak turisté znají z loňska. Cílem je urychlit přejezd přes hranice. Opět budou vyčleněny zvlášť pruhy na hraničních přechodech. Chorvatsko vytvořilo pracovní skupinu, která pracuje na řešení digitalizace covid pasu - tedy potvrzení, které dovolí propojení s EnterCroatia. Chorvatsko schválilo rozhodnutí o sjednocení cen na území CH pro PCR a antigenní testy. PCR by měl stát max. 500 KN, antigenní test 150 KN. V létě se rozšíří kapacita testovacích míst. Cílem je, aby byla ve všech turistických letoviscích testovací místa, kde by se turisté mohli sedm dní v týdnu nechat otestovat.
Ubytovatelé podle informací Chorvatského turistické sdružení nesmí naplnit svoje kapacity na 100 procent a musí si vyčlenit kapacitu pro ty, kteří se nakazí COVID-19 a nemohou z důvodu karantény odjet. Nakažený zůstane v kapacitě na náklady hotelu, kempu či jiného objektu nebo je převezen do nemocnice, náklady v nemocnici se hradí z cestovního pojištění.
Jsou otevřeny venkovní prostory - terasy restaurací.
Žádné restrikce omezující pobyt na plážích se neplánují.

Hlavním cílem Ministerstva cestovního ruchu a sportu Chorvatské republiky a Chorvatského turistického sdružení je, aby Chorvatsko bylo v létě bezpečné a vyhledávané turisty.

1. 3. 2021

I přes zpřísněná opatření je i nadále možno vycestovat na dovolenou

Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuálnímu zpřísnění nouzového stavu a s ním souvisejících opatření Vám sdělujeme, že zákazníci i nadále mohou vycestovat na svou dovolenou bez dalších omezení.

V usnesení vlády ČR č. 216 ze dne 26. 2. 2021 o přijetí krizového opatření je v čl. I. zakázáno opustit okres (popř. Hl. m. Prahu), ve kterém mají občané ČR své bydliště. Z čl. I. jsou hned v následujícím článku II. krizového opatření stanoveny výjimky, a to mj. i výjimka v čl. II., bod 11), která stanoví, že „… výjimkou ze zákazu podle bodu I. je cesta za účelem vycestování z České republiky.“ Právo odcestovat je zákonem chráněný zájem. Ústavní zákon (Listina základních práv a svobod) ve svém čl. 14 stanoví, že každý, kdo se oprávněně zdržuje na území České republiky, má právo svobodně ji opustit.

Cestou na letiště či z letiště bude nutné prokázat se řádně vyplněným čestným prohlášením a doklady prokazujícími danou cestu (smlouva o zájezdu, letenky atp.). Formulář pro cesty mimo okres musí mít všichni cestující včetně dětí.

Vzor formuláře naleznete zde.

3. 2. 2021

Nová pravidla pro návrat do ČR platná od 5. února 2021

Vážení přátelé,
na základě ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví jsou od 5. 2. 2021 dány nové podmínky pro návrat do ČR ze zahraničí. Ač je v textu vydaného Ochranného opatření dána výjimka pro zákazníky cestovních kanceláří, na základě dnešního vyjádření Ministerstva zahraničí je již jasně dáno, že tato výjimka nebude aplikována a nové povinnosti musí absolvovat všichni cestující vracející se do ČR. Veškerá opatření najdete zde.

Jaké podmínky tedy platí pro návrat do ČR z jednotlivých kategorií zemí?
 • NÍZKÉ RIZIKO (zelená): Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.
 • STŘEDNÍ RIZIKO (oranžová): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
 • VYSOKÉ RIZIKO (červená): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
 • VELMI VYSOKÉ RIZIKO (tmavě červená): Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5. den od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace (v praxi je tedy nařízena pětidenní karanténa). Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov.

Jaké země patří do jednotlivých kategorií od 5.2.2021?
 • NÍZKÉ RIZIKO (zelená): Austrálie, Jižní Korea, Nový Zéland, Singapur, Thajsko, Vatikán
 • STŘEDNÍ RIZIKO (oranžová): Finsko, Řecko, Island, Norsko
 • VYSOKÉ RIZIKO (červená): Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Francie, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Německo, Švédsko a Švýcarsko; Azorské ostrovy (Portugalsko), Madeira (Portugalsko) a Kanárské ostrovy (Španělsko)
 • VELMI VYSOKÉ RIZIKO (tmavě červená): Mezi tmavě červené země patří všechny státy, které nejsou uvedeny v předchozích kategoriích.

Podle prohlášení MZV se dále upřesňuje:
 • antigenní test musí být proveden nejvýše 24 hodin a RT-PCR test nejvýše 72 hodin před započetím cesty (nikoli před překročení českých hranic)
 • do 14. února 2021 by mělo platit tzv. přechodné období, kdy občané České republiky, občané Evropské unie a cizinci cestující z "tmavě červených" zemí mohou buď předložit PCR test (72h) nebo antigen (24h) ze země odkud cestují nebo se výjimečně musí bezprostředně při vstupu na území České republiky na vlastní náklady podrobit PCR testu tj. de facto v tranzitním prostoru letiště Praha. Letišti Praha zajistilo v oblasti tranzitu prostor pro testování a zajistilo kapacity GHC Genetics. Oblast bude v oblasti pasové kontroly, bude jasně vyznačeno.

Děkujeme za pochopení a věříme, že brzy dojde ke zrušení tohoto opatření.

27. 1. 2021

Nabídka lyžařských zájezdů do Bulharska

Vážení přátelé,
zahájili jsme prodej lyžařských zájezdů do bulharského Banska. Máme pro Vás skvělé tipy včetně super cenově zvýhodněné nabídky s leteckou dopravou, ubytováním s polopenzí a skipasem v ceně. Všechny zájezdy letecky i vlastní dopravou do Banska najdete zde.

A proč vyrazit na lyže právě do Banska?

 • nejlepší otevřené lyžařské středisko v Evropě
 • 75 km sjezdovek
 • 960 - 2 600 m n. m.
 • 400 sněžných děl
 • aktuálně ideální sněhové podmínky
 • zájezdy letecky i vlastní dopravou

Se zveřejněním nabídky jsme čekali na avizované rozhodnutí bulharské vlády ohledně zpřísnění podmínek vstupu do země. To již bylo zveřejněno a vstup do země a lyžování v místních střediscích bude i nadále pro české lyžaře možné, vstup do země ale od 29. 1. 2021 do 30. 4. 2021 umožněn pouze s negativním PCR testem (ne starším 72 h). Rádi bychom Vás také upozornili, že ne všechna ubytovací zařízení v Bansku jsou otevřena - v naší nabídce najdete pouze skutečně otevřené a dostupné kapacity prověřené našimi kolegy na místě. Jednáme i s dalšími hotely a nabídku budeme postupně rozšiřovat.
Věříme, že si lyžování v bulharském Bansku užijete a těšíme se na shledanou.

26. 1. 2021

Nabídka lyžařských zájezdů do Bulharska a aktuální podmínky pro vstup do země

Vážení přátelé,
vzhledem k velkému zájmu o lyžování v zahraničí a aktuální situaci v některých zemích pro Vás připravujeme aktuální nabídku lyžařských zájezdů do Bulharska, kterou zveřejníme v nejbližších dnech. Čekali jsme na avizované rozhodnutí bulharské vlády ohledně zpřísnění podmínek vstupu do země. To bylo učiněno dnes. Vstup do země a lyžování v místních střediscích bude i nadále pro české lyžaře možné, vstup do země ale bude od 29. 1. 2021 do 30. 4. 2021 umožněn pouze s negativním PCR testem (ne starším 72 h).

14. 1. 2021

Aktuální podmínky pro vstup do Dominikánské republiky

Pro vstup do země aktuálně není vyžadován negativní PCR test. Po příletu do země probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Před příletem a odletem je třeba vyplnit elektronický zdravotní formulář na adrese https://eticket.migracion.gob.do/
V zemi je stále platný výjimečný stav. Od 11. 1. 2021 platí zákaz vycházení od pondělí do pátku v hodinách od 17:00 do 05:00 a v sobotu, neděli a ve svátky již od 12:00 do 05:00 ráno (v hotelových areálech je pohyb ve veřejných prostorech neomezený). Na veřejných místech je povinné nosit roušku. Bary, noční kluby, tělocvičny jsou zavřené.
Nejaktuálnější informace naleznete vždy na webových stránkách MZV - klikněte zde.

13. 1. 2021

Aktuální podmínky vstupu do Egypta

Na všech místech vstupu do země je zavedena povinnost předložit při příjezdu negativní výsledek PCR-testu ne starší než 72 hodin. PCR-test je nově vyžadován i v letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Marsa Matrouh, Taba, Marsa Alam a nadále v hlavním městě Káhiře.
Děti do 6 let jsou z povinnosti předložení testu vyloučeni a nemusejí PCR-test podstupovat.
V letoviscích Šarm el-Šajch, Hurgháda, Taba, Marsa Alam je možné podstoupit PCR-test přímo na letišti za cenu 30 USD. Nicméně, český zastupitelský úřad si dovoluje doporučit českým občanům podstoupit PCR-test před případným odletem do Egypta již v České republice. V případě v Egyptě zjištěného pozitivního výsledku budou možnosti Velvyslanectví ČR v Káhiře, s ohledem na pomoc směrem k nakaženému českému občanovi, velmi omezené. Úřad nemůže garantovat, jak bude s pozitivně zjištěným občanem nakládáno. Veškerá opatření jsou plně v kompetenci místních úřadů. Informace, zda jsou již očkovaní (vakcínou proti Covid-19) turisté vyjmuti ze současných plošných podmínek pro vstup a návrat z destinace, nejsou dosud známé, počítejme tedy s tím, že test je nyní nutný i pro očkované.

2. 11. 2020

Nabídka zájezdů Léto 2021

Vážení přátelé,
nabídku zájezdů na léto 2021 pro Vás připravujeme. Veškeré dohody a kontrakty se zahraničními i českými dodavateli máme zajištěny a nabídka zájezdů bude opět pestrá a atraktivní. Vzhledem k nouzovému stavu a aktuálnímu uzavření poboček jsme se rozhodli nyní nezahajovat tradiční Super First Minute prodej s vybranými top zájezdy, jak jste byli zvyklí v minulosti. Prodej zájezdů z kompletní nabídky zahájíme v dohledné době. Děkujeme za přízeň a těšíme se brzy na viděnou na některém ze zájezdů CK Alexandria.

24. 9. 2020

Od 28. září do Řecka jen s negativním testem na COVID-19. CK Alexandria Vám test na COVID-19 zaplatí

Vážení přátelé,
od 28. září (tedy od pondělí) bude českým občanům starším 10 let povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na COVID-19, který nesmí být starší než tři dny. Alexandria připravila ve spolupráci se svými partnerskými hotely v Řecku pro své zákazníky speciální program a uhradí jim cenu testu, a to až do výše 1674 Kč. Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 28. 9. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i nadále nutné. „Stačí, aby nám zákazník poslal účtenku za test a my mu jej uhradíme, a to až do výše 1674 Kč. Věřím, že zákazníci tuto vstřícnost ocení“, okomentoval aktuální situaci marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný s tím, že Alexandria takto reaktivovala program, který připravila již v půli srpna, kdy Řecko nutnost testů poprvé vyhlásilo a následně pro cesty letadlem ji zrušilo. Více informací na zde.

31. 8. 2020

Zákaz vstupu cizích občanů na území Maďarska od 1. 9. do 1. 10. 2020

od 1. 9. do 1. 10. 2020 platí zákaz vstupu cizích občanů na území Maďarska. Zákaz se nevztahuje na nákladní dopravu, osoby s diplomatickým a služebním pasem a osoby, které věrohodně prokáží, že v posledních šesti měsících překonaly nákazu Covid19.
Občan ČR, který na hranicích předloží potvrzení o rezervování ubytování v Maďarsku před datem 1. 9. 2020 a negativní test na COVID-19 ne starší 5 dní, bude na území Maďarska vpuštěn. Všechny naše zákazníky, kterých se toto opatření dotkne, budeme individuálně kontaktovat a najdeme společně nejlepší řešení této situace.

19. 8. 2020

CK Alexandria je nucena zrušit všechny zájezdy do Turecka až do konce letošní sezony.

Vážení přátelé,
na základě nejednoznačného budoucího vývoje situace kolem koronaviru jsme nuceni zrušit všechny zájezdy do Turecka až do konce letošní sezony. Věřili jsme, že se situace vrátí do normálu a zájezdy bude možné realizovat, proto jsme k tomuto kroku nepřistoupili dříve.
Nyní je již velmi pravděpodobné, že to možné nebude. Všichni klienti, kterých se změna týká, budou postupně kontaktováni.
Děkujeme za pochopení

13. 8. 2020

Do Řecka i nadále bez testu na COVID-19, povinnost vyplnit formulář PLF platí i nadále

Řecké velvyslanectví v Praze zveřejnilo informace, které potvrzují odpolední tvrzení premiéra Babiše o zrušení povinnosti českých turistů prokázat se při cestě do Řecka negativním testem na Covid-19. Zde Vám přinášíme plné znění tohoto oznámení:
OZNÁMENÍ – LETECKÁ DOPRAVA Z ČESKÉ REPUBLIKY DO ŘECKA
Na základě rozhodnutí řeckého předsedy vlády pana Mitsotakise NEBUDE pro osoby cestující letecky z České republiky do Řecka požadována negativní diagnóza COVID-19 a očekává se změna příslušného společného ministerského rozhodnutí. Cestující z České republiky do Řecka musí nadále dbát na včasné vyplnění online formuláře, Passenger Locator Form, a to, nejméně 24 hodin před odletem, na webových stránkách řecké vlády https://travel.gov.gr
Těšíme se, že i letos v Řecku přivítáme všechny české přátele!

12. 8. 2020

Nové povinnosti pro cestující do Řecka.
CK Alexandria Vám povinný test na COVID-19 zaplatí!

Vážení zákazníci,
jak jsme Vás již informovali, řecká vláda vyhlásila nová protiepidemická opatření, ke kterým náleží povinné prokázání negativním výsledkem PCR testu na nemoc COVID-19 (vystaveným v ČR) pro občany České republiky při příletu do Řecka a to s účinností od pondělí 17. srpna 2020. NOVINKA: Negativním testem se musí prokázat všechny cestující osoby starší 10 let.
CK Alexandria Vás v tom nenechá a test za Vás zaplatí.

Nové povinnosti pro cestující do Řecka.

Pro vstup do Řecka od 17. 8. 2020 (do odvolání) je aktuálně nutný:

 • negativní výsledek molekulárního PCR testu na Covid-19 ne starší 72 hodin (od vstupu do Řecka)
  – povinný pro všechny osoby starší 10 let,
 • lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce doprovázející negativního molekulárního PCR testu na Covid-19
  – povinný pro všechny osoby starší 10 let,
 • individuální čárový kód (QR kód) obdržený po vyplnění PLF formuláře - platný formulář PLF s QR kódem jsou povinné pro vstup do Řecka vždy bez ohledu na způsob dopravy a místo vstupu do země - povinný pro každého cestujícího včetně dětí

Od pondělí 17. 8. 2020 (do odvolání) musí každý cestující z České republiky doložit při vstupu na řecké území potvrzení o negativním molekulárním PCR testu na COVID-19 ne starší 72 hodin, vystavené v certifikované laboratoři země původu a doprovázené lékařským potvrzením negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného. Originály obou potvrzení musí mít cestující s sebou (v tištěné nebo elektronické formě).
Vzor potvrzení, které se dokládá společně s výsledkem testu, si můžete stáhnout zde: https://bit.ly/3gUiIW4.
Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let.

Upozorňujeme, že je i nadále nutné nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit oficiální elektronický formulář – tzv. Passenger Location Form (PLF), který je povinný pro každého cestujícího včetně dětí. Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete na https://www.alexandria.cz/formular-recko. Cestující bez QR kódu nemá být vpuštěn na palubu letadla, lodi či autobusu ani na území Řecka a může mu být udělena pokuta ve výši 500 EUR.

Nevyplnění elektronického PLF formuláře, nepředložení výsledku testu a lékařského potvrzení a odmítnutí podstoupit namátkový test je důvodem k vyloučení z letecké přepravy a odepření vstupu do země.

Vzhledem k očekávané zvýšené vytíženosti laboratoří (pracuje se na součinnosti a zvýšení kapacit laboratoří) doporučujeme všem klientů, aby se co nejdříve zaregistrovali na požadovaný test v akreditované laboratoři (nejlépe ve spádové oblasti svého bydliště) a zvolili si datum testu ne starší 72 hodin od plánovaného příletu do Řecka.

Seznam odběrových míst pro samoplátce naleznete zde:
https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/.

Dle prohlášení hlavní hygieničky ČR (TK ze dne 11. 8. 13:00) bude proveden test i nad rámec zaregistrované kapacity klientům, kteří se prokáží dokladem o odletu do Řecka (Smlouvou o zájezdu nebo cestovním odbavením).

Více informací naleznete na webu MZV ČR: zde.

CK Alexandria Vám povinný test na COVID-19 zaplatí!

V reakci na aktuální situaci jsme pro Vás připravili (ve spolupráci s partnerskými hotely v Řecku) speciální program.
Všem našim zákazníkům
starším 10 let, cestujícím do Řecka, uhradíme molekulární PCR test na nemoc COVID-19, a to až do výše 1674 Kč / osoba, tedy maximální ceny stanovené Ministerstvem zdravotnictví ČR.
Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 17. 8. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i v následujících týdnech nadále nutné.
CK Alexandria uhradí test, který zákazník absolvuje dle pravidel, tzn. je-li řeckou vládou vyžadován a je-li absolvován 72 hodin a méně před plánovaným odletem.

Stačí, abyste nám zaslali (nejpozději do 14 dnů po návratu z dovolené) potvrzení o provedení testu a doklad o zaplacení (v čitelné podobě) poštou na adresu CK ALEXANDRIA a.s., Španělská 2, 120 00 Praha 2 nebo e-mailem na adresu rezervacni@alexandria.cz s uvedením čísla Vaší Smlouvy o zájezdu. Současně s dokladem o zaplacení nám zašlete i číslo účtu, na který bude platba odeslána. Úhrada částky za PCR testy (maximálně však do výše 1674 Kč / osoba, což je cena stanovaná vládou) proběhne po splnění výše uvedených podmínek.

Věříme, že tuto naši vstřícnost oceníte.

Vzhledem k neustále se měnícímu vývoji mimořádných opatření doporučujeme sledovat aktuality na našich webových stránkách (https://www.alexandria.cz/aktuality), kde zveřejňujeme aktuální změny vstupních podmínek.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme krásnou dovolenou.
Vaše CK Alexandria

11. 8. 2020

CK Alexandria zaplatí svým zákazníkům cestujícím do Řecka testy na Covid-19

Vážení přátelé,
CK Alexandria reaguje na aktuální situaci. Od 17. srpna (tedy od příštího pondělí) bude českým občanům povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na Covid-19, který nesmí být starší než tři dny. Alexandria připravila ve spolupráci se svými partnerskými hotely v Řecku pro své zákazníky speciální program a uhradí jim cenu testu, a to až do výše 1674 Kč, tedy maximální ceny stanovené Ministerstvem zdravotnictví. Program se bude týkat všech zákazníků, kteří s CK Alexandria vyrazí do Řecka od 17. 8. až do konce letní sezony 2020, samozřejmě pokud budou testy i v následujících týdnech nadále nutné. „Stačí, aby nám zákazník poslal účtenku za test a my mu jej uhradíme, a to až do výše 1674 Kč, což je cena stanovaná vládou. Věřím, že zákazníci tuto vstřícnost ocení“, okomentoval tuto novinku marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný s tím, že Alexandria byla schopna takto rychle a vstřícně reagovat díky dlouhodobým kvalitním vztahům s partnerskými hotely v Řecku, kteří na programu spolupracují. Nyní Alexandria ladí detaily tohoto programu, které brzy zveřejní.

10. 8. 2020

Od 17. 8. 2020 do Řecka jen s negativním testem na koronavirus

Vážení přátelé,
podle nových informací z pondělního (10. 8. 2020) večera by měl být českým občanům od 17. srpna (tedy od příštího pondělí) povolen vstup do Řecka jen s negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší než tři dny. Vedení CK Alexandria aktuálně ověřuje situaci, kontaktuje řecké úřady s cílem získat detailní informace a jedná s obchodními partnery. Následně přijmeme příslušná opatření. Očekáváme, že v úterý 11. 8. 2020 odpoledne vydáme k této situaci naše stanovisko. Do té doby prosíme o trpělivost a děkujeme za pochopení.
Vaše CK Alexandria

5. 8. 2020

CK Alexandria je nucena zrušit zájezdy do Turecka s odletem do 10. 9. 2020

Vážení přátelé,
na základě nejednoznačného budoucího vývoje situace kolem koronaviru jsme nuceni zrušit zájezdy do Turecka s odlety do 10.9.2020. Věřili jsme, že se situace vrátí do normálu a zájezdy bude možné realizovat, proto jsme k tomuto kroku nepřistoupili dříve.
Nyní je již velmi pravděpodobné, že pro odlety začátkem září toto možné nebude. Všichni klienti, kterých se změna týká, budou postupně kontaktováni.
Děkujeme za pochopení

9. 7. 2020 - aktualizováno 3. 8. 2020

Každá osoba cestující do Řecka musí vyplnit nový formulář - aktualizovaná informace

Vážení zákazníci,

jak jsme Vás již informovali dříve, všichni cestující směřující do Řecka musí vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr. Zde Vám přinášíme aktuálně platné detaily:

 • Každý cestující nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku.
 • Po jeho vyhodnocení obdrží elektronicky individuální čárový kód (QR KÓD) , kterým se musí prokázat při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, trajektem či po silnici.
 • Tento QR kód klienti ve většině případů dostanou na email kolem půlnoci den před odletem (doporučujeme kontrolovat i složku SPAM v emailu), který společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení. Při odbavování na letištích v ČR jsou cestující kontrolováni, zda-li mají platný QR kód, bez toho nebudou odbaveni.
 • Pokud by i přesto tento QR kód neobdrželi v danou dobu, je potřeba email s potvrzením o přijetí žádosti (který obdrží ihned po odeslání formuláře) mít u sebe.
 • QR kód může být předložen vytištěný nebo zobrazený na displeji přenosného elektronického zařízení (mobilního telefonu aj.).
 • Žádost o QR kód musí vyplnit každá zletilá osoba zvlášť. Nezletilé osoby lze přidat ve formuláři ke zletilé osobě. Již tedy neplatí, že každá rodina může cestovat na jeden QR kód! To platí pouze u rodin s nezletilými dětmi.
 • Cestující ze všech destinací mohou být při vstupu do Řecka podrobeni namátkovým testům na Covid-19 a budou povinni tyto testy strpět.
 • Nevyplnění elektronického formuláře nebo odmítnutí podstoupit namátkový test může být důvodem k odepření vstupu do země a pod pokutou ve výši 500€.

Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete zde: https://www.alexandria.cz/formular-recko

Tuto informaci obdrží všichni naši zákazníci samozřejmě také spolu s pokyny k odletu. Pokud budete potřebovat s vyplněním pomoci, neváhejte kontaktovat naše pobočky či svého prodejce.

Děkujeme a přejeme krásnou dovolenou.

28. 6. 2020

Každá osoba cestující do Řecka musí vyplnit nový formulář

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás upozornili, že nově musí každá osoba cestující do Řecka (nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti) nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku. Po jeho vyhodnocení obdrží elektronicky individuální čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, trajektem či po silnici. Cestující ze všech destinací mohou být při vstupu do Řecka podrobeni namátkovým testům na Covid-19 a budou povinni tyto testy strpět. Nevyplnění elektronického formuláře nebo odmítnutí podstoupit namátkový test může být důvodem k odepření vstupu do země.

Formulář (včetně návodu jak jej vyplnit) naleznete zde: https://www.alexandria.cz/formular-recko

Tuto informaci obdrží všichni naši zákazníci samozřejmě také spolu s pokyny k odletu. Pokud budete potřebovat s vyplněním pomoci, neváhejte kontaktovat naše pobočky či svého prodejce.

Děkujeme a přejeme krásnou dovolenou.

8. 6. 2020

Vážení zákazníci,

připravili jsme pro Vás novou nabídku zájezdů, která reflektuje aktuální situaci a nové podmínky v jednotlivých destinacích. Z vašich dotazů a připomínek víme, že nejdůležitější pro Vás je zdraví a bezpečnost, proto jsme pro Vás připravili zcela nový produkt:

Dovolenou na výsostném českém území u moře!

Ano, vybrané hotely a penziony u moře budou v letošním létě sloužit pouze zákazníkům CK Alexandria z České republiky.

Tyto hotely poznáte podle loga

Žádní cizinci z jiných zemí, žádné míchání turistů. Užijte si svou dovolenou v maximálním komfortu a vyhněte se davům turistů mnoha národností, které byste potkali v jiných hotelech. V bulharském Primorsku bude navíc na severní pláži vyhrazený prostor pouze pro zákazníky CK Alexandria, pro které jsou zde i slunečníky zdarma.

Myslíme ale i na ty z Vás, kteří si chtějí vybrat dovolenou v mezinárodních hotelech. Volba je jen na Vás a vybere si jistě každý. Nyní najdete v naší nabídce první zájezdy do Bulharska, Chorvatska, Maďarska a na Slovensko, postupně budeme nabídku rozšiřovat nejen o další zájezdy do těchto destinací, ale i do dalších zemí. Jako první přijde ještě tento týden na řadu Řecko – novou nabídku zájezdů na řecké ostrovy najdete na těchto www stránkách v nejbližších dnech.

Nákup za stejné nebo nižší ceny pro držitele poukazů „lex voucher“

Zákazníkům, kteří měli zakoupený zájezd a po zrušení všech zájezdů od nás obdrželi poukaz „lex voucher“ (ať už původně zaplatili plnou cenu či jen zálohu), umožníme nákup stejného zájezdu za původní cenu. Vzhledem k tomu, že jste kupovali zájezd v předstihu a se slevou za včasný nákup, může se stát, že aktuální cena zájezdu bude nyní vyšší, neboť slevy za včasný nákup již samozřejmě platné nejsou. Pokud budete mít zájem o zájezd do stejného hotelu, ve stejném termínu a ve stejném složení osob, jako jste měli zakoupený zájezd původní, kontaktujte nás a my Vám cenu změníme tak, aby odpovídala ceně původní. Bude-li aktuální prodejní cena stejného zájezdu nižší, než původní cena Vašeho zájezdu, pak tato cena platí i pro Vás.

Nové připojištění na Covid 19

Další dobrou zprávou je, že naši partneři z ERV Evropské pojišťovny již finišují s přípravou nového připojištění, které bude zaměřené na léčebné výlohy a další náklady vzniklé v souvislosti s případným onemocněním Covid 19. Tento nový produkt by měl být představen v nejbližších dnech a najdete ho již brzy také na našich stránkách u jednotlivých zájezdů.

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na shledání na některém ze zájezdů s CK Alexandria.

27. 5. 2020

CK ALEXANDRIA ruší všechny zájezdy s odjezdem či odjezdem do 31. 8. 2020

CK Alexandria nehodlá připustit, aby se s jejími zákazníky nakládalo jak s věcmi a raději ruší veškeré zájezdy s odletem či odjezdem
do 31. 8. 2020. Všechny zákazníky postupně kontaktujeme.
Brzy zahájíme nový prodej zájezdů do vybraných destinací a hotelů, kde bude možné se co nejvíce přiblížit původním podmínkám a zákazníci budou jasně a nedvojsmyslně seznámeni se všemi eventualitami a případnými riziky, a tudíž volba bude zcela na nich.
Detailní informace zde.

aktualizováno 30. 4. 2020

Vážení zákazníci,
téměř ze dne na den se nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích v souvislosti s šířením nemoci COVID 19 naprosto změnilo fungování běžného života a došlo k mnoha opatřením a omezením. Vše se odehrává velmi rychle a věci, které nám ještě před pár týdny přišly nepředstavitelné, dnes vnímáme jako součást každodenní reality. Jedním z omezení je také současné uzavření hranic a nemožnost vycestování.

Celkově jde o bezprecedentní a velmi složitou situaci, která dopadá extrémně silně na celý cestovní ruch. CK Alexandria přes mnohá omezení daná vládními opatřeními samozřejmě komunikuje se svými zákazníky a hledá s nimi vhodné řešení jejich dovolených. V tuto chvíli také připravujeme alternativní plány, jak reagovat na různé možné vývoje situace. Kolegové z produktového oddělení jsou již od začátku této krize neustále v kontaktu s našimi partnery v ČR i v zahraničí a domlouvají nejlepší možná řešení tak, abychom byli připraveni na rychlé a kvalitní nastartování sezony po zklidnění situace. Můžeme Vás ujistit, že CK Alexandria, jakožto součást silného holdingu Alexandria Group, dělá vše proto, aby její zákazníci získali jako vždy maximální servis.


Zájezdy s odlety, odjezdy a nástupem na ubytování do 15. 6. 2020

Současná situace neumožňuje konání zájezdů s termíny zahájení do 15. 6. 2020. Zákazníky, kteří mají na tyto termíny zakoupený zájezd, budeme v nejbližších dnech kontaktovat.


Zájezdy s termínem od 16. 6. 2020 a později

Máte-li zájezd s termínem od 16. 6. 2020 a později, doporučujeme nyní vyčkat na další vývoj. Pokud čekat nechcete, můžete i nadále využít jednu z námi nabízených možností, které naleznete zde: Koronavirus a dovolená - vše, co potřebujete vědět.

16. 4. 2020

Vážení zákazníci,
téměř ze dne na den se nejen v České republice, ale i v mnoha dalších zemích v souvislosti s šířením nemoci COVID 19 naprosto změnilo fungování běžného života a došlo k mnoha opatřením a omezením. Vše se odehrává velmi rychle a věci, které nám ještě před pár týdny přišly nepředstavitelné, dnes vnímáme jako součást každodenní reality. Jedním z omezení je také současné uzavření hranic a nemožnost vycestování.

Celkově jde o bezprecedentní a velmi složitou situaci, která dopadá extrémně silně na celý cestovní ruch. CK Alexandria přes mnohá omezení daná vládními opatřeními samozřejmě komunikuje se svými zákazníky a hledá s nimi vhodné řešení jejich dovolených. V tuto chvíli také připravujeme alternativní plány, jak reagovat na různé možné vývoje situace. Kolegové z produktového oddělení jsou již od začátku této krize neustále v kontaktu s našimi partnery v ČR i v zahraničí a domlouvají nejlepší možná řešení tak, abychom byli připraveni na rychlé a kvalitní nastartování sezony po zklidnění situace. Můžeme Vás ujistit, že CK Alexandria, jakožto součást silného holdingu Alexandria Group, dělá vše proto, aby její zákazníci získali jako vždy maximální servis.


Zájezdy s odlety do 31. 5. 2020

Současná situace neumožňuje konání zájezdů s termíny odletů do 31. 5. 2020. Zákazníky, kteří mají na tyto termíny zakoupený zájezd, budeme v nejbližších dnech kontaktovat.


Zájezdy s termínem od 1. 6. 2020 a později

Máte-li zájezd s termínem od 1. 6. 2020 a později, doporučujeme nyní vyčkat na další vývoj. Pokud čekat nechcete, můžete i nadále využít jednu z námi nabízených možností v rámci akce „Rozhodujte se bez rizika, v nejhorším případě vyděláte“ – viz zde

30. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády ze dne 30.3.2020 se prodlužuje uzavření poboček CK Alexandria do odvolání.

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

23. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády č. 280 ze dne 23.3.2020 se prodlužuje uzavření poboček CK Alexandria do 1.4.2020

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

17. 3. 2020

Rozhodujte se bez rizika, v nejhorším případě vyděláte!

Cestovní kancelář ALEXANDRIA vnímá a chápe znepokojení zákazníků způsobené obavami ze šíření koronaviru. Naším cílem je bezpečnost a spokojenost našich zákazníků. Chápeme, že v současné situaci se lidé bojí nejen o své zdraví, ale také o své peníze.
Snažíme se udělat vše, co je v našich silách. Jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout několik možností, které pomohou při vašem rozhodování a zároveň Vás nenutí se rozhodnout nyní, kdy ještě nevíte, jaká bude reálná situace v době Vaší dovolené.

Na všechny zájezdy (platí i u již zakoupených zájezdů), z nabídky CK ALEXANDRIA na léto 2020 se nově vztahuje následující akce:

Každý zákazník CK Alexandria má až do 30. dne před odletem či odjezdem možnost se rozhodnout a vybrat si z následujících možností:

 1. možnost rozhodnout se, že si chci svůj zájezd odložit na rok 2021 a získat 125% hodnoty zaplacené částky.
  1. Rozhodne-li se zákazník nejpozději 30 dnů před odletem, že má zájem svůj zájezd zrealizovat až v roce 2021, získá 125 % hodnoty zaplacené částky (výjimku tvoří pojištění, které se do této částky nezapočítává a které zůstává v platnosti i pro nový zájezd) k čerpání na nákup libovolného zájezdu z nabídky CK Alexandria na léto 2021. Převedenou hodnotu ani její část nelze proplatit v penězích.
  2. Zákazník má možnost vybrat si tento zájezd až do 31. 3. 2021.
  3. Hodnotu 125% částky zaplacené na zálohách dle Smlouvy o zájezdu lze čerpat na zájezd v ceně minimálně odpovídající této hodnotě či vyšší.
  4. Např. pokud jste na zálohách zaplatili 20 000 Kč a rozhodnete se nejpozději 30 dnů před odletem, že preferujete dovolenou odložit, budete mít místo 20 000 Kč rovnou 25 000 Kč na nákup zájezdu na léto 2021. Toto navýšení nelze vyplatit v penězích.
 2. realizace zájezdu dle smlouvy,
 3. možnost změny zájezdu zcela zdarma až do 30 dnů před odletem (detailní informace a postup zde)
 4. možnost zrušení zájezdu bez uvedení důvodu za minimální stornopoplatek ve výši 10% z ceny (nově až do 30 dnů před odletem tedy ve stejné výši, jaká je platná i nyní).

Podmínkou k možnosti uplatnění uvedené akce je platba předepsaných záloh dle Smlouvy o zájezdu.
Pokud má zákazník rozložené platby na tři splátky, pak může akci uplatnit pouze má-li uhrazeny obě zálohy, tj. 50% celkové ceny.

Pokud má zákazník platbu zájezdu rozloženou na dvě splátky (standardní záloha - 5000 Kč/dospělá osoba a 1 000 Kč/ dítě), pak akci může uplatnit, i po zaplacení zálohy.

Případné zrušení zájezdu z důvodu karantény nebo jiného bezpečnostního opatření se řídí platnými zákony, Alexandria tedy zruší Smlouvu o zájezdu a nabídne Vám možnost odložit svůj zájezd na rok 2021 a získat 125% hodnoty zaplacené částky rozhodnout až podle aktuální situace před odletem, zda a kam chcete cestovat, příp. že si chcete dovolenou odložit a své peníze zhodnotit.

O své peníze v žádném případě nepřijdete!

14. 3. 2020

Z důvodu usnesení vlády číslo 211 ze dne 14.3.2020 jsou uzavřeny všechny pobočky CK Alexandria

Na telefonních číslech a e-mailových adresách vás obsloužíme od pondělí do pátku v době 9h - 18h.
Plné znění usnesení vlády naleznete zde.

4. 3. 2020

Vliv koronaviru na letní dovolené

CK Alexandria sleduje veškeré informace a je připravena reagovat na další vývoj. Věříme, že brzy dojde ke zklidnění situace, šíření nákazy bude zpomalovat a nedojde tak k ovlivnění letní dovolenkové sezony. Doporučujeme tedy nepanikařit a zachovat klid, letní sezona je ještě daleko a nemá smysl nyní předjímat jakékoliv závěry, či jakkoli spekulovat.

Bude-li v době konání zájezdu vydán Ministerstvem zahraničních věcí ČR zákaz cestování do cílové oblasti nebo bude tato oblast uzavřená příslušnými místními úřady, má zákazník v souladu se zákonem právo na vrácení peněz. Žádný takový zákaz týkající se termínu a místa zájezdu našich zákazníků dosud vydán nebyl. V tuto chvíli tedy není zapotřebí přijímat jiná opatření, situaci neustále sledujeme a budeme se pečlivě řídit veškerými instrukcemi zodpovědných orgánů.

Časté otázky
Jak to bude v létě?

Do letní sezony je nyní ještě daleko, nemá smysl nyní předjímat jakékoliv závěry, či jakkoli spekulovat. Věříme, že brzy dojde ke zklidnění situace, šíření nákazy bude zpomalovat a k ovlivnění letní dovolenkové sezony nedojde. Vývoj situace pečlivě monitorujeme a budeme tak činit neustále. Doporučujeme tedy především nyní nepanikařit.

Mohu letní dovolenou stornovat?

Bude-li v době konání zájezdu vydán Ministerstvem zahraničních věcí ČR zákaz cestování do cílové oblasti nebo bude tato oblast uzavřená příslušnými místními úřady, má zákazník v souladu se zákonem právo na vrácení peněz.
Žádný takový zákaz týkající se termínu a místa zájezdu našich zákazníků, dosud vydán nebyl.
Stornovat nyní můžete, ale vzhledem k tomu, že samotná obava z budoucího možného výskytu koronaviru (či jiné nemoci), není důvodem pro uznání bezplatného odstoupení od smlouvy, bude se k odstoupení od Smlouvy o zájezdu přistupovat dle zákona a Smluvních podmínek, tedy budou aplikovány stornopoplatky.

Co kdybych odjel na dovolenou a byla tam vyhlášena karanténa?

CK Alexandria by se v takovém případě řídila pokyny a rozhodnutími daných úřadů, přičemž by Vám samozřejmě poskytla nezbytnou součinnost. V případě, že v místě Vašeho pobytů bude vyhlášena karanténa, kontaktujte našeho delegáta a zároveň i asistenční službu ERV Evropské pojišťovny. Jak delegát, tak i asistenční služba ERV Evropské pojišťovny vám profesionálně poradí, jak dále postupovat.
CK Alexandria doporučuje sjednání cestovního pojištění včetně pojistného na zrušení cesty (storna) a nevyužité dovolené. Spolupracujeme s ERV Evropskou pojišťovnou, která se jako jediná specializuje právě na cestovní pojištění a která nabízí v rámci pojištění Alexandria Europe i riziko nevyužité dovolené (zahrnutí tohoto rizika do cestovního pojištění není běžné).
Je velmi důležité být pojištěn. Zákazníci, kteří mají sjednáno pojištění Alexandria Europe od ERV Evropské pojišťovny se mohou spolehnout na služby pojišťovny. Ta v případě, že se zákazník dostane do karantény, automaticky bezplatně prodlouží pojištění na celou dobu, kterou klient musí strávit v karanténě. Stačí se pouze ozvat asistenční službě. ERV Evropská pojišťovna se navíc rozhodla nucené umístění v karanténě brát jako hospitalizaci v nemocnici. Proto klienti, kteří mají sjednáno pojištění obsahující náhradu za nevyužitou dovolenou, dostanou kompenzaci za dobu strávenou v karanténě ve výši 1 000 Kč za nevyužitý den dovolené, maximální výše kompenzace je 8 000 Kč.
Náklady na ubytování v místě karantény hradí vždy ten, kdo karanténu vyhlásil, tedy stát či státní orgán.

13. 1. 2020

Slosování anketních lístků

Dne 10. 1. 2020 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2019. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Sládková, která s námi loni vyrazila do Řecka. Vítězce gratulujeme a budeme ji kontaktovat telefonicky. Všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria.

