Essque Zalu

Zanzibar - Nungwi - Essque Zalu
Přidat hotel k oblíbeným
Odebrat hotel z oblíbených
Vyprodáno
LAST MINUTE

S tyrkysově zbarveným mořem na jedné straně a svěžím zeleným lesem na straně druhé, kombinuje tento hotel luxus a profesionalitu se skutečně smyslným místem a poskytuje tak svým zákazníkům skvělé podmínky pro relax, zábavu a v neposlední řadě také pr ...více zde

Vzdálenost od pláže: u pláže
Strava v ceně: Polopenze

Akce:

Načítám pro Vás akce...

Zobrazit jenom termíny vyhovující Vámi zvoleným kritériím

Datum Nocí Strava Způsob dopravy Stav zájezdu Cena zájezdu od Akce
Duben 2021 nahoru
23.04. - 02.05.   7 nocí PL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
24.04. - 01.05.   7 nocí Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
S tyrkysově zbarveným mořem na jedné straně a svěžím zeleným lesem na straně druhé, kombinuje tento hotel luxus a profesionalitu se skutečně smyslným místem a poskytuje tak svým zákazníkům skvělé podmínky pro relax, zábavu a v neposlední řadě také pro sportovní a kulturní vyžití.

Poloha:

Hotel leží na severu ostrova, v těsné blízkosti vesnice Nungwi. Cca 58 km daleko od hlavní města a necelých 65 km od letiště (cca 90 minut délka transferu). Úzká menší písčitá pláž přímo u hotelu.

Vybavení:

Hostům je k dispozici recepce, dvě restaurace, tři bary, bazén, směnárna.
Zdarma: Wi-Fi (ve společných prostorech), slunečníky a lehátka u bazénu.
Za poplatek: SPA centrum, vodní sporty, fitnes.

Ubytování:

Suity s výhledem do zahrady s balkónem nebo terasou a sociálním zařízením (sprcha, WC, fén), jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV, trezorem, minibarem a rychlovarnou konvicí. Hotel dále poskytuje na vyžádání a za příplatek pokoje typu Superior Suity, Suity s výhledem na moře, Suity s přímým výhledem na moře, vily s třemi až čtyřmi ložnicemi.

Stravování:

Polopenze. Obědy a večeře jsou podávány v hotelové restauraci. Možnost dokoupení plné penze a all inclusive.

Pláž:

Úzká menší písčitá pláž s jemným bílým pískem a kamenitým vstupem leží přímo u hotelu. Vstup na pláž i z mola. Oblíbený pláž Nungwi cca 200 m od hotelu.

GPS:

-5.724511, 39.306610

Cena:


V ceně zájezdu je zahrnuto:
• letecká přeprava včetně letištních a bezpečnostních tax a palivového příplatku*
• transfery do pobytového místa a zpět
• ubytování - počet noclehů a služby dle popisu
• anglicky mluvící delegát
• pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto (povinné příplatky):
• turistická taxa ve výši 1 USD na osobu na den, platí se na místě
• vstupní vízum do Tanzánie 50 USD na osobu, elektronicky trvá vyřízení žádosti cca 10 dní - https://eservices.immigration.go.tz/visa

K ceně zájezdu lze na objednávku zákazníka připlatit (nepovinné příplatky):
• volitelné doplňkové služby
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdu a nevyužité dovolené (více informací zde)
 storno/plnění do 40 000 Kč1 323 Kč/osoba /pobyt
 storno/plnění do 80 000 Kč2 023 Kč/osoba/pobyt
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně připojištění EXTRA pro případ onemocněním Covid-19 (více informací zde)
 storno/plnění do 40 000 Kč1 913 Kč/osoba/pobyt
 storno/plnění do 80 000 Kč2 613 Kč/osoba/pobyt

Pro výpočet ceny zájezdu (včetně ceny za dopravu) byla použita cena ropy a leteckého paliva (pohonných hmot) ke dni 30. 4. 2020. Pro výpočet ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 30. 4. 2020.

Upozornění: Pro případ, že v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastanou mimořádné okolnosti mající svůj původ v pandemii či jiné epidemii rozsáhlého charakteru způsobené virovým nebo jinými zvlášť závažnými infekčními onemocněními, je poskytovatel ubytovacích i stravovacích služeb oprávněn změnit podmínky, za kterých jsou služby cestovního ruchu poskytovány a to tak, aby byly v souladu s přijatými opatřeními obecného charakteru (rozhodnutí orgánu veřejné moci) směřujícími k ochraně života a zdraví osob. V důsledku toho může dojít k dočasné snížené možnosti poskytování těchto služeb v neomezeném rozsahu.

Zanzibar

Poloha:

Fascinující historie, exotické koření, dlouhé bílé písečné pláže s palmami, lemující malebné zátoky, a pohostinní lidé – to je kouzlo Zanzibaru. Zanzibar leží na západ od afrického pobřeží v Indickém oceánu a spolu s dalšími ostrůvky patří k Tanzánii, od které je vzdálený 35 km (z centrálního pobřeží je možné použít rychloloď – cesta trvá 2 hodiny – nebo přelet, který trvá 20 minut).

Rozloha:

Ostrov je 84 km dlouhý a 28 km široký. Po celém ostrově se nacházejí pozůstatky islámské architektury, ruiny arabských šlechtických paláců, noblesní domy a kilometry liduprázdných pláží s bílým pískem. km2

Přírodní podmínky:

Lákavá je procházka po pralese, ve kterém žije i jedna z nejvzácnějších opic světa (dnes již ohrožený druh) – červený kočkodan Kirkiho. Dnešní Zanzibar je známý díky pěstování exotického koření – roste tu hřebíček, skořice, vanilka a kardamon. Především je ale vyhlášený svými pestrými korálovými útesy, které lemují část východního pobřeží a jsou skvělým místem pro šnorchlování, ale i potápění nad vraky lodí. Na jižní špičce ostrova se nachází pláž Kazimkazi, kde je nádherné koupání a velká šance pozorovat delfíny ve volné přírodě. Návštěvníci se mohou vypravit na blízký ostrůvek Changu – domov stoletých želv s jedním z nejkrásnějších korálových útesů.

Počet obyvatel:

Odhad čítá 1,5 milionu. 99 % obyvatel tvoří muslimové.

Hlavní město:

Zanzibar City. Historická část hlavního města ostrova, Stone Town, byla organizací UNESCO vyhlášena Světovým kulturním dědictvím (World Heritage Site). S labyrintem křivolakých uliček a bizarními krámky bylo kdysi důležitou obchodní křižovatkou především s prodejem otroků, dnes je srdcem ostrova s vládními paláci, rušnými trhy a muzei.

Jazyk:

Úředním jazykem je svahilština, možné je však domluvit se anglicky.

Měna:

Oficiální měnou je tanzanský šilink (TZS). Pro vyměnu se doporučují dolary. Měnit je možné v hotelích či bankách.

Pláže:

Každá část ostrova v sobě ukrývá rozdilný pohled na krásné bílé písčité pláže. Severní strana ostrova (oblasti Nungwi a Kendwa) poskytuje pláže s minimálním odlivem a přílivem, zatímco v celé zbylé části ostrova dochází k diametrálně odlišným podmínkám pro koupání během dne, což se navíc samozřejmě během měsíce mění (dle pohybu Měsíce a jeho fází), odliv a příliv je tam i několika kilometrový.
Pro zobrazení letecké mapy klikněte zde
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies