Zjišťujeme pro Vás cenu.
Tento zájezd se řídí ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte společně se smlouvou o zájezdu.
Výše uváděná cena za osobu je počítána jako celková cena za dané složení osob děleno počtem všech osob, nezohledňuje rozdílné ceny za jednotlivé osoby a jedná se o čistě matematický výpočet průměru.
Korfu je jedním z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů Řecka a právem je nazýván „smaragdový“. O bájné Kerkyře (řecký název pro Korfu) se zmiňuje již Homér ve svých eposech. Podle něj byla Kerkyra poslední Odysseovou zastávkou při jeho putování na rodný ostrov Ithaka. Homér ostrov popisuje jako rajskou zahradu plnou kvetoucích rostlin a ovocných stromů. Částečně tento popis můžeme použít i na současné Korfu. Olivové a cypřišové háje stále zabírají značnou část ostrova, na kterém se kromě nich daří i vinné révě, granátovým jablkům, fíkům, hruškám, kumquatu (mini pomeranče) a místy můžete dokonce narazit na banánovníky. Po celém pobřeží naleznete malebné vesničky, kde se nacházejí kouzelné přístavy s rybářskými bárkami, útulné kavárny se vždy se smějícími majiteli, ale především bohatou tradiční řeckou kuchyní a výtečným vínem.
Poloha ostrova: Korfu je druhý největší ostrov v Jónském moři. Jižní část ostrova leží nedaleko pobřeží Řecka, severní část sousedí s Albánií. Od té ji dělí průliv široký pouhé 3 kilometry. Délka ostrova přesahuje 64 kilometrů, v nejširším místě má Korfu 30 kilometrů.
Rozloha: 552 km2.
Hlavní město: Korfu (Kerkyra).
Počet obyvatel: 103 tisíc.
Pláže: Pláže na Korfu jsou písečné i písečnooblázkové, s pozvolným vstupem do moře, převážně veřejné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka.
Zajímavosti: Mnoho slavných osobností bylo okouzleno tímto ostrovem – spisovatelé Goethe i Wilde, část života zde prožila i manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta, zvaná Sissi. Pobývala v paláci Achillion, který i dnes můžete navštívit. Hlavní město Korfu místní nazývají i Kastropolis (Město hradů). Tento název si získalo díky dvěma pevnostem, které mu dominují. Záliv Paleokastritsa na západním pobřeží má jednu z nejkrásnějších světově proslulých vyhlídek Bella Vista. „Kanál lásky“ v Sidari podle legendy slibuje, že každá svobodná dívka, která tunelem proplave získá muže svého srdce výhradně do své moci. Pokud tudy proplave společně mladý pár, mohou se nejpozději za rok těšit na malého potomka.
Odlety a přílety: Odlety na Korfu jsou organizovány z letiště Praha, Brno, Ostrava. Příletové místo našeho letu je letiště Korfu u hlavního města ostrova, kde vás budou očekávat naši delegáti.
Doba letu: cca 2 hodiny.
Teplotní tabulka:
květen | červen | červenec | srpen | září | říjen | |
Teplota vzduchu °C | 24 | 28 | 30 | 32 | 27 | 25 |
Teplota vody °C | 19 | 22 | 24 | 25 | 24 | 23 |
Výlet začíná prohlídkou Achillionu – letního sídla rakouské císařovny Alžběty, zvané Sissi, kde se projdeme krásnou zahradou s množstvím soch, především císařovnina oblíbence Achilla. Odtud se vydáme do Paleokastritsi, která je snad nejkrásnějším místem na ostrově. Paleokastritsa leží na západním pobřeží spíše v severní části ostrova a proslula zejména členitým pobřežím s mnoha skalisky, poloostrovy, ostrovy, zálivy, krásnými plážemi, oblíbenými místy na potápění a také klášterem, který se nalézá na největším z poloostrovů Korfu. V tomto klášteře, který navštívíme, se nachází i malé muzeum se vzácnými ikonami. Náš výlet pokračuje k hlavnímu městu ostrova – Kerkyra, kde návštívíme kostel patrona ostrova – svatého Spyridona, projdeme se úzkými uličkami staré části města a při procházce po největším řeckém náměstí – Spianadě – uvidíme starou benátskou pevnost a muzeum Asijského umění.
Orientační cena: 38 EUR
Aqualand je jeden z nejúžasnějších vodních parků v Evropě. Má perfektní polohu v samém centru Korfu. Rozloha parku je 70 000 m2 a nabízí obrovské množství vodních atrakcí jako jsou obří skluzavka, multiskluzavka, fourtwister, černá díra, kamikadze, divoká řeka, klidná řeka, obří vířivka, vodní trubky, různé druhy bazénů a bazénků a další. Dále jsou ve vybavení Aqualandu šatny, uzamykatelné skříňky a sprchy, restaurace a rychlé občerstvení, café bary, obchody, minimarkety, tenisové kurty, slunečníky a lehátka zdarma.
Orientační cena: 40 EURPro ty, kteří si chtějí vyzkoušet potápění a objevit krásu světa pod hladinou. Pro začátečníky (bez certifi kátu) i pokročilé (s certifi kátem). Můžete si vybrat z jednotlivých programů – pro začátečníky, šnorchlování, objevování vraků, útesy, jeskyně a spoustu dalšího. Záleží jen na Vás, co budete chtít vyzkoušet. Potápění se uskutečňuje vždy ve skupinkách v doprovodu zkušeného instruktora.
Orientační cena: 55 EUR
Jelikož ta pravá dovolená v Řecku musí obsahovat i dobrodružství na lodi, zveme Vás na navštěvu tří báječných míst – Paxos, Antipaxos (dva Jónské ostrovy ležící jižně od ostrova Korfu) a Modré Řecko | Korfu – výlety jeskyně! Cesta začíná v Kerkyře (popř. jiném přístavu), kam Vás doveze autobus a kde se nalodíte na výletní loď. Na lodi je možnost zakoupení občerstvení, neal koholických i alkoholických nápojů, sladkostí i nanuků. Loď má obvykle dvě paluby, horní otevřenou a spodní uzavřenou, záleží tedy na Vás, zda plavbu strávíte opalováním nebo ve stínu. Cestou na ostrovy navštívíte krásné modré jeskyně a v případě krásného počasí se budete moci vykoupat v jedné z křišťálových lagun (loď nepřiplouvá ke břehu, skákání do moře přímo z lodě je tedy dovoleno). Poté loď odplouvá na ostrov Paxos, kde navštívíte přístav Laka a hlavní město Gaios. Na ostrově se můžete během hodin volna projít malebnými uličkami, ochutnat místní speciality (v některé z typických taveren), nebo pokračovat v koupání. Po odplutí se vracíte zpět do přístavu na Korfu, odkud Vás autobusy odvezou zpátky do Vašich hotelů.
Orientační cena: 40 EUR