12. 8. 2019

Požáry v Řecku

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali, že požáry, které aktuálně sužují Řecko, jsou mimo oblast, kam s námi naši zákazníci vyrážejí na dovolenou. Největší byl požár na východ od Atén, další byl likvidován na ostrůvku Elafonisos. Naši zákazníci jsou v jiných místech a jejich dovolená není požáry nijak ovlivněna. Až do úterka však úřady doporučují maximální opatrnost i na dalších územích pevninského Řecka a na ostrovech na severu Egejského moře, kde je zvýšené riziko vzniku požárů. Pokud se tedy v těchto lokalitách vyskytujete, vyhněte se prosím veškeré manipulaci s otevřeným ohněm, neodhazujte neuhašené nedopalky cigaret, atp. Děkujeme. Vaše Alexandria.

25. 6. 2019

Zbytečná panika kvůli komárům. Chorvatsko uklidňuje české turisty!

Přestože jeden z regionů východní části Chorvatska se potýká s přemnoženými komáry, centrála Chorvatského turistického sdružení ujišťuje české turisty, že jejich dovolených u Jadranu se problém nijak nedotkne.

Silné květnové deště v kombinaci s teplým počasím nadělaly problémy regionu Slavonie, který leží na východě Chorvatska, poblíž hranice se Srbskem. V okolí města Osijek se přemnožili komáři a tamní samospráva i chorvatská vláda v nadcházejících dnech chystají mimořádná opatření za pomoci letecké techniky s cílem komáry v oblasti zredukovat.

Slavonie leží ve vnitrozemí, a je vzdálená přes 300 kilometrů vzdušnou čarou od chorvatského pobřeží. V červnu do Slavonie dosud zavítalo na aktivní dovolenou jen zhruba 100 českých turistů. Přitom do okolí Splitu v přímořské Dalmácii jich ve stejném období přijelo na 30 000.

Celé pobřeží Jadranu je zcela bezpečné a očekává už v tomto týdnu první velký nápor českých letních dovolenkářů. Čeští turisté se tak nemusí obávat, že by na nadcházejících dovolených u moře zaznamenali větší výskyt komárů.

I když se proti komárům v osijecké oblasti bojuje každoročně, tak velký počet komárů se v postiženém regionu neobjevil podle statistických údajů téměř 15 let.

21. 6. 2019

Nová pobočka OC Chodov

Chceme pro Vás být ještě dostupnější, proto jsme pro Vás otevřeli další novou pobočku v Praze! Nově nás najdete také v obchodním centru Chodov. Kolegyně se na Vás těší každý den od 9 – 21 hodin.

Roztylská 2321/19, 140 00 Praha 4, (OC CHODOV)
Tel.: 270 005 607, GSM: 770 161 572, chodov@alexandria.cz

14. 6. 2019

Nová pobočka v Metropoli Zličín

Rádi bychom Vás informovali, že jsme pro Vás otevřeli novou pobočku v Praze! Nově nás tedy najdete také v obchodním centru Metropole Zličín. Kolegyně se na Vás těší každý den od 9 – 21 hodin.

Řevnická 121/1, 155 21 Praha 17, (METROPOLE ZLIČÍN)
Tel.: 270 005 606, GSM: 770 161 573, zlicin@alexandria.cz

7. 5. 2019

Aktuální výsledky jednání o letech CK Alexandria v souvislosti s uzemněním Boeingu 737 MAX

Vážení zákazníci,
jak jsme Vás již informovali, letecký přepravce Smartwings, a.s. nedávno veřejně oznámil, že v důsledku vyšší moci (rozhodnutí agentury pro bezpečnost letectví) došlo k zákazu provozu letounů typu B737 MAX 8 a MAX 9. Na základě toho došlo u Smartwings k „uzemnění“ dotčených typů letadel a tím současně i k nemožnosti zajistit přepravu osob v původně předpokládaném rozsahu.

Smartwings následně oznámil všem cestovním kancelářím své rozhodnutí o změnách letových řádů a zrušení některých naplánovaných letů v důsledku vyšší moci.

V uplynulém období jsme vedli intenzivní jednání jak se Smartwings a.s., tak s alternativními leteckými přepravci, ve snaze maximálně zmírnit dopady uzemnění letounů B737 MAX na zákazníky CK ALEXANDRIA.

Podařilo se nám velkou část jednání dovést do zdárného konce s pozitivním výsledkem pro většinu našich zákazníků, pouze v několika málo případech musí dojít ke změně místa odletu a příletu, a to takto:

 • Všechny naše lety z Prahy, Ostravy a Brna jsou aktuálně potvrzené beze změn dle původního plánu a nemělo by dojít k jejich rušení.
 • Vzhledem k výše uvedené situaci bohužel dochází ke zrušení letů z Pardubic na Krétu, Rhodos a do turecké Antalye.
 • V případě destinace Bulharsko zůstaly všechny lety ze všech letišť zachovány, pouze let z a do Pardubic na 11 či 12 dní byl zrušen. Zájezdy do Bulharska na 8 a 15 dní s odletem z Pardubic zůstávají potvrzené beze změn.

Zákazníci, kterých se tato změna týká, jsou nyní postupně kontaktováni s alternativou letu z Prahy. Vzniklá situace nás velice mrzí, a ač jsme tuto situaci nezavinili, rozhodli jsme se těmto našim zákazníkům nabídnout dopravu z/na letiště Václava Havla v Praze zcela zdarma.
Pokud preferují vlastní dopravu, můžeme jim nabídnout i další možnost, a to parkování zdarma u letiště Václava Havla v Praze. Stejně tak je zde možnost v případě zájmu využít i letu z Brna či z Ostravy.

18. 4. 2019

Informace o aktuálním stavu jednání o letech CK Alexandria v souvislosti s uzemněním Boeingu 737 MAX

Vážení zákazníci,
cestovní kancelář ALEXANDRIA i nadále intenzivně jedná s vedením společnosti Smart Wings o různých možnostech a snažíme se společně najít řešení, které bude pro naše zákazníky nejvýhodnější. Stejně tak pokračují intenzivní jednání s dalšími leteckými společnostmi o možnostech nahrazení příp. zrušených letů - v tuto chvíli se již jedná o konkrétních letech, které by mohly být pro naše zákazníky v případě zrušení jejich letu vhodnou alternativou. Předpokládáme, že rozhodnutí padnou v brzké době. Vzhledem k výše uvedenému není v tuto chvíli důvod v našem programu něco měnit či rušit. Všechny zákazníky budeme o přijatých opatřeních a rozhodnutích postupně informovat. Děkujeme za pochopení a trpělivost, děláme vše pro to, abyste si svou dovolenou maximálně užili :)

9. 4. 2019

Omezování kapacity letů Smart Wings

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci ohledně omezování kapacity letů Smart Wings. Jak tato letecká společnost oznámila, omezí kapacity svých letů o osm procent. Společnost tak dočasně pozastaví provoz některých linek nebo sníží počet letů do některých destinací. Přestože plánovaný dopad konkrétně na naše lety je ještě výrazně nižší, v současné době již intenzivně jednáme s vedením Smart Wings o různých možnostech a snažíme se společně najít řešení, které bude pro naše zákazníky nejvýhodnější. Stejně tak ověřujeme možnosti nahrazení případně zrušených letů nově zajištěnými lety jiných dopravců. O výsledcích všech jednání Vás budeme postupně informovat.

Děkujeme za trpělivost při řešení této situace.

6. 4. 2019

Dne 6. 4. 2019 bude pobočka v Opavě uzavřena

Z technický důvodů bude naše pobočka dne 6. 4. 2019 uzavřena. Budeme se na Vás opět těšit v pondělí 8. 4. 2019.
Děkujeme za pochopení.

14. 3. 2019

Zastavení provozu letadel Boeing 737 MAX

Vážení zákazníci,
v souvislosti se zastavením provozu letadel Boeing 737 MAX bychom Vám rádi poskytli aktuální informace a ujistili Vás, že nemusíte mít obavy o narušení Vaší dovolené tímto opatřením. Naše cestovní kancelář operuje zimní sezonu převážně na linkových letech různých dopravců a v tuto chvíli od žádného z nich nemáme informace, že by mělo dojít k zpožďování či dokonce rušení letů, které se týkají našich zákazníků. Letní sezonu, kterou létáme převážně se Smart Wings, zahajujeme prvními lety v půlce května, tedy za 2 měsíce. Se Smart Wings samozřejmě komunikujeme a budeme aktuální situaci i nadále průběžně řešit, nicméně věříme, že je takto velká a zkušená letecká společnost schopna během dvou měsíců zareagovat a bez problémů zajistit řádné fungování naplánovaných letů. Přejeme Vám pěkný a klidný den. Vaše Alexandria

22. 1. 2019

Karcoolka s Lexou prožili další dobrodružství

Maskoti českých animačních programů CK Alexandria a hrdinové našeho komiksu Karcoolka s Lexou prožili další cestovatelské dobrodružství. Poté, co po blátivém prosinci nalezli pod stromečkem poukaz na zájezd do Alp, vyrazili si svůj dárek náležitě užít. Jak se jim na Dachsteinu líbilo? A kam vedou záhadné schody do nikam? To zjistíte zde.

16. 1. 2019

Slosování anketních lístků

Dne 16. 1. 2019 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2018. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Hana Jílková, která s námi v loňském roce vyrazila do Turecka. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria

14. 11. 2018

Parkování u letiště Brno

Letíte na dovolenou z letiště Brno? Zaparkujte přímo na letišti za zvýhodněné ceny!
Parkoviště na letišti v Brně provozuje společnost Air Service Brno, s.r.o. a nachází se ve veřejné části přímo v areálu Letiště Brno – Tuřany. Více informací naleznete zde

12. 11. 2018

Nové katalogy léto 2019

Vážení přátelé,

nové katalogy se zájezdy na léto 2019 jsou tu. A máme v nich pro Vás připraveno soustu novinek.

Je jich dokonce tolik, že se naše kompletní nabídka všech zájezdů již do katalogů nevejde, a proto v tištěných katalozích najdete pouze výběr zájezdů. U každého hotelu v katalogu nově uvádíme orientační ceny týdenních zájezdů. Kompletní nabídku všech zájezdů včetně aktuálních cen pak vždy naleznete na našich stránkách www.alexandria.cz, na našich pobočkách a u našich autorizovaných prodejců.

Pojďme se tedy podívat, co vše je pro Vás do té příští sezony nachystáno. Výběr je opravdu bohatý a zde jsou nejzajímavější novinky. V létě 2019 Vám poprvé nabídneme letecké zájezdy do Albánie - nepoznané, ale krásné a rychle se rozvíjející turistické destinace. A rovnou zde pro Vás otevřeme klubový hotel. Klubových hotelů se ostatně týkají i další novinky. Nejen, že jsme jejich počet výrazně navýšili a do rodiny našich klubů jsme přibrali některé opravdu úžasné nové hotely v Bulharsku, Řecku, Turecku, Španělsku, Itálii i již zmíněné Albánii, ale rekonstruujeme pro Vás hned několik z našich klubových legend tak, aby Vám nabídly ještě větší kvalitu a komfort.

Ani letos nebudou v klubových hotelech Alexandria chybět čeští animátoři v čele s našimi novými maskoty Karcoolkou a Lexou, které již znají hlavně Vaše děti. Setkávaly se s nimi už loni v létě při animačních programech, ale také v komiksu na našem webu. Pokud Karcoolku s Lexou ještě neznáte, podívejte se na www.alexandria.cz/karcoolka, kam pravidelně přidáváme jejich nové příběhy. Můžete se u nich pobavit společně a společně se také těšit na příští prázdniny! A spoustu dobrodružství s nimi pak můžete sami prožít přímo v klubových hotelech.

Novinky máme připraveny i pro ty z Vás, kteří preferují klidnou dovolenou bez neustálého dětského švitoření. Pokud toužíte po dovolené bez dětí, doporučujeme Vám tzv. Adult Only hotely. Dříve narození uvítají náš oblíbený Senior program 55 PLUS. Zájezdy zahrnuté do tohoto programu naleznete nejen na následujících stránkách, ale nově pro Vás vydáváme i speciální katalog obsahující výhradně tyto zájezdy včetně ceníků.

Jak vidíte, myslíme na všechny a vybere si jistě každý. Příjemný výběr a hlavně krásnou dovolenou plnou slunce a pohody Vám přeje
kolektiv cestovní kanceláře Alexandria.

11. 11. 2018

Parkování u letiště Brno

Letíte na dovolenou z letiště Brno? Zaparkujte přímo na letišti za zvýhodněné ceny!

Parkoviště na letišti v Brně provozuje společnost Air Service Brno, s.r.o. a nachází se ve veřejné části přímo v areálu Letiště Brno – Tuřany. Více informací naleznete zde

5. – 7.10. 2018

Víkend otců

Fandíte českému fotbalu? Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu! Jakožto oficiální partner Fortuna ligy pro Vás máme v rámci akce Víkend otců vstupenky na vybrané ligové zápasy!

Kdy: víkend 5. – 7.10. 2018
Kde: pobočky CK Alexandria Zlín, Mladá Boleslav, Olomouc, Jablonec, Praha

Více informací najdete na www.vikendotcu.cz

Na vybraných zápasech se navíc můžete těšit na setkání s našimi animátory, kteří mají pro Vaše ratolesti jako vždy spoustu zábavy! Těšíme se na Vás!

1. 10. 2018

Zahájen prodej zájezdů na léto 2019

Vážení přátelé,

i když se někteří z Vás možná ještě chystají odcestovat za teplem v jednom z posledních letošních termínů, většina už nejspíš vzpomíná na letní cestovatelské zážitky nad fotografiemi. Děkujeme, že jste pro prázdninová putování našich společných zákazníků vybrali právě CK ALEXANDRIA, zůstaňte nám věrní i v příštích létech! Slibujeme, že toho nebudete litovat.

Rádi bychom Vás informovali, že právě dnes jsme zahájili prodej zájezdů na léto 2019.
Nabídku zájezdů najdete na našich internetových stránkách www.alexandria.cz a samozřejmě i na našich pobočkách a u autorizovaných prodejců. Nabídka destinací a kapacit bude průběžně doplňována do 31. 10. 2018. Tato nabídka zájezdů nabízí jedinečnou možnost nákupu zájezdů za nejnižší možné ceny až do 11. listopadu!

Pokud by si však přeci jen z této nabídky nevyberete, může si svou dovolenou vybrat z našich hlavních katalogů „Léto 2019 – Letecké zájezdy“ a „Léto 2019 – Zájezdy vlastní a autobusovou dopravou“, které začneme distribuovat 12. 11. 2018 a které budou obsahovat kompletní nabídku zájezdů cestovní kanceláře Alexandria na léto 2019, s nejširším výběrem destinací, hotelů i termínů.

25. 7. 2018

Prodej lyžařských zájezdů zahájen!

Právě jsme odstartovali prodej lyžařských zájezdů na zimu 2018/19.
Využijte nejvýhodnější First minute ceny platné do 31.8.2018! Stačí kliknout zde a vybrat si to pravé pro Vás!

24. 7. 2018

Informace k požárům v Řecku

V okolí Atén vypukly požáry. V zasažené oblasti nemá CK Alexandria žádné turisty.
Z letovisek, kde máme naše zákazníky je k požárům nejblíže letovisko Erateini v Korintském zálivu, to je však od požárů odděleno zhruba 70 km moře v Korintském zálivu a je tedy (i díky moři) ve více než dostatečné vzdálenosti na to, aby bylo současnými požáry jakkoli ohroženo. Níže Vám přinášíme mapu se zakreslenými požáry, která byla zveřejněna místními úřady a médii. (Letovisko Erateini se místním na mapu nevešlo, je ještě více na západ, viz námi dokreslená šipka).
Situaci samozřejmě neustále sledujeme a pokud by se vývoj změnil a hrozilo ohrožení letovisek, kde máme ubytované naše zákazníky, jsme připraveni okamžitě reagovat.

20. 6. 2018

Cestovní kancelář Alexandria novým partnerem fotbalové ligy

Cestovní kancelář Alexandria a Ligová Fotbalová asociace dnes oznámily uzavření nové smlouvy. Alexandria se tak stala oficiálním partnerem nejvyšší české fotbalové soutěže.
CK Alexandria se pohybuje v českém fotbale již několik let. Od roku 2012 je oficiálním travel partnerem AC Sparta Praha. Od ledna 2017 oficiální travel partner české fotbalové reprezentace. Zajišťuje výjezdy pro národní tým, ligové kluby hrající v evropských pohárech a v tomto roce zajišťovala i seminář rozhodčích FAČR na Kypru. Disponuje pobočkami po celé České republice. Partnerství s fotbalovou ligou je logickým vyústěním dlouhodobé angažovanosti CK Alexandria nejen ve fotbale. „Snažíme se jako čistě česká firma pomáhat rozvíjet českou kulturu, sport a společnost obecně", upozorňuje marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný a poukazuje na dlouhodobé partnerství cestovky např. s hudební anketou Český Slavík, spolupráci s charitativními organizacemi, ale i sportovními kluby a oddíly nejen z fotbalového prostředí. Spolupráce mezi Ligovou fotbalovou asociací a CK Alexandria bude mít přesah i k jednotlivým hráčům, trenérům, funkcionářům, klubům a jejich fanouškům.
Více informací zde.

1. 6. 2018

CK Alexandria má nového maskota - Karcoolku. Ta je i hlavní hrdinkou nového komiksu

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali, že CK ALEXANDRIA má ode dneška nového maskota: Jmenuje se Karcoolka. Inspirovali jsme se českou pohádkovou tradicí, kterou jsme ale posunuli v čase a přiblížili ji dnešním dětem, pro něž jsou často youtubeři větší hrdinové, než Honza s Rumcajsem dohromady, a baví je více Superman, než Káťa a Škubánek. Karcoolka se svým kamarádem Lexou mají plnit spíše roli kamarádů a průvodců, než jen tradičního maskota. V komiksech budou prožívat úžasná dobrodružství či prozkoumávat různá tajemství. Na řešení záhad jsou Karcoolka s Lexou zkrátka borci. Během léta samozřejmě ožije Karcoolka a její společníci při animačních programech v klubových hotelech CK ALEXANDRIA. Chceme však, aby Karcoolka s Lexou neprovázeli děti jen během dovolené, ale aby si s nimi mohly užívat dobrodružství a zábavu během celého roku. Výtvarnou podobu postavám vtiskl přední ilustrátor mnoha známých komiksů a dlouholetý spolupracovník časopisu ABC Lukáš Fibrich. Dobrodružství, která prožijí aktéři komiksu, vymýšlí známá dětská spisovatelka a scenáristka komiksových příběhů Klára Smolíková.

„Moje příběhy budete od teď nacházet na stránkách www.alexandria.cz/karcoolka, jejich fejsu a občas jim hodím nějaký fotky i na Instáč. Tak mě sledujte a dávejte mi lajky,“ vzkazuje Karcoolka.

21. 5. 2018

Změna fungování šeků Alexandria Bonus Klubu – nově elektronicky a jednodušeji

Vážení členové Alexandria Bonus Klubu,
dnešním dnem došlo k převedení bonusových šeků všech členů našeho Alexandria Bonus Klubu do elektronické podoby. Stávající papírové šeky již nejsou platné, jejich hodnota (platných šeků) byla převedena do elektronické podoby a je uložena na Vašem účtu v naší databázi. Používání šeků ABK tak bude výrazně jednodušší a šeky bude možné uplatnit i při on-line nákupu na našem webu. Věříme, že tímto krokem opět zvýšíme komfort využívání našich služeb. I nadále budete samozřejmě své bonusové šeky moci uplatnit také na našich pobočkách a u autorizovaných prodejců.
Více informací a návod, jak šeky uplatnit, najdete zde.

21. 5. 2018

Otevřeli jsme novou pobočku v Teplicích!

Rozšiřujeme naši síť poboček, abychom pro Vás byli ještě dostupnější. V pondělí 21. 5. jsme otevřeli novou pobočku v Teplicích. Nově nás tedy najdete i na adrese Krupská 277/14, Teplice. Těšíme se na Vás!

Kontakty:
Tel.: 412 153 200
teplice@alexandria.cz

Otevřeno:
Po – Pá 9:00 – 17 h
Krupská 277/14, 415 01 Teplice

14. 5. 2018

Pobočka v Mostě na nové adrese

Od pondělí 14. 5. je naše pobočka v Mostě na nové adrese. Nově nás najdete v ulici Jaroslava Průchy 923/30 naproti OC Central.

Kontakty:
Tel.: 476 101 394
GSM: 777 970 357
most@alexandria.cz

Otevřeno:
Po – Pá 9:00 – 18:00
So: 9:00 – 13:00

1. 5. 2018

CK Alexandria přestala prodávat zájezdy přes portál Invia

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás informovali, že k 30. 4. 2018 došlo k ukončení spolupráce mezi cestovní kanceláří Alexandria a cestovní agenturou Invia.

Jsme si jisti, že naši zákazníci tuto změnu ocení. Máme pro Vás připraveny další novinky, promoakce, pobídky či slevy vedoucí k nižším cenám zájezdů.

Naše zájezdy můžete zakoupit na www.alexandria.cz, na našich pobočkách a u více než tisícovky prověřených cestovních agentur.
Nová obchodní strategie cestovní kanceláře Alexandria je postavena na pokračující spolupráci s dalšími cestovními agenturami, na výraznější podpoře menších prodejců a samozřejmě na vlastních prodejních kanálech. Počítáme s navýšením prodejů dovolených přes naše webové stránky a také na našich vlastních pobočkách, jejichž síť neustále postupně rozšiřujeme. Alexandria i nadále spolupracuje s více než tisícovkou prodejců, kteří mají své prodejny po celé republice. Každého našeho obchodního partnera si vážíme a při prodeji zájezdů našim společným zákazníkům počítáme s ještě intenzivnější kooperací. Většina z našich provizních prodejců si jasně uvědomuje, že změna naší obchodní strategie pro ně znamená příležitost, jak do svých poboček mohou přilákat další zákazníky a zvýšit prodeje našich zájezdů.

Jsme přesvědčeni, že těmito změnami nejenže upevníme, ale ještě více posílíme dlouhodobou pozici CK Alexandria mezi největšími a nejoblíbenějšími cestovkami v Česku.

Děkujeme Vám a přejeme krásné léto plné cestovatelských zážitků :)
Vaše Alexandria

27. 4. 2018

Letiště Václava Havla Praha bude brzy nekuřácké

Od 1. května 2018 se mezinárodní letiště Václava Havla Praha stane nekuřáckým letištěm. Nově nebude možné kouřit ve všech interiérových prostorech a bude ukončena činnost dosavadních kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Nadále bude možné kouřit pouze na vyhrazených místech před vstupem do budov.


3. 4. 2018

Nová pobočka v Centru Černý Most

Jsme Vám zase o krok blíž! Otevřeli jsme pro Vás novou pobočku v Praze v Centru Černý Most. Naše kolegyně se na Vás těší každý den od 9 do 21 hodin.

Chlumecká 756/6 (OC ČERNÝ MOST), 198 00 Praha 9
Tel.: 270 007 360, GSM: 778 750 983, email: cernymost@alexandria.cz


28. 3. 2018

Zavedení pobytových tax v Řecku

Vážení přátelé,

rádi bychom Vám upřesnili informace týkající zavedení pobytových tax v Řecku (viz katalog Léto 2018 – letecké zájezdy, str. 201).
Tato taxa platí od 1. 1. 2018 pro všechny zákazníky, kteří budou ubytováni v Řecku (pevnina i řecké ostrovy) v hotelech, apartmánech a studiích. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a musí být uhrazena zákazníkem přímo v hotelu.

Hotely, apartmány nebo studia :

kategorie 2*     0,5 EUR/pokoj/noc
kategorie 3*     1,5 EUR/pokoj/noc
kategorie 4*     3 EUR/pokoj/noc
kategorie 5*     4 EUR/pokoj/noc

Tuto informaci naleznete samozřejmě také na našich webových stránkách u všech ubytovacích kapacit v Řecku. Děkujeme za pozornost a přejeme krásnou dovolenou nejen v Řecku. Vaše Alexandria


12. 3. 2018

Parkování u letiště - Ostrava

Letíte na dovolenou z Letiště Ostrava - Mošnov a nevíte, kam s Vaším plechovým miláčkem? Nově máme pro naše zákazníky zvýhodněné ceny za parkování na hlídaném parkovišti s monitorovacím systémem a fyzickou ostrahou společnosti Lismond s. r. o.
Více informací naleznete zde.


6. 2. 2018

Soutěž o 30 vstupenek na fotbalový zápas AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec
Máme pro Vás soutěž!
Ve hře je 30 vstupenek na fotbalový zápas AC Sparta Praha vs. FC Slovan Liberec, 18. 2. 2018 v Generali Areně na Letné v Praze!
A jak můžete vstupenky získat? Stačí, když se s námi na našem Facebooku nebo Instagramu podělíte o fotku z Vaší dovolené, kde jste zachyceni při jakékoli sportovní aktivitě.

Pravidla soutěže:
* Přidejte do komentáře k výše uvedeným příspěvkům na Facebooku či Instagramu Vaši fotku z dovolené „v akci“.
* Soutěž začíná dnes a potrvá do 14. 2. 2018 do 12:00h.
* Celkem bude vybráno 15 nejlepších příspěvků a každý výherce získá 2 vstupenky. Výherci budou vybráni z příspěvků obou sociálních sítí.
* 14.2.2018 proběhne vyhodnocení a vyhlášení.
* Výhra bude k vyzvednutí na naší pobočce: Španělská 2, Praha 2.

11. 1. 2018

Jsme na instagramu
Jsme Vám zase o krok blíž, nyní nás najdete i na Instagramu!
Těšit se můžete na soutěže, zajímavé tipy, krásné fotky a mnoho dalšího
#ckalexandria
#dovolenavpohode
#klubovehotely

9. 1. 2018

Slosování anketních lístků

Dne 9. 1. 2018 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2017. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Monika Kohlerová. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů, které recenze shromažďují (např.: Invia.cz, Orbion.cz, Tripadvisor.com a další) nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria


22. 12. 2017

PF 2018

Vážení přátelé,
přejeme vám krásné a pohodové Vánoce a roku 2018 pevné zdraví, mnoho štěstí, spokojenost a samozřejmě i spoustu skvělých cestovatelských zážitků.
Vaše Alexandria


13. 11. 2017

Léto 2018 - prodej z nových katalogů zahájen

Dnes 13. 11. 2017 byl zahájen prodej zájezdů z katalogů Léto 2018- Letecké zájezdy a Léto 2018 - Zájezdy vlastní a autobusovou dopravou.
Letos vydáváme katalogy o něco dříve, abyste si již nyní mohli vybírat z nejširší nabídky zájezdů. Novinkou je i to, že poprvé nevydáváme tiskem ceníky, najdete je spolu s virtuální podobou katalogů zde. Zájezd si můžete vybrat on-line přímo na našich stránkách, kde najdete vždy aktuální ceny již se započítanou aktuální slevou. Navíc si můžete cenu ještě zvýhodnit a získat odměnu za platbu on-line. Navštívit můžete samozřejmě i naše pobočky nebo autorizované prodejce.

22. 8. 2017

Zemětřesení na Ischii zasáhlo především sever ostrova, kde CK Alexandria nemá žádné zákazníky
Vážení přátelé,
včera navečer došlo k zemětřesení na Ischii. Všichni naši zákazníci jsou v pořádku. Zemětřesení zasáhlo především sever ostrova. V této oblasti nemáme žádné ubytovací kapacity, všechny hotely, ve kterých máme naše zákazníky, jsou tak bez jakýchkoli následků. Průběžně jsme v kontaktu s našimi partnery a delegátkou na Ischii, od nichž dostáváme aktuální zprávy o celé situaci. Stejně tak je delegátka v kontaktu s našimi zákazníky. Infrastruktura, služby i hotely fungují, naši zákazníci pokračují normálně v užívání si své dovolené.
Vaše Alexandria

17. 8. 2017

Útok v Barceloně - naši zákazníci jsou v pořádku
Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali, že během dnešnho útoku se nikomu z našich zákazníků nic nestalo. Všichni naši zákazníci v oblasti Barcelona – Costa Brava jsou v pořádku a delegáti jsou s nimi v kontaktu. Pěkný a pokud možno klidný večer. Vaše Alexandria

17. 8. 2017

Požáry na Zakynthosu pod kontrolou
Vážení přátelé,
rádi bychom Vás infomovali o aktuálních požárech na ostrově Zakynthos. Požáry vypukly na severu a na úplném jihu ostrova, mimo turistická letoviska. Klienti nejsou absolutně v žádném ohrožení a svou dovolenou si v letoviscích normálně užívají. Jsme v kontaktu s našimi místními delegáty i partnery a máme také informace od místní samosprávy, která potvrdila, že situace je pod kontrolou. Děkujeme za pozornost. Vaše CK Alexandria

21. 7. 2017

Zemětřesení na Kosu
Vážení přátelé,
dnes v noci došlo v Egejském moři k zemětřesení, které zasáhlo ostrov Kos. Zasaženo bylo především hlavní město Kos Town. Letoviska a hotely, kde jsou naši zákazníci, fungují bez problémů. Delegát je se zákazníky v kontaktu, nikdo nebyl zraněn a všichni jsou v pořádku.
Letiště na ostrově Kos omezilo provoz, ale v tuto chvíli se již připravuje jeho rychlé obnovení. Víkendové lety našich zákazníků by tedy neměly být ovlivněny.
Situaci i nadále neustále sledujeme, jsme v kontaktu s našimi kolegy na místě. Vaše Alexandria

5. 1. 2017

Slosování anketních lístků
Dne 5. 1. 2017 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2016. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Martina Suntichová. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.
Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů, které recenze shromažďují (např.: Invia.cz, Orbion.cz, Tripadvisor.com a další) nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria

22. 12. 2016

PF 2017

Vážení přátelé,
přejeme vám krásné a pohodové Vánoce a do nového roku mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti a také spoustu skvělých nejen cestovatelských zážitků.
Vaše Alexandria

1. 12. 2016

Léto 2017 - prodej z nových katalogů zahájen

Dnes 1.12.2016 byl zahájen prodej zájezdů z katalogů Léto 2017- Letecké zájezdy a Léto 2017 - Zájezdy vlastní a autobusovou dopravou.
Vybrat si tak nyní můžete z kompletní a nejširší nabídky letních zájezdů. V katalozích najdete skvělé novinky, stejně jako osvědčené a tradiční hitovky. Při včasném nákupu získáte nejen slevy, ale i superslevy, rodiny s dětmi mohou získat zájezd dokonce i pro 2 děti zcela zdarma a dříve narození ocení Senior Program 55Plus se slevou 50%. To jen jen malá ochutnávka ze všech akcí a slev, které jsme pro Vás v těchto katalozích připravili. A nyní navíc stačí zaplatit zálohu jen 990 Kč! (platí do 10. března 2017)
Zájezd si můžete vybrat on-line na našich stránkách, navštívit naše pobočky nebo autorizované prodejce. Katalogy si můžete také on-line prolistovat zde.

4. 10. 2016

51. ročník Českého Slavíka startuje

Hlasování 51. ročníku ankety Český slavík Mattoni začíná dnes a končí 20. listopadu o půlnoci. Vyhlášení výsledků letošního ročníku se uskuteční v sobotu 26. listopadu v Hudebním divadle Karlín v přímém přenosu televize Nova. Moderátorem večera bude Ondřej Sokol. Jeden z hlasujících získá all inclusive zájezd do Řecka, na slunný ostrov Rhodos do **** klubového hotelu Pegasos Beach Alexandria Club. Hlasovat můžete zde. .

1. 10. 2016

Super First Minute - léto 2017

Dnes 1.10.2016 byl zahájen prodej zájezdů z katalogu Super First Minute - léto 2017.
Super First Minute 2017 nabízí jedinečnou možnost nákupu vybraných top zájezdů se „Zárukou nejnižší ceny“. Zájezdy z této nabídky je možné zakoupit do 30. 11. 2016. Záruka nejnižší ceny garantuje, že pokud si koupíte zájezd z nabídky Super First Minute a najdete ho kdykoli až do odjezdu v naší nabídce levněji, vyplatíme vám rozdíl mezi cenou, kterou jste již zaplatili a cenou nabízenou a navíc přidáme 500 Kč! Kompletní nabídku zájezdů Super First Minute najdete zde: Super First Minute 2017. . Kompletní nabídka zájezdů a tištěné katalogy na léto 2017 budou k dispozici od 1.12. 2016.

22. 9. 2016

Za sluncem k moři - Exotika 2016/17

Oblíbené a tradiční destinace jako jsou Maledivy, Mauritius, Seychely či plavby luxusními zaoceánskými loděmi - to jsou nejoblíbenější zájezdy z exotické nabídky na zimní sezonu. Najdete je v našem novém katalogu Za sluncem k moři 2016/17, který vydáváme opět ve virtuální elektronické podobě zde a samozřejmě také na našem webu v sekci EXOTIKA.
Jde však jen o malou ochutnávkou toho, co lze ve světě exotiky navštívit a kam lze vyrazit. Stále více našich klientů si také plní svá přání a vyráží na místa, která jsou jedinečná a která by v katalogu třeba nikdo ani nečekal. Nebo se jim prostě nehodí termín, který v katalogu či na našem webu u jednotlivých zájezdů naleznou. Kromě zájezdů a termínů uvedených v katalogu či na našem webu vám tak i letos rádi vytvoříme i zájezd na míru přímo dle Vašich konkrétních přání a představ.
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našich poboček, prodejců, emailem či telefonicky. Rádi vám vyjdeme vstříc a připravíme pro Vás zájezd na místa, která vám splní Vaše nejtajnější sny o exotické dovolené.

15. 9. 2016

Upozornění pro cestující - Letiště Václava Havla Praha

Z důvodu stavebních prací v ulici Lipská a Aviatická žádáme cestující, aby plánovali cestu na letiště s dostatečnou časovou rezervou a zároveň věnovali pozornost aktuální dopravní situaci.
Rozsáhlé omezení a stavební práce probíhají na příjezdových komunikacích směrem na letiště, konkrétně v ulicích Lipská (mezi Pražským okruhem D0 a dálnicí D7) a v ulici Aviatická (příjezd k letišti po sjezdu z Lipské ulice). Příjezd na letiště je tak velmi omezen z obou směrů. Letiště Václava Havla si Vás proto dovoluje požádat, abyste cestu na letiště plánovali s dostatečnou časovou rezervou a zároveň věnovali pozornost aktuální dopravní situaci. V době dopravní špičky může být zdržení i více než hodinu.

12. 9. 2016

LYŽAŘSKÉ ZÁJEZDY – zima/jaro 2016/17 v prodeji

Právě jsme pro Vás vydali nový katalog s nabídkou lyžařských zájezdů cestovní kanceláře Alexandria na zimní sezonu 2016/17. Katalog vám opět přinášíme v elektronické podobě formou virtuálního katalogu. Abychom vám mohli nabídnout co nejzajímavější podmínky a nejvýhodnější cenu, rozhodli jsme se již tradičně tento katalog nevydávat v tištěné verzi, ale pouze elektronicky ve verzi virtuální, kterou naleznete zde. Celý katalog či jeho vybrané stránky si ale z této elektronické verze můžete v případě zájmu vytisknout. Nepoužíváte-li Vy či Vaši blízcí internet, či se vám virtuálním katalogem listovat nechce, obraťte se na kteroukoli z našich poboček, kde vám rádi poradíme a pomůžeme s výběrem.
Ať už preferujete lyže, snowboard nebo máte prostě jen rádi horskou atmosféru lákající k procházkám a jiným zimním radovánkám, věříme, že si z naší pestré nabídky vyberete zájezd přesně podle svých představ.
Připravili jsme pro Vás zimní zájezdy do Itálie, Rakouska, Francie, Slovenska a Česka. Všechny zájezdy naleznete také na našich internetových stránkách www.alexandria.cz v sekci Lyžařské zájezdy.

24. 8. 2016

Zemětřesení v Itálii

Vážení zákazníci,
v noci na středu 24. 8. 2016 došlo ve vnitrozemí Itálie v oblasti středoitalské Perugie k zemětřesení. Zemětřesení nezasáhlo žádné z významných turistických letovisek a podle Českého ministerstva zahraničí by neměli být zasaženi čeští občané. Přesto samozřejmě velmi soucítíme s místními lidmi v zasažené oblasti a rádi bychom vyjádřili soustrast všem, kteří při zemětřesení přišli o své blízké.
V souvislosti se zemětřesením bychom Vás také rádi informovali, že následkem této události nejsou nijak omezeny lety do Neapole ani následné transfery na ostrov Ischia. Stejně tak lety na Sicílii, která je ještě mnohem dále, ani do dalších, od epicentra vzdálenějších oblastí, nejsou omezeny.

18. 7. 2016

Oznámení pro zákazníky, kteří mají zakoupený zájezd do Turecka

Situace na turecké riviéře v oblasti Side, Beleku, Alanye a dalších letovisek, kam CK Alexandria vozí své zákazníky, je po celou dobu klidná, přesto vývoj i nadále pečlivě monitorujeme. Jsme ve spojení s našimi kolegy, delegáty i místními partnery, stejně jako sledujeme a respektujeme stanoviska Ministerstva zahraničních věcí. Nasloucháme také pocitům a názorům našich zákazníků na aktuální situaci v Turecku a proto jsme se rozhodli pro následující opatření.
Cestovní kancelář Alexandria bude v pondělí a úterý kontaktovat zákazníky, kteří mají zakoupený zájezd s odletem do Turecka v pátek 22. 7. a v neděli 24. 7. 2016 a nabídne jim změnu zájezdu za jiný zájezd z nabídky CK Alexandria v libovolném termínu a do libovolné destinace (příp. nový zájezd bude účtován dle aktuálních cenových podmínek – tedy i vč. Last Minute ceníku, nový zájezd musí být minimálně ve stejné hodnotě jako původní zájezd, bude-li zájezd dražší, zákazník doplatí případný rozdíl v ceně).
Zákazníci, kteří mají zakoupené zájezdy do Turecka na další odlety až do konce letošní sezony si mohou svůj zájezd vyměnit za jiný zájezd z nabídky CK Alexandria v libovolném termínu a do libovolné destinace do 24.7.2016 (příp. nový zájezd bude účtován dle aktuálních cenových podmínek – tedy i vč. Last Minute ceníku, nový zájezd musí být minimálně ve stejné hodnotě jako původní zájezd, bude-li zájezd dražší, zákazník doplatí případný rozdíl v ceně).
Věříme, že zákazníci tento vstřícný přístup ocení.

16. 7. 2016, 17:00

Aktuální vývoj v Turecku

Podle aktuálních informací z Turecka se situace na místě zklidňuje. V letoviscích na riviéře je i nadále úplný klid a napětí postupně opadá i v Ankaře a Istanbulu.
Se zákazníky, kteří mají zakoupený zájezd s odletem v neděli 17. 7. 2016 komunikujeme a nabídli jsme jim dříve uvedené možnosti.K rušení dalších zájezdů v tuto chvíli i s ohledem na vyjádření Ministerstva zahraničních věcí není důvod, nicméně situaci budeme neustále pečlivě sledovat a na základě dalšího vývoje přijmeme případná adekvátní opatření.
O dalším vývoji vás budeme samozřejmě informovat.

16. 7. 2016

Oznámení pro zákazníky, kteří mají zakoupený zájezd s odletem do Turecka v neděli 17. 7. 2016

Vzhledem k aktuální situaci v Turecku jsme se rozhodli pro následující opatření. Cestovní kancelář Alexandria bude v sobotu dopoledne kontaktovat všechny zákazníky, kteří mají zakoupený zájezd s odletem do Turecka v neděli 17. 7. 2016 a nabídne jim následující možnosti:

 • změnu zájezdu za jiný zájezd, zákazníkům nabídneme odpovídající alternativy v jiných destinacích
 • storno zájezdu bez storno poplatků a vrácení zaplacených peněz
 • pokud zákazníci budou na své dovolené v Turecku trvat, rušit ji nebudeme

Rozhodnutí ohledně dalších odletů přijmeme v nejbližších dnech, v tuto chvíli se soustředíme na řešení nejbližšího odletu a komunikaci se zákazníky. Děkujeme za pochopení. O situaci budeme i nadále informovat.

