Španělsko - Costa de Almería více informací, výlety

Seznam hotelů

Nalezeno 1 výsledků
Řadit nabídky podle:

Playasol SPA Alexandria Club

Akce:

  • 1 dítě do 12 let zcela ZDARMA
  • 1 dítě do 12 let pobyt a all inclusive ZDARMA

Španělsko - Costa de Almería

Costa de Almería - se nachází na jihovýchodě Španělska. Oblast nabízí nespočet turistických atraktivit. Největším lákadlem jsou ovšem široké a několik kilometrů dlouhé písčité pláže, klidná letoviska, nedotčená příroda a malebné rybářské vesničky. Jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí se nazývá Mini Hollywood, nedaleko městečka Tabernas. V minulých stoletích zde byly natáčeny westernové filmy včetně některých scén ze Sedmi statečných. Dnes je tento areál vyhledávanou turistickou atrakcí, kde mohou návštěvníci prožít scény z divokého západu na vlastí kůži (např. přestřelky). Největší přírodní zajímavostí je národní park Cabo de Gata s hornatou krajinou vulkanického původu, kterou tvoří travnatá savana, kde můžete běžně narazit na kaktusy, plameňáky nebo vulkanické krátery. Oblast byla prohlášena biosférickou rezervací UNESCO. Dalším z malebných míst je Mojácar. Město s typickými bílými domky, dlouhou historii sahající až do doby bronzové, ovlivnila přítomnost Arabů. Významným městem je historická Almería, hlavní město provincie, kde můžeže nasát pravou andaluskou atmosféru. Dominantu města tvoří hradby v čele s maurským hradem Alcazaba.

Poloha: Costa de Almería se nachází v nejvýchodnější části Andalusie, zdejší břehy jsou omývány Středozemním mořem. Zdejší krajina je velmi osobitá, místy hornatá, s nekonečnými plážemi, dunami, skalisky. Tato oblast je nejsušší částí země, nabízí příjemné teploty ke koupání již od konce března.

Hlavní město: Almería

Pláže: Západní část pobřeží Costa de Almería se vyznačuje velkými tmavými písčitými plážemi. Díky stálému podnebí je tato oblast rájem dovolenkářů a milovníků koupání. Na plážích kolem hlavního města Almería najdete rozlehlé písčité a písčitooblázkové pláže s širokou nabídkou služeb. Oblast kolem Cabo de Gata nabízí koupání na přírodních i městských plážích.

Odlety a přílety: Odlety na Costa de Almería jsou organizovány z letiště Praha. Příletové místo našich letů je Almería, kde Vás budou očekávat delegáti.

Doba letu: cca 3 hodiny.

Teplotní tabulka:


  květen červen červenec srpen září
Teplota vzduchu °C 27 32 34 34 29
Teplota vody °C 19 22 24 25 23
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies