Covid-19: aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 

Novinka
Henry Resort & SPA

Novinka
Albánie - Durrës - Henry Resort & SPA
Přidat hotel k oblíbeným
Odebrat hotel z oblíbených
cena od 23 690 Kč

Nově otevřený hotel leží na klidném místě v blízkosti krásné písčité pláže a disponuje moderními interiéry, prostorným bazénem a SPA centrem. Doporučujeme pro odpočinkovou dovolenou klientům všech věkových kategorií. ...více zde

Vzdálenost od pláže: cca 200 m
Strava v ceně: All inclusive

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA
Načítám pro Vás akce...

Zobrazit jenom termíny vyhovující Vámi zvoleným kritériím

Čas odjezdu
Datum Nocí Strava Způsob dopravy Stav zájezdu Cena zájezdu od Akce
Srpen 2022 nahoru
22.08. - 29.08.   7 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
22.08. - 01.09.   10 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
25.08. - 01.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   27 990 Kč
Na vyžádání
25.08. - 05.09.   11 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
29.08. - 05.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   25 590 Kč
Na vyžádání
29.08. - 08.09.   10 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
Září 2022 nahoru
01.09. - 08.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   23 690 Kč
Na vyžádání
01.09. - 12.09.   11 nocí ALL Praha   Na vyžádání   30 890 Kč
Na vyžádání
05.09. - 12.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   23 690 Kč
Na vyžádání
05.09. - 15.09.   10 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
08.09. - 15.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   23 690 Kč
Na vyžádání
08.09. - 19.09.   11 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
12.09. - 19.09.   7 nocí ALL Praha   Na vyžádání   23 690 Kč
Na vyžádání
12.09. - 22.09.   10 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
15.09. - 22.09.   7 nocí ALL Praha   Vyprodáno    
Poptat podobné
Nově otevřený hotel leží na klidném místě v blízkosti krásné písčité pláže a disponuje moderními interiéry, prostorným bazénem a SPA centrem. Doporučujeme pro odpočinkovou dovolenou klientům všech věkových kategorií.

Poloha:

Hotel se nachází na klidném místě na okraji městečka Golem. Mezinárodní letiště v Tiraně je vzdáleno cca 43 km, nákupní možnosti v okolí hotelu, centrum letoviska cca 5 km od hotelu. Hotel je vzdálen cca 200 m od písčité pláže.

Vybavení:

Vstupní hala s recepcí, výtahy, restaurace, bar, bazén, dětské hřiště.
Zdarma: Wi-Fi (ve společných prostorách), slunečníky a lehátka u bazénu.
Za poplatek: SPA centrum.

Ubytování:

Pokoje s balkonem a sociálním zařízením (sprcha, WC, fén) jsou klimatizovány (klimatizace zdarma) a vybaveny TV/SAT, telefonem, trezorem a minibarem (za poplatek). Možnost jedné přistýlky.

Stravování:

Služby all inclusive zahrnují plnou penzi formou bufetu (snídaně, obědy, večeře), neomezenou konzumaci vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby v době od 10:00 do 22:00 h. Uvedené časy jsou orientační.

Pláž:

Písčitá pláž Mali Robit s pozvolným vstupem do moře je vzdálená cca 200 m od hotelu. Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek. Pláž Golem je vzdálená cca 1 km od hotelu.

GPS:

41.238264, 19.519204

Cena:


V ceně zájezdu je zahrnuto:
• letecká přeprava včetně letištních a bezpečnostních tax a palivového příplatku
• transfery do pobytového místa a zpět
• ubytování - počet noclehů a služby dle popisu
• česky/slovensky mluvící delegát
• pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

K ceně zájezdu lze na objednávku zákazníka připlatit (nepovinné příplatky):
• volitelné doplňkové služby
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdu a nevyužité dovolené (více informací zde)
 storno/plnění do 50 000 Kč590 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
 storno/plnění do 50 000 Kč350 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně připojištění EXTRA pro případ onemocněním Covid-19 (více informací zde)
 storno/plnění do 50 000 Kč880 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
 storno/plnění do 50 000 Kč640 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt
• doporučený příplatek za komplexní cestovní pojištění včetně připojištění EXTRA+ pro případ onemocněním Covid-19 (více informací zde)
 storno/plnění do 50 000 Kč1 130 Kč/osoba starší 15 let/pobyt
 storno/plnění do 50 000 Kč890 Kč/dítě od 0 do 15 let/pobyt

Informace pro zákazníky:
Pro výpočet ceny zájezdu byla použita cena ropy a leteckého paliva ke dni 29. 10. 2021. Pro výpočet ceny zájezdu byl použit směnný kurz ČNB střed (EUR/Kč a USD/Kč) ke dni 29. 10. 2021.

Upozornění: Pro případ, že v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastanou mimořádné okolnosti mající svůj původ v pandemii či jiné epidemii rozsáhlého charakteru způsobené virovým nebo jinými zvlášť závažnými infekčními onemocněními, je poskytovatel ubytovacích i stravovacích služeb oprávněn změnit podmínky, za kterých jsou služby cestovního ruchu poskytovány a to tak, aby byly v souladu s přijatými opatřeními obecného charakteru (rozhodnutí orgánu veřejné moci) směřujícími k ochraně života a zdraví osob. V důsledku toho může dojít k dočasné snížené možnosti poskytování těchto služeb v neomezeném rozsahu.

Albánie

Poloha:

Albánie se nachází v severozápadní části Balkánského poloostrova. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část je omývána vodami Jónského moře. Celková délka pobřeží činí cca 450 km. Na severu hraničí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem.

Rozloha:

28 748 km2

Přírodní podmínky:

Albánie je rozmanitou zemí, kde naleznete jak atraktivní přímořská letoviska, tak i divoké hory pokryté nedotčenou přírodou, protínané hlubokými údolími, impozantními kaňony, křišťálově čistými jezery a řekami.

Počet obyvatel:

cca 2 870 000, 57 % muslimové.

Hlavní město:

Tirana, 500 000 obyvatel.

Jazyk:

albánština.

Měna:

albánský lek.

Ceny:

Místní měnu lze v destinaci směnit z dolarů nebo eur (často za ně můžete nakoupit i přímo – ale obvykle v horším kurzu). Ceny jsou zde obdobné, často i o něco nižší než u nás. Platí však, že v hotelových komplexech jsou ceny vyšší než v turisticky méně vyhledávaných lokalitách. Typickými albánskými suvenýry jsou zdejší originální keramika, místní vína či olivový olej.

Pláže:

Albánské pobřeží lemují široké zlatavé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Většina hotelů disponuje svými vyhrazenými úseky pláže, kde klienti mohou zdarma využít plážového servisu. Najdete zde však i zatím turismem nedotčené pláže vhodné k relaxaci a romantickým procházkám podél pobřeží s nezapomenutelnými panoramaty zdejší panenské přírody v pozadí.

Durrës

Letovisko Durrës (česky Drač) je druhým největším městem Albánie a pyšní se dlouhou a opravdu zajímavou historií. Durrës je považováno za jedno z nejstarších měst Albánie a v minulosti dokonce bývalo městem hlavním. Město Durrës je dnes však již považováno za nejčastěji navštěvované přímořské letovisko v Albánii, známé zejména pro své krásné písčité pobřeží lemující celý záliv, zlatavé pláže, azurově modré moře a výborné podmínky pro koupání. Návštěvu tohoto živého letoviska doporučujeme všem, kteří kromě moře a pláží chtějí poznat trochu albánské historie a kultury. Naleznete zde nespočet hotelů, restaurací, barů a kaváren, kde si můžete vychutnat mořské speciality a tradiční albánská jídla, která z velké části kombinují italskou a řeckou kuchyni. Milovníkům historie doporučujeme návštěvu velkolepých městských hradeb, mešity Fatih, římského amfiteátru, největšího na Balkáně, či stále funkčních římských lázní.
Pláže: Pláže Dračské zátoky jsou písčité, vstup do moře je velmi pozvolný. Převážná většina pláží je veřejných. Hotely si ale velmi často část pláže pronajímají, aby svým hostům mohly poskytnout plážový servis zdarma.
Fakultativní výlety

Hlavní město Tirana

Během tohoto polodenního výletu navštívíte centrum Tirany a seznámíte se s novodobými dějinami této země. Navštívíte nejvýznamnější zdejší památky a zajímavosti, například sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu, velkoryse pojatou hlavní třídu, budovy ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodžy. Po prohlídce města bude následovat návštěva nedaleké ekofarmy, kde na účastníky výletu bude kromě prohlídky farmy čekat i chutný oběd ve zdejší vyhlášené restauraci, kde jsou podávany tradiční albánské pokrmy.

Orientační cena: 50 EUR, dítě 3–12 let 35 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety

Město Berat (památka UNESCO)

V rámci půldenního výletu budete moci obdivovat krásy více jak 2 000 let starého města Berat, které návštěvníky okouzlí svou typicky středověkou architekturou. Berat je nazýván „městem tisíce a jednoho okna“. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimského Mangalemu, nelze opomenout ani impozantní pevnost tyčící se nad městem, v jejíchž prostorách se nachází ikonografické muzeum. Prohlídka nezapomenutelného města Berat bude doplněna výkladem o historii tohoto nejstaršího albánského města, za zmínku rovněž stojí cenné křesťanské kodexy ze 6. a 9. století n. l. (na celém světě se jich dochovalo pouze sedm), které byly nalezeny v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Program jistě ještě zpříjemní ochutnávka místního vína a chutný oběd (zahrnuto v ceně).

Orientační cena: 45 EUR, dítě 3–12 let 30 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety

Ohridské jezero

Během tohoto celodenního výletu navštívíte Ohridské jezero – nejhlubší jezero celého Balkánského poloostrova. Zastavíte se ve městě Pogradec, které leží na břehu tohoto průzračného jezera a kde se během procházky po zdejší promenádě budete moci kochat nezapomenutelnými výhledy na pohoří Albánie a Makedonie. Samotná cesta k Ohridskému jezeru je skvělou příležitostí pro poznání nedotčené albánské přírody, historie, ale i současného života země. Během projížďky po jezeře budete moci obdivovat klášter svatého Nauma z 10. století. Na závěr výletu se zastavíte v malebné vesničce Tushemist, kde si budete moci užít nádherný výhled na celé Ohridské jezero.

Orientační cena: 70 EUR, dítě 3–12 let 55 EUR, 0-2 zdarma

Město Drač s návštěvou výrobny brandy a město Kruje

Během tohoto výletu navštívíte historické centrum Drače včetně slavného antického amfiteátru. Navštívíte typické albánské trhy, na nichž lze vybírat z nepřeberného množství cenově dostupného oblečení či suvenýrů, čerstvého ovoce a zeleniny. Zavítáte také do vyhlášené výrobny albánské brandy, kde budete moci degustovat místní alkoholické nápoje. Následně navštívíte město Kruje, rodné město albánského národního hrdiny Skanderbega, jenž se proslavil jako ústřední postava bojů s Osmany. Hlavními atrakcemi města jsou zdejší pevnost a Skanderbegovo muzeum.

Orientační cena: 45 EUR, dítě 3–12 let 30 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety
Pro zobrazení letecké mapy klikněte zde

Naše cookies respektují Vaše soukromí


Ať navštívíte jakoukoli webovou stránku, velmi pravděpodobně se potkáte s možností nastavit si své cookies. Tyto cookies zpravidla neidentifikují Vás osobně , ale slouží k vylepšení fungování stránky, k usnadnění pohybu po dalších podstránkách, ke statistickým účelům a k personalizaci Vašich preferencí.
Také na této stránce používáme soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, o těch dalších můžete rozhodnout sami. Kliknutím na tlačítko Souhlasím nám dáte souhlas s použitím všech cookies na webu, po kliknutí na tlačítko Nastavení se dozvíte více informací o cookies a zároveň můžete povolit jen některé z nich.
Samozřejmě máte právo kdykoli změnit názor, uložené cookies vymazat a nastavení změnit.

Děkujeme, přejeme příjemné prohlížení našich stránek a úspěšný výběr dovolené přesně podle Vašich představ :)

Nastavení

Cookies máte ve svých rukou


Nastavení cookies

Funkční a nezbytné
Funkční cookies jsou nezbytné pro správné fungování našich stránek a nelze je tedy vypnout. Díky nim jsme např. schopni zobrazit Vám výsledek vyhledávání zájezdu dle Vámi zadaných parametrů a spočítat Vám jeho cenu.
Marketingové
Tyto coookies zpravidla využívají naši partneři a díky nim jsme schopni zobrazovat Vám to, co Vás nejvíce zajímá. Nejedná se o ukládání osobních údajů, ale o práci s identifikátory, které se využívají k cílení, identifikaci zájmů a preferencí a zobrazování adekvátního obsahu, který těmto preferencím odpovídá.
Analytické
Díky těmto cookies jsme schopni vyhodnocovat chování návštěvníků na našich stránkách, díky čemuž pro Vás můžeme naše stránky dále vylepšovat a zjednodušovat běžné činnosti jako vyhledávání či objednávání zájezdu tak, aby pro Vás bylo co nejpřívětivější.