15. 7. 2016

Pokus o převrat v Turecku

Dnes večer došlo v Turecku k pokusu o převrat. Nepokoje probíhají v Ankaře a Istanbulu. Naopak v Antalyi, Side a okolí je naprostý klid, lidé spí a o celé situaci nevědí, nebo se o ní dozvěděli z médií.
Přesto, že je na turecké riviéře nyní klid, žádáme všechny turisty, kteří jsou zde v současné době na dovolené, aby neopouštěli areály svých hotelů, pokud k tomu nebudou vyzváni.
Situaci samozřejmě neustále sledujeme, jsme v kontaktu s našimi kolegy na místě a v sobotu přineseme další informace.

1. 7. 2016

Upozornění na podvodníka

Vážení přátelé, rádi bychom Vás varovali před podvodníkem, který parazituje na našem dobrém jméně a dopouští se podvodného jednání s cílem poškození klientů.
Představuje se jako Robert Lhoták (z Trutnova nebo z Karlových Varů) a komunikuje pouze telefonicky, emailem nebo po facebooku. Pod záminkou prodeje zájezdu za extra nízké ceny vylákal z několika osob peníze jako platbu zálohy na zájezd a poté přestane komunikovat. Takto poškodil nejméně dva zákazníky, kteří chtěli letět do našeho hotelu Hermes v Bulharsku. Na facebooku ho nabízel za podezřele nízkou cenu a tvrdil, že od nás dostává slevy pro zaměstnance.
Upozorňujeme, že s žádným panem Lhotákem z Trutnova nespolupracujeme a jeho jednání rozhodně odsuzujeme. Rozhodně od nás nemá oprávnění k zastupování naší cestovní kanceláře.
Pokud si kupujete zájezd, vždy si ověřte důvěryhodnost prodejce. Doporučujeme všem klientům, aby si zkontrolovali platnou smlouvu o obchodním zastoupení, případně živnostenský list prodejce. Pokud si nejste jistí, neváhejte kontaktovat naše callcentrum, kde vám naše kolegyně poradí.
Pokud jste se již stali obětí tohoto podvodníka, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vás spojíme s jedním z poškozených, který připravuje trestní oznámení a hledá další poškozené, kteří by se k němu případně přidali.
Věříme, že se jedná o ojedinělé případy a držíme palce poškozeným, aby se na podvodníkovi domohli nápravy.

27. 4. 2016

Ekologická pobytová taxa - Malta

S platností od 1.6. 2016 se na Maltě zavádí ekologická pobytová taxa 0.50 EUR/den/osoba starší 18 let, maximálně 5 EUR/osoba/pobyt. Tato taxa není započítaná v ceně pobytu a musí být zaplacena na místě při příjezdu.

3. 4. 2016

Turistické taxy - Mallorca, Menorca

Vážení zákazníci, dovolte nám vás informovat o zavedení tzv. turistické taxy v destinaci Španělsko – Baleárské ostrovy, která se týká našich zákazníků směřujících na ostrovy Mallorca a Menorca.
Turistická taxa je stanovena vládou, je jednotná a závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou zákazníci ubytováni:

KATEGORIE HOTELU CENA ZA OSOBU A NOC
* 1 EUR
** 1 EUR
*** 1 EUR
***+ 1,5 EUR
**** 1,5 EUR
****+ 2 EUR
***** 2 EUR

Platba turistické taxy je povinná pro všechny osoby starší 16ti let, které navštíví baleárské ostrovy od 1. 6. 2016.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

12. 1. 2016

SLOSOVÁNÍ ANKETNÍCH LÍSTKŮ

Dne 12. 1. 2016 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků z roku 2015. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Zdeňka Jůzová. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.
Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů, které recenze shromažďují (např.: Invia.cz, Orbion.cz a další) nebo na našem Facebooku.
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria

20. 12. 2015

PF 2016

Vážení přátelé,
přejeme vám krásné Vánoce a pevné zdraví do nového roku. Ať se Vám vše daří, máte ve všem štěstí a jste stále spokojeni.
Vaše Alexandria

19. 11. 2015

Upozornění - 28. 11. budou zavřené naše pobočky

Vážení klienti, v sobotu dne 28.11.2015 budou všechny naše pobočky z důvodu školení všech zaměstnanců uzavřeny. Děkujeme vám za pochopení.

10. 9. 2015

Dny NATO - upozornění pro cestující

Ve dnech 19. a 20. září 2015 budou v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava opět probíhat Dny NATO. Žádáme cestující, kteří v těchto dnech budou z ostravského letiště odlétat, aby počítali s dostatečnou časovou rezervou při dopravě na letiště.
U policejních stanovišť, odklánějících dopravu na vyhrazená parkoviště, cestujícím doporučujeme prokázat se letenkou, cestovní smlouvou nebo voucherem.

27. 7. 2015

Aktuální situace v Turecku

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci v Turecku. V turistických letoviscích Alanya, Side, Belek, Lara, Kemer, ale samozřejmě i ve všech dalších, je situace naprosto běžná a klidná. Aktuální letecké zapojení Turecka v Sýrii se odehrává mimo území Turecka, na turecké území to nemá žádný vliv a už vůbec to neovlivňuje turistická letoviska. Turisté si svou dovolenou v letoviscích užívají, počasí je krásné, teplota vzduchu je okolo 34°C, teplota moře je příjemných 27°C.

Situaci samozřejmě i nadále sledujeme a v případě změn ve vývoji Vás budeme informovat.

29. 6. 2015

Aktuální situace na řeckých ostrovech

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás informovali o aktuální situaci na řeckých ostrovech, kam míří na zájezdy naši klienti. Situace na ostrovech je naprosto klidná a bezproblémová, vše funguje bez problémů, zásobování nevázne, peníze v tuto chvíli v bankomatech jsou - omezení na výběr ve výši 60 EUR / den se týká pouze řeckých karet a neplatí pro karty vydané v cizině. Přesto doporučujeme našim zákazníkům, ať zváží, zda nevzít raději hotovost v EUR s sebou, přeci jen se v následujících dnem může stát, že v některých bankomatech bude množství hotovosti omezeno. Jinak nám delegáti hlásí, že naši zákazníci na místě jsou v pořádku, užívají si svou dovolenou a aktuální politická situace je neovlivňuje. Stejně klidně k aktuálnímu dění na ostrovech přistupují i samotní Řekové, kteří situaci nejčastěji komentují ve stylu „Krizi tu máme už pět let, zvládáme ji a zvládneme ji i nadále.“
Situaci samozřejmě i nadále sledujeme a v případě změn ve vývoji Vás budeme informovat.

16. 6. 2015

CK Alexandria - Oficiální partner Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás informovali, že CK Alexandria se stala Oficiálním partnerem Mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let, které se které se koná 17. - 30. 6. 2015 v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti.
Více informací o ME naleznete zde: http://www.u21euro2015.cz/.
Fanděte s CK Alexandria na našem Facebookovém profilu a vyhrajte vstupenky na utkání českého týmu. Sledujte www.facebook.com/ckalexandria a přijďte fandit českému týmu přímo na stadion!

2. 6. 2015

Občerstvení na palubách letadel Travel Service/SmartWings

Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás informovali, že od 1. 6. došlo ke změně struktury cateringových služeb na palubách letadel společ. Travel Service/SmartWings, našeho hlavního leteckého přepravce. Nově je nyní zavedeno rozdělení poskytování občerstvení zdarma či za poplatek.

Do destinací Bulharsko, Řecko, Turecko, Španělsko (Mallorca, Menorca), Tunisko a Izrael je během letu podáváno malé občerstvení (bageta a jeden nealkoholický nápoj). Další občerstvení je možno zakoupit dle aktuální nabídky letecké společnosti.

Do destinací Egypt, Španělsko (Malaga), Kypr a SAE je během letu podáváno občerstvení (teplé jídlo a jeden nealkoholický nápoj). Další občerstvení je možno zakoupit dle aktuální nabídky letecké společnosti.

Do destinací Itálie a Španělsko (Barcelona) je během letu poskytován servis Buy on Board (zakoupení občerstvení na palubě), které je možno zakoupit dle aktuální nabídky letecké společnosti.

Na palubách letadel je pro cestující připraven Travel Sky Shop s bohatým výběrem značkového zboží. Většina letadel je vybavena audio/video systémy/airshow. Na palubě všech letadel jsou zdarma k dispozici aktuální noviny (např. MF Dnes, Blesk, LN, Právo či Sport) a časopisy (Týden, Instinkt či Euro apod.) Kromě toho najdete v kapse každého sedadla aktuální číslo palubního časopisu Travel Service Magazine.

Více informací o letecké přepravě naleznete zde: http://www.alexandria.cz/letecka-preprava

2. 6. 2015

Aktuální situace na Kosu - TV NOVA potvrzuje naše informace

Vážení zákazníci,
i nadále pečlivě sledujeme situaci s uprchlíky na řeckých ostrovech a jak je vidno, nejen my. TV Nova vyslala na ostrov svou reportérku a ve včerejších Televizních Novinách odvysílala reportáž přímo z ostrova Kos, ve které tato redaktorka potvrdila to, co již v pátek popisovali naši kolegové, kteří v té době na Kosu také osobně pobývali. Citujeme:
Ema KLEMENTOVÁ, redaktorka TV NOVA, Televizní Noviny, 1. června 2015:
„Tak my jsme dnes na Kosu strávili celý den a sami jsme se přesvědčili o tom, že uprchlíci se tady zdržují na dvou místech, a to v opuštěném hotelu v části ostrova, kam se turisté v podstatě vůbec nedostanou a nemají důvod tam chodit. A další skupinu běženců jsme potkali také v centru města, a to u policejní stanice, kde stáli frontu, aby si vyřídili potřebné dokumenty a mohli potom pokračovat v cestě dál. Kos je pro ně totiž jakási přestupní stanice, kde čekají, než je přijmou jinde v jiné zemi. Byli jsme také na plážích samozřejmě, procházeli jsme se ulicemi, kolem kaváren, restaurací a obchodů a na těchto místech jsme potkali už jenom turisty a skutečně žádné běžence. Ta situace je tady skutečně klidná, žádní turisté se těch uprchlíků nebojí. Spíš se jim snaží pomoct a místní dokonce, místní Řekové za nimi dokonce chodí s jídlem, s vodou, s oblečením a pomáhají jim. Takže ta situace je tady v podstatě klidná.“

29. 5. 2015

ŘECKO - KOS

Vážení a milí zákazníci,
situaci na Kosu opravdu pečlivě sledujeme, a přestože máme na místě místní partnery i naši delegátku, kteří nám dodávají aktuální informace, poslali jsme včera na Kos tým našich zaměstnanců, aby se o aktuální situaci na ostrově i v jednotlivých námi nabízených hotelích přesvědčili sami na vlastní oči. Máme od nich dobré zprávy. Podle našich kolegů, kteří včera na Kos odletěli, je situace s uprchlíky medii zbytečně zveličována. „Aktuální situace na Kosu je zcela klidná a vše je v pořádku. Jsem tady a vůbec nic se zde neděje. Uprchlíci jsou soustředěni a pod dohledem místních orgánů na jednom místě a destinace naprosto bezproblémově funguje. Situace s uprchlíky na Kosu je úplně stejná jako ve všech ostatních středomořských lokalitách a neopodstatněný mediální poprask není důvodem pro strach z ovlivnění zájezdu. Na Kosu je krásně, svítí slunce a moře láká ke koupání. Turisté se rozhodně nemusí bát, že by se s uprchlíky potkávali na každém kroku a ti jim kazili dovolenou tak, jak se to snažila vylíčit media citující britské turisty. Ti totiž uprchlíky často sami vyhledávají a chtějí si s nimi o jejich situaci povídat. O to ovšem zase nemají zájem uprchlíci, pro které je Kos jen přestupní stanicí na cestě do Evropy. Chtějí se sem dostat, rychle vyřídit potřebné papíry a co nejrychleji pokračovat dále na západ. Pokud je ale turisté nevyhledávají, nejspíš je potkají pouze, pokud vyrazí na výlet do hlavního města, před úřadem, kde se tyto formality vyřizují. Nebo je nepotkají vůbec. Příběhy o tom, jak se rodina v hotelovém resortu koupe na pláži a vedle ní se koupou uprchlíci, jsou opravdu hodně mimo realitu,“ uvádí produkt manažerka CK Alexandria, která je aktuálně přímo na Kosu.

28. 5. 2015

ITÁLIE, ŘECKO

V minulých dnech se v médiích objevily informace o stoupajícím počtu uprchlíků připlouvajících do Itálie a Řecka. Výrazně větší počet jich podle našich informací připlouvá především na jih Itálie, a přestože někteří připlouvají i k břehům řeckých ostrovů, situace je zde klidná a bez vlivu na turistický ruch.

Jsme v každodenním kontaktu s našimi partnery i delegáty na místě a máme tak objektivní a nezkreslené informace přímo z místa. Delegáti z Řecka ani Itálie nám žádné problémy s uprchlíky nehlásili. Uprchlíci tam na některých místech jsou, ale na chod dovolených to nemá žádný vliv. Např. delegátka z ostrova Kos říká, že uprchlíci jsou shromážděni na plážích mimo turistické resorty a hotely a drží se zde pohromadě. Jedná se o lidi, kteří se podle svých slov chtějí dostat dále do Evropy a v Řecku nechtějí působit žádné komplikace. Jsou to převážně rodiny s dětmi, muži a děti se většinu dne koupou v moři. Navíc jsou pod bedlivým dohledem místních orgánů, které je neustále sledují, protože ani ony nemají zájem, aby si nechaly jakkoli narušit další úspěšnou turistickou sezonu.

Situaci budeme samozřejmě i nadále sledovat a v případě dalšího vývoje vás budeme informovat.

19. 3. 2015

TUNISKO

Klientům, kteří mají zakoupený zájezd do Tuniska, nabízíme možnost zdarma změnit destinaci nebo zájezd zrušit bez stornopoplatků.
Zároveň bychom rádi projevili upřímnou soustrast všem, kterých se včerejší incident dotkl. Jsme rádi, že mezi nimi nejsou žádní Češi, i tak se ale jedná o obrovskou tragédii. RIP.
Kolektiv CK Alexandria

8. 1. 2015

SLOSOVÁNÍ ANKETNÍCH LÍSTKŮ

Dne 7. 1. 2015 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala Michaela Škorpíková, která s námi v loňském roce vyrazila do Bulharska. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.
Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete nejen nám, ale zveřejníte své hodnocení na některém z cestovatelských serverů, které recenze shromažďují (např.: Invia.cz, Orbion.cz a další) nebo na našem Facebooku www.facebook.com/ckalexandria

Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria

21. 12. 2014

PF 2015

Vážení přátelé,
přejeme vám krásné a klidné Vánoce a do nového roku pevné zdraví, mnoho štěstí, spokojenost a spoustu úžasných zážitků.
Vaše Alexandria

26. 9. 2014

Letní turistická sezona 2014 byla rekordně úspěšná

Letní turistická sezona 2014 byla rekordně úspěšná. I když na letní dovolenou do některých destinací odlétají ještě poslední turisté, už teď to vyplývá z údajů, které má k dispozici cestovní kancelář ALEXANDRIA.

„Počet našich klientů se zvýšil o více než 10 procent, takže se pohybuje již okolo 70 000,“ uvedl jednatel společnosti Alexandr Pavlov. Tržby CK Alexandria podle jeho odhadu vzrostou dokonce o téměř 20 % a přiblíží se jedné miliardě.
„Letošní rok byl a stále je v některých ohledech velmi obtížný. Politické a ekonomické problémy ovlivňují dění v Evropě i ve zbytku světa, dlouhodobá nestabilita panuje v Egyptě. Přesto se Češi nenechali o svou letní dovolenou připravit a k moři jich s námi vyrazil rekordní počet,“ říká ředitel marketingu Alexandrie Petr Šatný.

Nárůst tržeb, který předstihl růst počtu prodaných zájezdů, má podle Šatného jednoduché vysvětlení:
„Je vidět, že roste především poptávka po dražších a kvalitnějších zájezdech. Téměř celý náš nárůst tvoří zájezdy all inclusive.“

Mezi klienty Alexandrie byly letos nejoblíbenějšími letními destinacemi už tradičně Bulharsko, hned po něm pak Řecko, Turecko a Španělsko (především ostrovy Mallorca a Menorca). Následovaly Itálie, a Chorvatsko.

„Egypt je bohužel země, která se potýká s dlouhodobými výkyvy zájmu, a počet turistů, kteří do této destinace směřují, se zatím ani zdaleka nevrací na čísla před začátkem "arabského jara",“ podotýká Šatný.

S koncem léta zahájila Alexandria přípravu na další sezonu, která pro ni bude jubilejní, 25.
„Bylo to čtvrtstoletí úspěšné, plné neopakovatelných zážitků a spousty radosti, kterou s našimi klienty sdílíme,“ říká Alexandr Pavlov, který jednu z nejúspěšnějších českých cestovních kanceláří zakládal.
„Naším cílem i nadále zůstává poskytnout klientům maximální servis, široký výběr a odpovídající kvalitu za co nejlepší cenu,“ dodává.

17. 7. 2014

Nad Primorskem se v noci na včerejšek prohnala bouřka s přívalovými dešti, dnes je slunečno

Včera v noci (z 15. na 16. 7. 2014) se nad jižním pobřežím Bulharska přehnala bouřka s přívalovými dešti, které zasáhly Primorsko a jeho okolí. Během bouřky napršelo výrazné množství vody, která tekla po ulicích, přičemž zateklo i do některých zdejších ubytovacích kapacit. Od včerejška již neprší, voda odtekla do moře. Dnes je slunečno, teplota přes 25°C a předpověď slibuje i nadále slunné počasí.

Včera byli již od časného rána v pohotovosti nejen všichni naši delegáti a spolupracovníci, ale i personál ubytovacích kapacit. Všichni začali okamžitě pracovat na tom, aby zjistili rozsah případných škod, byli v kontaktu s klienty na místě a vše uvedli co nejdříve do normálního stavu. To se z velké části povedlo již včera, dnes je většina hotelů již bez problémů, v některých byli klienti přestěhováni z pokojů, do kterých zateklo, do jiných.
Všichni naši klienti jsou v pořádku, infrastruktura, elektřina, provoz hotelů i stravování v Primorsku funguje.

Během bouřky došlo také k rozvodnění řeky Ropotamo na sever od Primorska, v jehož důsledku byla dočasně uzavřena část silnice č. 99 a cesta z Primorska do Burgasu se tak jezdila objížďkou přes Jasnu Poljanu. Již včera navečer ale došlo k nápravě a silnice byla opět otevřena.

V současné době se tedy vše již vrací do běžných kolejí a z Primorska se opět stává příjemné dovolenkové letovisko. Klienti se nemusí obávat. Zprávy od klientů na místě jsou pozitivní, dnešní den již opět tráví na plážích.
Celou situaci i nadále sledujeme, jsme v kontaktu s našimi kolegy na místě.

20.6.2014

Na severu Bulharska došlo k povodním

Jak jste nepochybně už zaznamenali, na severu Bulharska ve vnitrozemí došlo k povodním. Částečně zasáhly část Varny a kus pobřeží, nikoli však turisticky oblíbená plážová letoviska, kam CK Alexandria vozí turisty. Podle aktuálních informací od našich kolegů a delegátů přímo z Bulharska hotely fungují normálně a bez omezení, stejně tak doprava a veškerá infrastruktura. Klienti Alexandrie v oblíbených letoviscích Svatý Konstantin a Zlaté písky si svou dovolenou užívají bez omezení. Oblast jižního pobřeží, tedy nejznámější a českými turisty nejvyhledávanější letoviska jako je Primorsko, Sozopol či Slunečné pobřeží nebyla nijak zasažena a turisté v nich o povodních vědí jen z médií. Podle aktuální předpovědi počasí má navíc dojít k výraznému zlepšení počasí a s ním i celé situace. Vývoj samozřejmě nadále nepřetržitě sledujeme a jsme ve spojení s našimi kolegy na místě.

21.2.2014

Soutěž o 20 vstupenek na utkání AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň

CK ALEXANDRIA, partner AC Sparta Praha, připravila pro své klienty soutěž o 20 vstupenek na utkání AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň. Soutěžit můžete až do 28.2.2014 na http://www.alexandria.cz/sparta#soutez

9.1.2014

Slosování anketních lístků

Dne 9.1.2014 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Karolína Šrámková, která s námi v loňském roce vyrazila do jednoho z našich bulharských klubových hotelů. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.
Pokud se chcete pochlubit a svěřit se svými dojmy z dovolené s CK Alexandria, budeme rádi, pokud napíšete své hodnocení na některý z cestovatelských serverů, které recenze shromažďují (např.: Invia.cz, Orbion.cz a další).
Děkujeme a těšíme se na Vás na některém z dalších zájezdů CK Alexandria.

20. 12. 2013

PF 2014

Vážení přátelé,
přejeme vám krásné a klidné Vánoce a do nového roku pevné zdraví, mnoho štěstí, spokojenost a spoustu úžasných zážitků.
Vaše Alexandria


27. 8. 2013

Alexandria plánuje obnovení letů do Egypta

V tuto chvíli máme naplánované obnovení letů do Egypta na 16.9., a to do letovisek Hurghada a Marsa Alam. K obnovení letů jsme se rozhodli po důkladném zvážení aktuálního vývoje a současné situace na místě a také na základě četných dotazů našich klientů. Situaci ale samozřejmě i nadále sledujeme a v případě změn v současném vývoji, jsme připraveni opět rychle reagovat.

19.8.2013

Aktuální informace k situaci okolo rušení zájezdů a návratu klientů z Egypta

Všichni klienti cestovní kanceláře Alexandria, kteří trávili svou dovolenou v egyptské Hurghadě, jsou již zpět v Česku. V současné době tak v letovisku Hurghada nemáme už žádné klienty, poslední se vrátili dnes. Některým z nich jsme z bezpečnostních důvodů dovolenou zkrátili ze dvou týdnů na jeden. Klientům jsme to vysvětlili, situaci pochopili a akceptovali.

V menším a mnohem klidnějším letovisku Marsa Alam klienty dosud máme, část z nich by měla vrátit ve čtvrtek, poslední pak příští pondělí. Situaci v Egyptě ale samozřejmě monitorujeme, jsme i nadále v neustálém kontaktu s našimi delegáty a partnery na místě, stejně jako s leteckou společností a jsme připraveni reagovat na další vývoj situace.

Klientům, kterým jsme z bezpečnostních důvodů dovolenou v Hurghadě o týden zkrátili, samozřejmě budeme vracet odpovídající částku. Těm, kteří ještě neodletěli a kterým jsme byli dovolenou nuceni zrušit, nabízíme možnost vrácení peněz nebo výběru jiného zájezdu z naší široké nabídky.

Díky tomu, že Egypt je jen jednou z mnoha destinací, které nabízíme, jsme schopni klientům nabídnout odpovídající alternativy a naprostá většina klientů si již z naší široké nabídky vybrala či si vybírá. Nejčastěji volí Bulharsko, které nabízí výborný poměr cena výkon a na problémech v Egyptě vydělalo již před dvěma lety, dále pak Turecko a Řecko.

Situaci pro Vás i nadále sledujeme.

16.8.2013 – 16:15

Cestovní kancelář Alexandria ruší zájezdy do Egypta

Na základě aktuálního vývoje a doporučení Ministerstva zahraničních věcí rozhodla cestovní kancelář Alexandria o zrušení nejbližších termínů zájezdů do Egypta. Plánované nejbližší lety odletí do Egypta bez turistů a budou využity pouze k návratu turistů, kteří jsou v současné době v Egyptě a mají se těmito lety vracet domů.

Všechny klienty, kterých se toto opatření týká, budeme samozřejmě informovat.

Turistům, kteří jsou v současné době v Egyptě, doporučujeme, aby až do odletu neopouštěli hotelové resorty. Přestože situace je v letoviscích v tuto chvíli relativně klidná, žádáme o dodržování tohoto doporučení.

Celou situaci i nadále sledujeme a budeme Vás informovat o dalším vývoji.
Omlouváme se všem za případné komplikace a děkujeme za pochopení.

15.8.2013

Aktuální situace v Egyptě

v Egyptě byl včera vyhlášen výjimečný stav. V letoviscích Hurghada a Marsa Alam, kde má CK Alexandria své klienty, je klid a armáda zda zajišťuje bezpečnost. Vyhlášení výjimečného stavu a s ním větší pravomoci armády přinesly do turistického letoviska uklidnění. Přestože včerejší incident se odehrál částečně i v Hurghadě, turistických resortů se nedotkl a ode dneška je díky armádě absolutní klid v celém městě.

Přestože je v letovisku klid, doporučujeme našim klientům i nadále, aby sami hotely pokud možno neopouštěli. Přistoupili jsme také ke zrušení většiny fakultativních výletů (kromě lokálních plaveb lodí s proskleným dnem, šnorchlování, apod.).

S klienty, kteří mají koupený zájezd do Egypta na nejbližší odlety jsme připraveni řešit aktuální situaci individuálně. Situaci neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat na další vývoj situace. Budeme Vás i nadále informovat o aktualitách a aktuální situaci.

14.8.2013 17:00

V Egyptě byl vyhlášen výjimečný stav

Dnes v 16:00 SELČ byl v Egyptě vyhlášen výjimečný stav. Pracovníci CK Alexandria jsou v neustálém kontaktu s delegáty a partnery přímo v Egyptě. V letoviscích Hurghada i Marsa Alam je v současné době klid. Přesto situaci stále monitorujeme, jsme v kontaktu s našimi partnery i delegáty a také s leteckou společností. Sledujeme i stanoviska ministerstva zahraničních věcí (MZV) a jsme připraveni na ně okamžitě reagovat. Pro případ zhoršení situace má CK Alexandria připraveny krizové plány.

I podle aktuálního stanoviska MZV je bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře v tuto chvíli relativně klidná a pod kontrolou vládních složek, ministerstvo však nedoporučuje turistům v těchto dnech vycházet z resortů. K tomuto doporučení se připojujeme i my a našim klientům jej sdělují delegáti přímo na místě.

MZV dále nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova. CK Alexandria vzhledem k situaci zrušila své lety do letoviska Sharm el Sheikh již koncem července a zájezdy do tohoto letoviska nenabízí.

Další vývoj budeme neustále sledovat a v případě zhoršení situace či nových informací přímo z Egypta či od MZV jsme připraveni ve spolupráci s leteckou společností přijmout okamžitě potřebná opatření.

Klienty, kteří mají do Egypta na dovolenou odcestovat v nejbližších dnech budeme pravidelně informovat o aktuální situaci na našem webu v sekci Aktuality (www.alexandria.cz/aktuality) a na našem Facebookovém profilu (https://www.facebook.com/ckalexandria).


Aktuální stanovisko Ministerstva zahraničních věcí:

14.08.2013 16:30

MZV upozorňuje, že ve středu 14.8.2013 v Káhiře přistoupily armádní a policejní složky k vyklízení táborů příznivců bývalého presidenta Morsího. Tato akce se neobešla bez násilných střetů a lze očekávat, že i v nejbližších dnech, nejen ve velkých městech jako je Káhira, Alexandrie, Suez apod., budou nadále probíhat nepokoje a protesty. Lze očekávat jejich násilný průběh. MZV doporučuje, aby čeští turisté v současné době do těchto měst necestovali. Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná a pod kontrolou vládních složek, MZV však nedoporučuje turistům v těchto dnech vůbec vycházet z resortů. MZV dále nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba

MZV doporučuje využít registraci v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD na webových stránkách http://www.mzv.cz v kapitole "Cestujeme" a sledovat webové stránky velvyslanectví ČR v Káhiře - www.mzv.cz/cairo, kapitolu "Víza a konzulární informace". Občané, kteří se ocitnou ve vážném ohrožení, se mohou v mimopracovní dobu obrátit na Konzulární oddělení Zastupitelského úřadu ČR v Káhiře (+20) 0122 742 7513.

Egyptská strana striktně kontroluje platnost cestovních dokladů, které musí být platné ještě nejméně šest měsíců po předpokládaném datu odjezdu z území Egypta. Některé letecké společnosti nevezmou cestovatele, pokud je platnost pasu kratší třeba jen o několik dní. Nelze tedy využít tzv. rychlopasy, které mají platnost pouze na 6 měsíců.

31.7.2013

Anketa o nejlepší cestovku - podpořte CK Alexandria!

TTG travel awards vyhlašuje anketu o nejlepší cestovku. Pokud jste s námi strávili dovolenou a byli jste spokojeni, můžete nám dát hlas zde: http://awards.ttg.cz/

7.2.2013

Známe vítěze soutěže „Hodnocení zájezdů CK ALEXANDRIA“

Na sklonku letní turistické sezóny 2012 jsme vyhlásili soutěž o nejvýstižnější hodnocení dovolené s ALEXANDRIÍ. Cestovní kancelář ALEXANDRIA své klienty vyzvala, ať jí posílají odkazy na své příspěvky v diskusích, nebo se vyjádří na jejím facebookovém profilu. V této soutěži, o kterou jste projevili obrovský zájem, se nakonec sešlo několik tisíc příspěvků.
Ve středu 6.2.2013 proběhlo závěrečné kolo vyhodnocování a porota v čele s předsedkyní, herečkou a moderátorkou Alicí Bendovou, vybrala tři vítěze v obou kategoriích – Facebook a internetová diskusní fóra. Dalším členem poroty byl pan Bohuslav Borovička, Travel editor deníku Právo, člověk jenž procestoval velkou část světa a působil v mnoha zemích také jako zahraniční zpravodaj. Jako třetí v porotě zasedl Petr šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

„Dlouhodobě sledujeme diskusní příspěvky, zejména ty, jejichž autory jsou naši klienti,“ vysvětluje Petr Šatný. Tyto texty podle něj představují důležitou zpětnou vazbu, ať už jsou pochvalné nebo kritické. „Obojí umožňují naší cestovní kanceláři neustále zlepšovat nabídku služeb a tak jsme se rozhodli naše klienty za nejvýstižnější příspěvky odměnit,“ okomentoval vznik soutěže Šatný a dodal, že obrovské poděkování samozřejmě patří všem, i těm, kteří tentokrát nevyhráli.

Porota neměla výběr jednoduchý, ale nakonec se shodla na třech vítězích v každé kategorii. „Všechny oceněné příspěvky mají jedno společné: čtenáři se z nich dovědí i nejrůznější detaily a zajímavosti, které v katalogu cestovní kanceláře nenajdou a mohou se podle nich orientovat i další cestovatelé,“ vysvětlila Bendová.

A zde tedy již přehled vítězů:

Kategorie „Hodnocení hotelu a služeb na facebokovém profilu CK Alexandria“
1.místo – poukaz na zájezd v hodnotě 5000 Kč*
Lucie Čambálová

2. místo – poukaz na zájezd v hodnotě 3000 Kč*
Ivana Kolbabová

3.místo – poukaz na zájezd v hodnotě 2000 Kč*
Jiřina Doubravská

Kategorie „Recenze hotelu a služeb na cestovatelských portálech“
1.místo – poukaz na zájezd v hodnotě 5000 Kč*
Petr Damian

2. místo – poukaz na zájezd v hodnotě 3000 Kč*
paní Kabelková

3.místo – poukaz na zájezd v hodnotě 2000 Kč*
Soňa Dlabolová

Porotou vybraná hodnocení a recenze si můžete přečíst zde:
Hodnocení - Facebook - vítězové
Hodnocení - cestovatelské portály - vítězové

16.1.2013

Dne 15.1.2013 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Martina Štěpánková, která s námi v loňském roce vyrazila do Turecka. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

13.12.2012

SOUTEŽ O POUKAZY NA ZÁJEZD S CK ALEXANDRIA

Prodloužili jsme uzávěrku soutěže o nejvýstižnější hodnocení dovolené s Alexandrií.
Pouze do 31. října letošního roku měla původně trvat soutěž o poukazy na zájezd s CK Alexandria, do níž jste posílali svá nejvýstižnější hodnocení dovolené s naší cestovní kanceláří. Stovky našich zákazníků se o své zážitky podělily na cestovatelských webech nebo na našem facebookovém profilu.

Mnozí se nám svěřili také s tím, že nebýt naší výzvy, své hodnocení by nikam nenapsali. Byli prostě spokojeni, tak co?. Přesto se ale nechali přesvědčit. Jenže ne všichni, kterým se zpočátku do psaní příliš nechtělo, stihli termín původně naplánované uzávěrky soutěže.

Na základě četných přání jsme proto prodloužili lhůtu k zadávání hodnocení až do 31. 12. 2012. Vás, kteří už soutěžní příspěvky napsali, tedy prosíme ještě o chvilku trpělivosti. A pokud jste ještě nehodnotili, máte do konce roku pořád šanci! Stačí vložit hodnocení hotelu a služeb na facebookový profil CK Alexandria v sekci „Hodnocení hotelů“ na této stránce nebo využít některý z cestovatelských webů, jakými jsou například Orbion.cz či Invia.cz, a poslat nám odkaz na svůj příspěvek.

Vítěze odborná porota vybere a CK Alexandria vyhlásí v lednu 2013.

28.11.2012

NÁRODNÍ CENA KVALITY

V úterý 27.11.2012 byly ve Španělském sále Pražského hradu slavnostně vyhlášeny výsledky a předána ocenění Národní ceny kvality. Jednou z oceněných firem byla i cestovní kancelář Alexandria.
„Ocenění v rámci Národní ceny kvality si velmi vážíme a bereme jej jako potvrzení správnosti naší cesty, jejímž cílem je kvalitní produkt a maximální spokojenost všech našich klientů. Děkuji všem kolegům za spolupráci, neboť tuto cenu jsme získali díky skvělé práci celého našeho kolektivu. Zároveň děkuji i našim zákazníkům za přízeň, kterou nám zachovávají. Jejich spokojenost je pro nás tou nejlepší motivací do další práce,“ komentoval ocenění Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria, který na Hradě cenu přebíral. Fotografie ze slavnostního předávání si můžete prohlédnout zde.

3.10.2012

ČESKÝ SLAVÍK MATTONI 2012

Hlasování v anketě Český slavík Mattoni 2012 začíná. Od dnešního poledne až do půlnoci 18. listopadu mohou posluchači populární hudby rozhodovat, kdo se stane novým zlatým slavíkem. A i letos je pro jednoho z hlasujících připravena úžasná výhra - plavba Po stopách karibských pirátů od CK ALEXANDRIA. Více zde

29. 8. 2012

Požár na Rhodosu je pod kontrolou, turistická letoviska nebyla zasažena

Vážení klienti,
rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci na ostrově Rhodos, na kterém propukl požár. V současné době již je požár pod kontrolou hasičů, kteří do akce nasadili několik speciálních letadel – hydroplánů a s jejich pomocí se jim podařilo dostat požár pod kontrolu a udržet jej mimo dosah turistických letovisek. Turisté tak nebyli požárem ohroženi, pouze v některých letoviscích byl cítit kouř, který tam zanesl vítr. I ten se ale již zmírnil i to pomohlo hasičům zamezit šíření požáru.

Podle informací od našich kolegů přímo na místě nedošlo ani k omezení leteckého provozu. Omezeny či zrušeny však mohou být některé fakultativní výlety. V případě, že jste na ostrově a máte jakékoli dotazy, neváhejte se obrátit na svého delegáta, který bude mít aktuální informace.

6. 8. 2012

Začala fotbalová sezona a CK Alexandria se s jejím začátkem stala partnerem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Připravili jsme proto pro Vás soutěž o 2 vstupenky na čtvrteční utkání Evropské ligy AC Sparta Praha vs. FC Admira Wacker Mödling, které se uskuteční 9.8. ve 20:00 v GENERALI Areně v Praze na Letné.

Chcete-li se soutěže zúčastnit, přidejte nám na naši facebookovou zeď (http://www.facebook.com/ckalexandria) do středy 8.8. do 8 hodin (ráno) fotku z vaší dovolené s CK Alexandria a do komentáře napište kdy a kde byla pořízena + přidejte info o Vašem zájmu zúčastnit se slosování o vstupenky. Všechny zúčastněné vložíme do osudí a ve středu dopoledne na našem facebooku zveřejníme vítěze. Na vítězi pak bude, aby nás ještě ve středu kontaktoval a domluvil se s námi, kde mu vstupenky předáme. Takže vkládejte fotky, soutěžte a ve středu sledujte náš facebook :)

20.07. 2012

Vážení klienti,
děkujeme vám za přízeň, kterou jste nám projevili v uplynulých hodinách. Již dříve jsme s ulehčením konstatovali, že středeční neštěstí se nijak nedotklo žádných českých turistů, protože v době atentátu žádní na burgaském letišti nebyli. Nyní jsme rádi, že se nám společně podařilo tuto situaci zvládnout tak, že její dopad na Vás, naše klienty, byl minimalizován. Letiště v Burgasu již opět funguje a bezpečnostní opatření jsou zvýšená.

O aktuální situaci v Bulharsku i o okolnostech, které celou tragédii v Burgasu provázely, píše ve svém novém blogu náš kolega Petr Šatný. Přidává také pohled do zákulisí CK Alexandria -největší české cestovky zaměřené na Bulharsko. Přečtěte si, co vše útok znamenal a co vše po něm následovalo:
http://petrsatny.blog.idnes.cz/c/280275/Burgas-letiste-funguje-kontroly-vas-ale-mohou-zdrzet-uz-doma.html

20.07. 2012, 8:00

Vážení klienti,
rádi bychom vám oznámili, že letiště v bulharském Burgasu je od včerejšího večera opět v provozu. Na letišti panují přísná bezpečnostní opatření a může tak dojít k určitému zdržení při odbavování. Zpřísněná bezpečnostní opatření panují i na českých letištích. Pokud na dovolenou odlétáte v nejbližších dnech, žádáme Vás, abyste se na letiště k odbavení dostavili nejpozději 2 hodiny před odletem, raději i dříve.

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.

kolektiv CK Alexandria

19.7. 2012

Vážení klienti,
s ulehčením můžeme potvrdit, že včerejší neštěstí se nijak nedotklo žádných českých turistů. Během výbuchu ani bezprostředně před ním nepřistával ani neodlétal z burgaského letiště žádný český let, takže čeští turisté tam v té době vůbec nebyli.

Naše cestovní kancelář je ve stálém kontaktu s našimi delegáty přímo v turistických letoviscích. Čeští turisté jsou o situaci dobře informováni, mají dostatek informací a berou tento útok opravdu jako cílený atentát, který na ně nemířil a nemá na ně vliv. Atmosféra mezi našimi klienty je tak až překvapivě klidná, žádný strach nebo dokonce panika.

To ale samozřejmě nijak nesnižuje rozsah této tragédie, která je obrovská a celý kolektiv cestovní kanceláře by tímto chtěl vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Bezpečnostní opatření
Téměř okamžitě došlo k přísnému zesílení bezpečnostních opatření na letištích, a to nejen v Burgasu, ale i ve Varně, kam byla přesměrována letadla mířící do Burgasu. Další opatření se podle našich informací připravují a budou soustřeďována především do oblastí se zvýšenou koncentrací izraelských turistů. Zpřísněná bezpečenostní opatření byla zavedena i na dalších letištích včetně těch českých.

Omezení
V tuto chvíli je největším omezením uzavřené burgaské letiště. Informace o jeho otevření se zatím různí, poslední zprávy hovoří o dnešním podvečeru či večeru. Ale vzhledem k tomu, že letiště ve Varně je vzdáleno od toho burgaského asi 120 km, tak v ani v případě, že by burgaské letiště zůstalo zavřené déle, nebude toto nijak zásadní problém.

18.7. 2012

V bulharském Burgasu došlo k výbuchu autobusu s izraelskými turisty,
klienti CK Alexandria se nenacházeli v místě incidentu a jsou v pořádku

Dnes odpoledne došlo na parkovišti letiště v bulharském Burgasu k explozi autobusu s izraelskými turisty. Podle bulharského ministra vnitra šlo o útok cílený na izraelské turisty.

Rádi bychom uklidnili všechny, kteří mají v Bulharsku své příbuzné a známé na dovolené s CK ALEXANDRIA - v době incidentu ani bezprostředně po něm či před ním se na letišti nenacházeli žádní naši klienti, cestovní kancelář Alexandria dnes neměla žádné přílety ani odlety. Podle našich informací nebyli v době incidentu na letišti ani jiní čeští turisté z charterových letů a dnes už ani nejsou plánovány žádné lety do či z České republiky. Veškeré další lety do Burgasu jsou v současné době přesměrovány do Varny

Celou situaci bedlivě sledujeme a klienty na místě budeme informovat.

Podle prvních informací došlo k okamžitému posílení bezpečnostní služby na letišti a bulharské úřady již pracují na bezpečnostních opatření v místech s větší koncentrací zahraničních návštěvníků.

Situaci nadále sledujeme a budeme Vás informovat o případných dalších zásadních skutečnostech.

23.6. 2012

Aktuální informace CK ALEXANDRIA k situaci v Chorvatsku:

V souvislosti s dnešní tragickou dopravní nehodou českého autobusu v Chorvatsku bychom chtěli informovat všechny klienty a jejich příbuzné že se nejedná o našeho dopravce a že v autobuse necestovali klienti CK ALEXANDRIA.

7.6. 2012

Aktuální informace CK ALEXANDRIA k situaci v Egyptě:

Turisté se cítí bezpečně, není důvod kazit si dovolenou

Cestovní kancelář ALEXANDRIA sleduje situaci v Egyptě, nemá však dosud žádné informace, které by měly vést turisty k obavám. Zájezdy do Egypta nerušíme, v tuto chvíli k tomu nevidíme důvod.

Varování Ministerstva zahraničních věcí České republiky, ale například také britských úřadů, se navíc týká úzce vymezené oblasti Sinajského poloostrova, nikoli například Hurghady, kam směřuje podstatně větší množství turistů.

Dosud jsme se ještě nesetkali ani s požadavkem na odstoupení od cestovní smlouvy od klientů, kteří si zájezdy koupili, zatím ale neodcestovali. Takové případy jsme připraveni řešit, a to individuálně s každým z klientů. S turisty, kteří už v Egyptě tráví dovolenou, jsme v kontaktu. Ani od nich ale nemáme informace, které by podporovaly varování vydané Ministerstvem zahraničních věcí České republiky. Uvedené varování nebereme na lehkou váhu a celou situaci bedlivě sledujeme. Jsme v kontaktu i s našimi partnery a delegáty na místě a získáváme od nich aktuální informace.

Vyjádření pana Ibrahima Samira, delegáta CK Alexandria v Sharm el Sheikhu:
Oproti včerejšku se v našem letovisku nic nezměnilo, je tu stejně poklidná atmosféra jako v předchozích dnech. Lidé jsou spokojení a užívají si dovolenou.

Naše doporučení pro ty, kdo už do Egypta odcestovali, je jednoduché: Užívejte si dovolené, slunce a pláží a dbejte přitom všech pokynů delegátů naší cestovní kanceláře. Hotelové resorty poskytují veškerý komfort a jsou dobře střeženy. Pokud se ale rozhodnete hotelový resort opustit, vyhýbejte se místům, kde se srocuje více lidí, například předvolebním shromážděním apod. Naši delegáti jsou vám k dispozici a v případě Vašich dotazů či přání je neváhejte kontaktovat.

Petr Šatný,
ředitel marketingu CK ALEXANDRIA

29.5. 2012

Stanovisko CK Alexandria k informacím o tom, že řecké restaurace údajně přestávají brát Euro

Česká tisková kancelář a několik dalších tuzemských médií a zpravodajských serverů dnes převzaly informaci, že řecké restaurace přestávají brát Euro. Tuto informaci jim poskytl viceprezident Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Cestovní kancelář Alexandria k tomu vydává následující stanovisko: Minulý týden se na zahraničních serverech objevila informace o tom, že několik restaurací na řeckém ostrově Korfu přestává brát Euro. Zpráva se týkala pár restaurací na ostrově v oblasti, kam jezdí převážně britská mládež, jejíž hlavní náplní dovolené je konzumace alkoholu. Majitelé jedné z restaurací, jak vyplynulo ze zmíněné zprávy, jsou Britové. Z jejich pohledu nepostrádá logiku, že si kvůli možným měnovým výkyvům Eura nechali od svých krajanů platit v domácí měně.

Druhou zprávou je, že si Řekové hromadně převádějí své bankovní účty na jinou měnu než na Euro.

Pan Papež očividně smíchal obě zprávy dohromady, jak potvrdila ve své dnešní reakci pro ČT 24 spolupracovnice ČRo v Řecku Pavla Smetanová, a ve svém podání informaci generalizoval na celé Řecko.

Minulý týden jsem se vrátil z inspekční cesty po čtyřech řeckých ostrovech (Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos) a mohu potvrdit, že řečtí provozovatelé restaurací, obchodů, půjčoven aut i čerpacích stanic Eura berou, a to velmi rádi. Moje čerstvá zkušenost vychází z reálných zkušeností a nikoli z článků na zahraničních zpravodajských serverech.

Dnes jsem ještě panem Papežem šířenou informaci ověřoval na Řecké centrále cestovního ruchu (EOT) a bylo mi potvrzeno, že k žádné změně za poslední týden od mého návratu nedošlo, a že nic nenaznačuje tomu, že by k nějakému odmítání plateb Eurem dojít mělo.

Ing. Petr Šatný,
Marketingový ředitel CK Alexandria

1. 3. 2012

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Cestování občanů ČR do zahraničí (po 26.6.2012 včetně cestování dětí) je možné pouze s vlastním platným cestovním dokladem, kterým je vlastní cestovní pas nebo pro překročení hranice s členským státem EU vlastní občanský průkaz, případně jiné cestovní doklady dle zákona č. 329/1999 Sb. o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů. Děti do 15 let už nemohou cestovat do zahraničí jen na základě zapsání v cestovním dokladu rodičů.

17. 2. 2012

Od 17. února do 29. února 2012 vám nabízíme k zájezdu komplexní cestovní pojištění od Evropské cestovní pojišťovny za 1 Kč. Koupíte-li si od nás do konce února zájezd, budete mít standardní cestovní pojištění, včetně pojištění storna zájezdu pouze za 1 Kč! Více informací na http://www.alexandria.cz/akce-a-slevy

6. 2. 2012

Připravili jsme pro Vás speciální nabídku. Ode dneška až do konce února si můžete zakoupit dovolenou ve špičkovém pětihvězdičkovém hotelu Kipriotis Maris na řeckém ostrově Kos ve speciální akci - 2 děti do 16 let téměř zdarma: ve vybraných termínech tak Vaše první dítě zaplatí jen 2 990Kč a druhé (pokud s vámi poletí) jen 5 990Kč. Ve všech ostatních termínech mají Vaše děti pobyt a all inclusive zdarma a platí pouze dětskou letenku za 6 990Kč. Konečná cena pro rodinu 2 dospělí a 2 děti od 39 990 Kč za pětihvězdičkový hotel, to je prostě bomba!

17. 1. 2012

V sobotu dne 21.1.2012 budou z důvodu školení uzavřeny naše pobočky v Brně, Zlíně, Opavě a Havířově.

11. 1. 2012

Dne 11.1.2012 došlo za přítomnosti vedení a právního zástupce cestovní kanceláře Alexandria ke slosování anketních lístků. Výhercem zájezdu v hodnotě 30 000Kč se stala paní Helena Linhartová. Vítězce gratulujeme a všem ostatním, kteří nám odpovědní lístek se svými názory poslali, děkujeme za pomoc při zkvalitňování služeb cestovní kanceláře Alexandria.

21. 12. 2011

Krásné Vánoce a vše nej do nového roku

Vážení přátelé,
děkujeme vám všem za přízeň a přejeme krásné Vánoce plné klidu a pohody a do nového roku hlavně pevné zdraví, ale i spoustu úspěchů a plno zážitků ze super dovolených :)

kolektiv CK Alexandria

1. 12. 2011

Nové katalogy s kompletní nabídkou zájezdů na léto 2012

A je to tady! Nové katalogy s kompletní nabídkou zájezdů na léto 2012 jsou tu. Zastavte se pro katalog na některé z našich poboček, objednejte si ho na http://www.alexandria.cz/objednavka-katalogu nebo si ho prolistujte online zde: http://www.alexandria.cz/virtualni-katalogy

Z naší bohaté a opět vylepšené nabídky si vybere určitě každý. Do konce prosince navíc se slevou až 12% :)

15. 9. 2011

Kupon v deníku Blesk

Vážení klienti,

v sobotu 17.9. vyjde v deníku Blesk kupon na slevu 22% z katalogových cen leteckých zájezdů cestovní kanceláře Alexandria.

Slevu 22% lze uplatnit z katalogových cen leteckých zájezdů - tedy na zájezdy z katalogů Léto 2011 - letecké pobytové zájezdy, Exotika 2011/2012, Egypt – zima/jaro 2011/ 12.

Slevu lze uplatnit pouze z katalogové ceny dospělé osoby na pevném lůžku a nelze ji kombinovat s žádnými jinými slevami, akčními nabídkami (např. 66EUR) ani s cenami Last minute. Platnost kuponu je do 24.9.2011.

Zájezdy zakoupené v této akci nelze platit Flexi passy ani jinými poukázkami a nelze na ně uplatnit ani šeky ABK. Slevu nelze uplatnit na zájezdy z katalogu Léto 2011 – Autobusová a vlastní doprava.

Podmínkou uplatnění je předložení originálu kuponu z deníku Blesk a jeho přiložení ke smlouvě.

Děkujeme vám za přízeň a věříme, že vám ve spolupráci s nejčtenějším českým deníkem takto zpříjemníme výběr Vaší dovolené.

kolektiv CK Alexandria

5. 9. 2011

Dny Marianne 2011 - sleva 22%

Vážení klienti,
cestovní kancelář Alexandria se opět účastní známé prodejní akce Dny Marianne, která proběhne 9.-11.9.2011.

V těchto dnech vám poskytneme na vybraných pobočkách tyto slevy:
sleva 22% na zájezdy z katalogů Léto 2011 - letecké pobytové zájezdy, Exotika 2011/2012, Egypt – zima/jaro 2011/ 12
Při platbě Lady kartou Komerční banky sleva 25%.

Slevu lze uplatnit pouze z katalogové ceny dospělé osoby a nelze ji kombinovat s žádnými jinými slevami, akčními nabídkami (např. 66EUR) ani s cenami Last minute. Zájezdy zakoupené v této akci nelze platit Flexi passy ani jinými poukázkami a nelze na ně uplatnit ani šeky ABK. Slevu nelze uplatnit na zájezdy z katalogu Léto 2011 – Autobusová a vlastní doprava.


Slevu lze uplatnit na těchto pobočkách:
Vodičkova 25, Praha 1, pá-ne 9–18;
Galerie Fénix, Freyova 35, Praha 9, pá-ne 9–21;
Josefská 16, Brno, pá-ne 9–18;
Hlavní třída 702, Ostrava-Poruba, pá-ne 9–18;
Bondy Centrum, Tř. V. Klementa, Mladá Boleslav, pá-ne 9–20;
NISA Liberec, České Mládeže 456, Liberec, pá-ne 9–20;
Moskevská 55/26, Liberec, pá-ne 9–18;
Central Most, Radniční ul. 3400, Most, pá-ne 9–20;
T. G. Masaryka 812/41, Karlovy Vary, pá-ne 9–18;
Prešovská 196/18, Plzeň, pá-ne 9–18;
Velké náměstí 119/13, Písek, pá-ne 9–17;
Karla IV. 401/7, České Budějovice, pá-ne 9–18;
Lannova 63, České Budějovice, pá-ne 9–18;
Kpt. Bartoše 454, Pardubice, pá-ne 9–18;
OC Futurum, Brněnská 1825/23a, Hradec Králové, pá-ne 10–19;
City Park Jihlava, Hradební 1, Jihlava, pá-ne 9–21;
Štefánikova 212/13, Zlín, pá-ne 9–18;
8. května 8, Olomouc, pá-ne 9–18;
HM Tesco, Železničářů 8/1303, Havířov, pá-ne 9–20;
Ostrožná 40, Opava, pá-ne 9–18

18. 7. 2011

Dětské kluby Alexandria v Kroužkách na Vltavě

V sobotu 23.7. vyzkoušejte, co vše můžete s dětmi prožít na dovolené u moře v klubových hotelech Alexandria!
Centrum pro aktivní a společné prožití volného času Kroužky na Vltavě pořádá v sobotu 23.7. ve spolupráci s cestovní kanceláří Alexandria speciální „dovolenkový“ den pro všechny děti a jejich rodiče. Připraveno bude spousta soutěží, her, tančení i pohádek – prostě program plný legrace a zábavy, který vám přiblíží atmosféru, jakou můžete prožít s českými animačními týmy v klubových hotelích Alexandria v Bulharsku, Řecku či Turecku.

Program odstartuje jako každou sobotu v Kroužcích loutkovou pohádkou v 10hodin a pak už se všeho ujmou profesionální čeští animátoři, kteří se o zábavu dětí starají i u moře v Dětských klubech Alexandria. Dostanete tak šanci prožít podobný den, jaký každý den prožívají stovky dětí v klubových hotelech CK Alexandria. Pokud se vám program zalíbí, můžete s Alexandrií vyrazit na dovolenou a u moře poznat i druhou část animačních programů – tu, která je určena dospělým. Klubové hotely Alexandria totiž nabízí zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé. A navíc můžete v Alexandrii využít speciální kupon na slevu 500-1000Kč, který získá každý, kdo se v sobotu našeho programu zúčastní. Tuto slevu je možné využít i z Last minute cen. Tak neváhejte a dorazte.

Program:
10,00 Divadelní představení pro děti již od 2 let – jako každou sobotu v Kroužkách na Vltavě
11,00 Velikán Džudže – zábavná soutěžní hra pro všechny děti a jejich rodiče
11,15 Alexandria Dětská diskotéka
12,00 Z pohádky do pohádky – zábavné představení plné scének a písniček ze známých pohádek
12,40-13,30 Oběd od šéfkuchaře Michala Blumttrita, menu i pro děti!
13,30 – 17,30 Odpoledné plné her a soutěží – balónkování, puzzle štafety, kostkování, atd.
17,30 Z pohádky do pohádky – zábavné představení plné scének a písniček ze známých pohádek
18,00 Alexandria Dětská diskotéka
18,45 Rozloučení – příště se sejdeme v některém z klubových hotelů CK Alexandria :)

Každý, kdo se zúčastní, získá kupon na slevu 500–1000Kč na dovolenou od CK Alexandria!
Vstup zdarma. Těšíme se na vás!

Více na http://www.krouzkynavltave.cz/news/a23-7-2011-detske-kluby-alexandria-v-krouzkach-na-vltave/

8. 7. 2011

Vážení klienti,
dovolte, abychom se vám omluvili za výpadek našich telefonních linek, který byl způsoben rozsáhlou poruchou u našeho dodavatele telekomunikačních služeb. Věříme, že se již podobná situace nebude opakovat.

Omlouváme se všem za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Kolektiv cestovní kanceláře Alexandria

28. 6. 2011

STÁVKA V LETECKÉ DOPRAVĚ V ŘECKU 29.6. – ZMĚNA LETOVÝCH ČASŮ

Vážení klienti,
dovolte, abychom Vás informovali, že i na zítra, tj. 29. 6. 2011 je v Řecku oficiálně potvrzena stávka v letecké dopravě na pevnině i na ostrovech. Vzhledem k těmto okolnostem jsme ve spolupráci s naším leteckým partnerem opět nuceni upravit naše zítřejší letové řády.

Nové letové řády:

Pozor jedná se o předsuny, letadla poletí dříve a je tedy nutné se i na letiště dostavit dříve – vždy 2hodiny před nově naplánovaným odletem. Všechny časy jsou uvedeny vždy v lokálním čase (tj. Řecko oproti ČR +1hod).

Kréta odlet z Ostravy - 29.06.2011
QS 416/7 – předsun o 1 hod (OSR = Ostrava, HER = Heraklion, Kréta)
OSR 11,30 - 15,00 HER
HER 16,00 - 17,30 OSR

Kréta odlet z Brna - 29.06.2011
QS 414/5 –předsun o 2,35 hod (BRQ = Brno, HER = Heraklion, Kréta)
BRQ 02,25 - 05,55 HER
HER 06,55 - 08,25 BRQ

Všechny klienty budeme informovat a prosíme o akceptaci nových časů a spolupráci. Víme, že je tato situace nepříjemná, ale věříme, že ji společně zvládneme tak, aby neomezila Vaši dovolenou.

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
KOLEKTIV CK ALEXANDRIA

27. 6. 2011

STÁVKA V LETECKÉ DOPRAVĚ V ŘECKU – ZMĚNA LETOVÝCH ČASŮ

Vážení klienti,
dovolte, abychom Vás informovali, že na zítra, tj. 28. 6. 2011 je v Řecku oficiálně potvrzena stávka v letecké dopravě na pevnině i na ostrovech. Stávka je nahlášena v těchto časech: 7,00 – 13,00 a 17,00 – 23,00.
Vzhledem k těmto okolnostem jsme ve spolupráci s naším leteckým partnerem nuceni předělat naše zítřejší letové řády – viz níže.

Nové letové řády:

Pozor jedná se o předsuny, letadla poletí dříve a je tedy nutné se i na letiště dostavit dříve – vždy 2hodiny před nově naplánovaným odletem. Všechny časy jsou uvedeny vždy v lokálním čase (tj. Řecko oproti ČR +1hod).

Samos - 28.06.2011
QS 526/529/528/7 - předsun o 2,30 hod. (PRG = Praha, SMI = Samos, BRQ = Brno, OSR = Ostrava)
PRG 02,30 - 06,05 SMI
SMI 07,05 - 08,25 BRQ
BRQ 09,15 - 09,45 OSR
OSR 10,35 - 14,05 SMI
SMI 15,05 - 16,50 PRG

Samos - 28.06.2011
QS 536/7 - předsun o 2,30 hod. (PRG = Praha, SMI = Samos, BRQ = Brno, OSR = Ostrava)
PRG 02,30 - 06,05 SMI
SMI 06,55 - 08,35 PRG

Zakynthos - 28.06.2011
QS 548/587/586/549 - předsun o 1,45 hod. (ZTH = Zakynthos, BRQ = Brno, OSR = Ostrava)
OSR 03,25 - 06,50 ZTH
ZTH 07,30 - 08,50 BRQ
BRQ 09,40 - 12,40 ZTH
ZTH 13,30 - 14,35 OSR

Zakynthos - 28.06.2011
QS 488/9 - předsun o 1 hod. (PRG = Praha, ZTH = Zakynthos)
PRG 12,40 - 1615 ZTH
ZTH 17,05 – 18,15 PRG

Lesbos - 28.06.2011
QS 588/9 - předsun o 2,30 hod. (PRG = Praha, MJT = Mytilini, Lesbos)
PRG 02,50 - 06,20 MJT
MJT 07,10 - 08,45 PRG

Všechny klienty budeme informovat a prosíme o akceptaci nových časů a spolupráci. Víme, že je tato situace nepříjemná, ale věříme, že ji společně zvládneme tak, aby neomezila Vaši dovolenou.

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
KOLEKTIV CK ALEXANDRIA

15. 6. 2011

Důležité upozornění - stávka a komplikace v dopravě na letiště

Vážení klienti,

vzhledem k očekávané stávce v pozemní dopravě, která bude probíhat dne 16.6.2011, Vás informujeme, že všechny lety (Travel Service / Smart Wings) dne 16.6.2011 budou operovány dle plánu.

Vzhledem k očekávaným komplikacím (zácpy, blokované silnice) doporučujeme, aby si klienti na cestu na letiště udělali dostatečnou časovou rezervu, případně, aby dorazili na letiště ještě před začátkem stávky a na svůj let vyčkali.
Je osobní odpovědností každého, zda se včas na letiště dostaví.
Na opozdilé cestující nemohou a nebudou lety čekat!

Víme, že tato situace je pro všechny velmi nepříjemná, proto jsme pro Vás připravili speciální nabídku parkování u letiště Ruzyně. Pro všechny naše klienty, kteří 16. a 17.6. na letiště vyrazí vlastním vozem nabízíme zvýhodněné ceny na našem partnerském parkovišti Zaparkujte u letiště:
8 dní – speciální cena 500,-Kč
11 dní – speciální cena 700,-Kč
12dní – speciální cena 800,-Kč

Pro objednání kontaktujte naše pobočky nebo pište na rezervace@alexandria.cz.

Pozor, i na parkoviště prosím vyrazte s dostatečným předstihem!

Klienti, kteří vlastním vozem jet nechtějí a jedou z Prahy, mohou využít speciální kyvadlovou linku, kterou zajišťuje pro cestující Letiště Praha. Autobusy označené logem Letiště Praha budou odjíždět z Prahy ze stanice Metra A Dejvická, z autobusové zastávky 119 a ze stanice Metra B Zličín, z autobusové zastávky 100. K dopravě z letiště budou autobusy přistaveny na výstupní stanici autobusů linky 119 před Parkingem C. První autobus vyjede ze stanic metra Dejvická a Zličín ve čtvrtek, 16.6.2011 ve 3:20 ráno. Do autobusu mohou nastoupit cestující s platnou vytištěnou letenkou nebo cestovní smlouvou na odlet v tento den nebo zaměstnanci s ID kartou vydanou Letištěm Praha.

Věříme, že se nám společně podaří veškeré komplikace zvládnout a přejeme vám příjemnou dovolenou

Kolektiv CK Alexandria

7. 6. 2011

Cestovní kancelář Alexandria na TV NOVA

Klubové hotely Alexandria již zaujaly i TV NOVA, která o nich 5.6. odvysílala reportáž v pořadu Tipy ptáka Loskutáka.
Reportáž můžete shlédnout zde:
http://voyo.nova.cz/multimedia/tipy-loskutaka-5-6-jak-si-vybrat-letni-dovolenou.html?s=0

Věříme, že stejně tak jako televizi, zaujmou klubové hotely i Vás a strávíte v nich báječnou dovolenou.

Kolektiv CK Alexandria

26. 5. 2011

Možnost využít stravenky Alexandria v hotelích a restauracích Alexandria Club v Bulharsku

Stravenky, které klienti od cestovní kanceláře Alexandria získají v rámci akce „Stravenky za každý den dovolené“, si mohou v recepcích hotelů Hermes Alexandria Club v Carevu, Merlin Alexandria Club v Lozenci, Belvedere Alexandria Club v Primorsku a také v Českém informačním centru v Primorsku vyměnit za speciální Alexandria Club poukázky.

Alexandria Club poukázky mají hodnotu uvedenou v bulharských leva a lze je použít k platbě za konzumaci v níže uvedených Alexandria restauracích a barech.

Stravenky lze měnit za Alexandria Club poukázky v těchto hodnotách:

Stravenky

Hodnota v Kč

Alexandria Club poukázky v hodnotě

1ks stravenka 70,-Kč

70 Kč

5,5 лв

2ks stravenek 35,-Kč*

70 Kč

5,5 лв

* Stravenky v hodnotě 35Kč lze měnit min. po 2ks.

Měnit lze pouze stravenky označené logem Alexandria.

Alexandria Club poukázky, které výměnou za Stravenky získáte, lze použít k platbě v těchto barech a restauracích:

Kde

Kdo

Co

bar u bazénu hotelu Belvedere Alexandria Club

klienti ubytovaní v hotelu Belvedere Alexandria Club

veškerá konzumace v baru

Alexandria Club Restaurant v Primorsku

všichni klienti Alexandria

snídaně, obědy, večeře, polopenze, plná penze, All inclusive speciál

denní bar a BBQ u bazénu hotelu Merlin Alexandria Club

klienti ubytovaní v hotelu Merlin Alexandria Club

nápoje a občerstvení nad rámec služeb all inclusive, po 23.hod. veškerá konzumace

beach bar hotelu Hermes Alexandria Club

všichni klienti Alexandria

nápoje a občerstvení nad rámec služeb all inclusive, po 17.hod. veškerá konzumace

lobby bar hotelu Hermes Alexandria Club

klienti ubytovaní v hotelu Hermes Alexandria Club

nápoje a občerstvení nad rámec služeb all inclusive, po 23.hod. veškerá konzumace

Ve všech hotelích Alexandria Club je také možné mít na svůj pokoj otevřený účet a platit veškerou útratu v hotelových barech a restauracích až při odjezdu. I při tomto placení můžete využít možnost výměny stravenek za poukázky a uhradit takto celou, příp. část útraty.

25. 5. 2011, 15:00

Aktuální situace a výhled na dalších 48 hodin jsou více než příznivé:
český vzdušný prostor bude i nadále využíván bez omezení

Dle tiskové zprávy z jednání krizového štábu k sopečné činnosti bude možné český vzdušný prostor i nadále využívat bez omezení:

„Aktuální vývoj situace v českém vzdušném prostoru je optimistický. Koncentrace sopečného popela, který by dnes odpoledne měl zasáhnout severní části České republiky, představuje nejnižší možnou míru a neovlivní proto poskytování služeb řízení letového provozu. Další prognózy na příštích 48 hodin jsou také optimistické a sopečný popel se bude v českém vzdušném prostoru vyskytovat i nadále v nejnižší možné koncentraci. Podle aktuálních informací je předpoklad významného zlepšení i v ostatních evropských zemích.“

25. 5. 2011, 9:00

Informace cestovní kanceláře Alexandria k aktuálním problémům způsobeným erupcí islandské sopky Grimsvötn

Celou situaci, která nastala v důsledku šířícího se prachu z islandské sopky pozorně monitorujeme a proto vám přinášíme aktuální informace o současném stavu. Řízení letového provozu České republiky vydalo dnes (25.5.2011) v 9:00 hodin toto stanovisko:

„Aktuální situace a prognóza pro Českou republiku - podle předpovědních map vydávaných VAAC Londýn na 14:00 hodinu dnešního dne by část mraku sopečného popela měla zasáhnout oblast severních Čech a to maximálně do výšky 6 000 metrů. Koncentrace sopečného popela bude menší než 2000 mikrogramů na metr krychlový, což představuje nejnižší míru koncentrace. Nedojde tedy k žádným omezením poskytování služeb řízení letového provozu v českém vzdušném prostoru a provedení letu bude na rozhodnutí příslušného leteckého dopravce. Podobná situace se předpokládá i ve 20:00 hodin dnešního dne.“

Věříme tedy, že situace nebude vyžadovat žádná omezení a veškeré lety se uskuteční tak jak jsou naplánovány. Vše budeme i nadále pečlivě sledovat a věříme, že nedojde k žádným komplikacím. Přesto, pokud by k jakýmkoli problémům došlo, jsme připraveni je řešit. Stejně jako v minulosti hodláme i nadále uplatňovat individuální přístup ke každému klientovi a udělat vše pro minimalizaci případných nepříjemností.

18. 3. 2011

Bulharský kulturní institut připravil zajímavou výstavu na téma Černé moře - fotky, olejomalba, grafika od renomovaných umělců. Vernisáž proběhne 1.4.2011 v 18h v BKI, Klimentská 6. Pokud si chcete již nyní navodit dovolenkovou atmosféru, tak vyražte na tuto výstavu :) Více na www.bki.cz

9. 3. 2011

Vážení klienti,

rádi bychom Vás upozornili na žebříček TOP 10 destinací pro rok 2011, který sestavil slavný cestovatelský server Lonely Planet. Na skvělém 5.místě mezi nejlepšími destinacemi z celého světa je „naše“ Bulharsko! Až za ním skončily takové země jako Vanuatu (6.), Tanzánie (8.) a spousta dalších, které se ani mezi 10 nej nevešly. Kompletní TOP 10 si můžete prohlédnout zde: http://www.lonelyplanet.com/italy/travel-tips-and-articles/76164

Neváhejte a vyrazte do Bulharska i Vy. Alexandria je největší touroperátor na Bulharsko, tak pojeďte s námi.

18. 2. 2011

Vážení zákazníci,

dovolujeme si vás informovat, že s platností od 27.2.2011 obnovujeme charterové lety do Egypta.

Situaci v Egyptě neustále monitorujeme ve spolupráci s naší partnerskou společností a našimi delegáty.

Ve všech střediscích u Rudého moře je situace klidná, veškeré turistické služby jsou poskytovány standardním způsobem a bez omezení.

Naše nejbližší odlety:
z Prahy 27.2.2011
z Brna a Ostravy 6.3.2011

I nadále trvá omezení týkající se výletů do Káhiry a Luxoru.

Vaše cestovní kancelář Alexandria vždy udělá maximum proto, abyste prožili krásnou a pohodovou dovolenou.

9. 2. 2011

Vážení klienti,
vzhledem k pokračujícím politickým problémům v Egyptě rozhodla CK Alexandria o zrušení zájezdů do Egypta s odletem 20.2. Klienti, kteří mají na tento termín zájezd zakoupený, mají stejné možnosti jako klienti již dříve zrušených termínů, tj.:

1, zdarma změna termínu zájezdu s odletem do 30.4.2011, tj. klienti odletí kdykoli později do stejného hotelu a na stejně dlouhou dobu a nezaplatí ani korunu,
2, zdarma změna termínu a destinace s doplatkem rozdílu v ceně, tj. klienti si vyberou jakýkoli zájezd z nabídky CK Alexandria v libovolném termínu a zaplatí pouze rozdíl v cenách zájezdu, pokud bude nově vybraný zájezd dražší než zájezd původní,
3, nevyberou-li si klienti z výše uvedených variant, vrátí jim CK Alexandria celou cenu jimi zaplaceného zájezdu do Egypta.

Situaci pro Vás budeme i nadále sledovat a pokud nedojde ke zlepšení situace, jsme připraveni činit podobná opatření i nadále. Víme, že je to pro Vás nepříjemné, ale bezpečnost je prioritou a proto věříme, že toto řešení budete akceptovat a zachováte nám přízeň.

Děkujeme za pochopení.

kolektiv CK Alexandria

31.1.2011

Vážení klienti,
vzhledem k aktuálním problémům a pokračujícím nepokojům v Egyptě, rozhodla CK Alexandria na tuto situaci reagovat a s ohledem na bezpečnost klientů zrušit zájezdy do Egypta s odlety 6.2. a 13.2.2011. Všechny klienty, kteří mají zakoupený zájezd s odletem v těchto termínech, budeme informovat a nabídneme jim následující možnosti:
1, zdarma změna termínu zájezdu s odletem do 30.4.2011, tj. klienti odletí kdykoli později do stejného hotelu a na stejně dlouhou dobu a nezaplatí ani korunu,
2, zdarma změna termínu a destinace s doplatkem rozdílu v ceně, tj. klienti si vyberou jakýkoli zájezd z nabídky CK Alexandria v libovolném termínu a zaplatí pouze rozdíl v cenách zájezdu, pokud bude nově vybraný zájezd dražší než zájezd původní,
3, nevyberou-li si klienti z výše uvedených variant, vrátí jim CK Alexandria celou cenu jimi zaplaceného zájezdu do Egypta.

Naší prioritou je nejen bezpečí našich klientů, ale i jejich maximální komfort a spokojenost. Zároveň chápeme veškeré obavy a snažíme se všem klientům vyjít maximálně vstříc. Celou situaci v Egyptě budeme samozřejmě i nadále pečlivě sledovat a podle dalšího vývoje přijmeme další případná opatření.

Děkujeme všem za pochopení a věříme, že toto řešení ocení všichni, jichž se tato nepříjemná situace týká.

29.1. 2011

Aktuální zprávy z Egypta potvrzují pokračující demonstrace v Káhiře. Reagoval již i prezident Mubarak, který rozpustil vládu a dnes by měl jmenovat novou. Co se týče turistických letovisek, zde je i nadále naprostý klid a turisté pokračujícími protesty v daleké Káhiře nejsou absolutně dotčeni. ČSA dnes vypravily do Egypta již dvě letadla, první do Káhiry, druhé do Hurghady. Informace od cestujících, kteří byli na palubách těchto dvou letů, potvrzují výše zmíněnou situaci. V Hurghadě je klid a o demonstracích se tam lidé dozvídají pouze z novin a televize. Situaci pro vás i nadále sledujeme a jsme ve spojení s naším delegátem i partnerskou kanceláří, kteří nám dodávají aktuální informace

28.1. 2011

Situace v Egyptě

Vážení klienti,
rádi bychom Vás informovali o aktuální situaci v Egyptě a uklidnili tak všechny, kteří mají z návštěvy této země obavy. Podle aktuálních informací od našeho egyptského partnera a našeho delegáta přímo z Hurghady, Vás můžeme ujistit, že v přímořských letoviscích je naprostý klid a nebýt zpráv v televizi a problémů s připojením k internetu, nikdo by zde o žádných demonstracích ani nevěděl. Veškeré protesty se odehrávají v Káhiře a částečně také ve městech Suez a Alexandria (v těchto městech byl vydán zákaz nočního vycházení). Turistické destinace však nejsou absolutně dotčeny a panuje zde naprostý klid a pohoda.
Egypťané jsou si moc dobře vědomi, jak důležitý je pro jejich obživu turistický ruch a nedopustí, aby byl jakkoli narušen. Jediným omezením, se kterým se tak turisté v současné době potkají, jsou problémy s připojením k internetu a dočasné zrušení fakultativních výletů do Káhiry.
I přes všechna ujištění však Alexandria situaci bedlivě monitoruje, a pokud by v letoviscích na břehu Rudého moře hrozilo jakékoli riziko, budeme na takovouto situaci okamžitě reagovat. Na těchto stránkách vám budeme v následujících dnech přinášet aktuální informace od našich kolegů přímo z Egypta.

5.1.2011


Dne 4.1.2011 bylo provedeno slosování anketních lístků. Děkujeme vám všem za jejich zaslání, přišlo jich opět veliké množství a velmi nám tak pomáháte v dalším zkvalitňování našich služeb. Vašich názorů si moc ceníme a tak jednoho z Vás odměňujeme každoročně zájezdem. Vylosovanou výherkyní je pro letošní rok paní Karla Bartíková z Mukařova. Vítězce gratulujeme a všem ostatním ještě jednou děkujeme. Kolektiv CK Alexandria

10.10.2010

CD Alexandria - Dětská diskotéka v prodeji

Vzpomínáte na léto v našich klubových hotelích? Líbila se vám nebo Vašim dětem dětská diskotéka a chtěli byste mít doma CD? Ouky kouky, Hádanky a další oblíbené písničky si můžete objednat na emailu marketing@alexandria.cz. CD vám pošleme na dobírku.

6.10.2010

Český Slavík Mattoni 2010

Dnes byl oficiálně vyhlášen další ročník Českého Slavíka. Tato tradiční anketa popularity zpěváků, zpěvaček a hudebních skupin se letos bude konat již po 45. a jsme hrdí, že můžeme být opět partnerem.
Hlasovat pro své favority můžete do 21. listopadu 2010 a na jednoho z hlasujících čeká exotická plavba KRÁLOVSTVÍM ARABSKÝCH ŠEJKŮ luxusní zaoceánskou lodí s CK Alexandria! Předání této výhry proběhne v rámci slavnostního Galakoncertu a slavnostního vyhlášení výsledků ankety v sobotu 27. listopadu od 20 hodin v přímém přenosu na TV NOVA.

1.10.2010

V minulých dnech cestovní kancelář Alexandria vydala hned několik nových katalogů. Vybrat si můžete zájezd na zimní sezónu a dokonce už i na Léto 2011. K dispozici vám jsou tyto nové katalogy: Exotika 2010/11, Egypt – zima/jaro 2010/11, Lyžařské zájezdy 2010/11 a Super First Minute 2011 – Zájezdy s garancí nejnižší ceny.

31.8.2010

Dny Marianne - sleva 25% z katalogových cen zájezdů

Rádi bychom Vás informovali, že cestovní kancelář Alexandria se v letošním roce účastní prodejní akce "Dny Marianne 2010".

Akce proběhne 11.-12.9. a po předložení kuponu z časopisu Marianne získají klienti slevu 25% z katalogové ceny zájezdu pro osoby na pevném lůžku (včetně tax a palivového příplatku). Sleva se týká zájezdů z katalogů Léto 2010 - Letecké zájezdy, Exotika 2010/11 a Egypt - zima/jaro 2010/11.

Slevu nelze kombinovat s žádnou jinou akční nabídkou, slevou či nabídkou zájezdů Last minute či SuperLastMinute!

Akce se týká těchto našich poboček (v jiných nemůže být sleva uplatněna):
CK ALEXANDRIA, Vodičkova 25, Praha 1, 110 00
CK ALEXANDRIA**, Freyova 945/35 (galerie Fénix Vysočany), Praha 9, 190 00
CK ALEXANDRIA, Josefská 16, Brno, 602 00
CK ALEXANDRIA, Čs. legií 18, Ostrava, 702 00
CK ALEXANDRIA*, V. Klementa 1459 (Bondy Centrum), Mladá Boleslav, 293 01
CK ALEXANDRIA*, Radniční 3400 (Central Most), Most, 434 01
CK ALEXANDRIA, Moskevská 55/26, Liberec, 460 01
CK ALEXANDRIA**, České mládeže 456 (OC Nisa), Liberec, 460 03
CK ALEXANDRIA, T. G. Masaryka 812/41, Karlovy Vary, 360 01
CK ALEXANDRIA**, Hradební 1 (City Park), Jihlava, 586 01
CK ALEXANDRIA, 8. května 8, Olomouc, 772 00
CK ALEXANDRIA*, (HM Tesco) Železničářů 8/1303, Havířov, 736 01
CK ALEXANDRIA, Ostrožná 40, Opava, 746 01

Otevírací doba 11.-12.9.2010 (Dny Marianne): 9 -18h + na pobočkách označených:
* prodloužená otevírací doba 9 - 20h
** prodloužená otevírací doba 9 - 21h

10.8.2010

Na našich Facebookových stránkách www.facebook.com/ckalexandria vám přinášíme malou fotoochutnávku z našich animačních programů - podívat se zde můžete na pár obrázků z vybraných aktivit našeho českého animačního týmu působícího v klubových hotelech v Řecku a Bulharsku. Postupně takto navštívíme všechny naše klubové hotely. Jednotlivá alba najdete zde.

Naše cookies respektují Vaše soukromí


Ať navštívíte jakoukoli webovou stránku, velmi pravděpodobně se potkáte s možností nastavit si své cookies. Tyto cookies zpravidla neidentifikují Vás osobně , ale slouží k vylepšení fungování stránky, k usnadnění pohybu po dalších podstránkách, ke statistickým účelům a k personalizaci Vašich preferencí.
Také na této stránce používáme soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, o těch dalších můžete rozhodnout sami. Kliknutím na tlačítko Souhlasím nám dáte souhlas s použitím všech cookies na webu, po kliknutí na tlačítko Nastavení se dozvíte více informací o cookies a zároveň můžete povolit jen některé z nich.
Samozřejmě máte právo kdykoli změnit názor, uložené cookies vymazat a nastavení změnit.

Děkujeme, přejeme příjemné prohlížení našich stránek a úspěšný výběr dovolené přesně podle Vašich představ :)

Nastavení

Cookies máte ve svých rukou


Nastavení cookies

Funkční a nezbytné
Funkční cookies jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek a nelze je tedy vypnout. Díky nim jsme např. schopni zobrazit Vám výsledek vyhledávání zájezdu dle Vámi zadaných parametrů a spočítat Vám jeho cenu.
Marketingové
Tyto coookies zpravidla využívají naši partneři a díky nim jsme schopni zobrazovat Vám to, co Vás nejvíce zajímá. Nejedná se o ukládání osobních údajů, ale o práci s identifikátory, které se využívají k cílení, identifikaci zájmů a preferencí a zobrazování adekvátního obsahu, který těmto preferencím odpovídá.
Analytické
Díky těmto cookies jsme schopni vyhodnocovat chování návštěvníků na našich stránkách, díky čemuž pro Vás můžeme naše stránky dále vylepšovat a zjednodušovat běžné činnosti jako vyhledávání či objednávání zájezdu tak, aby pro Vás bylo co nejpřívětivější.