Seychely více informací, výlety

Nalezeno 7 výsledků
Řadit nabídky podle:

Berjaya Beau Vallon

Akce:

Coral Strand

Akce:

Coco De Mer

Akce:

Kempinski Seychelles Resort

Akce:

Le Duc De Praslin

Akce:

Le Domaine de L´Orangeraie

Akce:

Avani Seychelles Barbarons

Akce:

Seychely

Rozloha:

455 km2. Seychelská republika se dělí na Vnitřní, mezi které patří Mahé, Praslin, La Digue a další a Vnější ostrovy, jež představují ploché korálové atoly.

Poloha:

Celkem 115 ostrovů (pouze 46 je jich obydlených) se nachází nedaleko rovníku v Indickém oceánu cca 800 km severovýchodně od Madagaskaru.

Počet obyvatel:

Cca 81 000, z nichž se čtyři pětiny soustřeďují na hlavním ostrově Mahé. Většina z obyvatel jsou míšenci, potomci kolonistů a otroků.

Přírodní podmínky:

Velkou část povrchu zejména Vnitřních ostrovů tvoří husté tropické lesy, ve kterých se vyskytuje značné množství rostlin a živočichů, které se Vám jinde zahlédnout nepodaří. Žijí zde např. obří želvy, roste palma seychelská s plody vážícími až 20 kg. Velkou část země pokrývají národní parky.

Hlavní město:

Victoria na ostrově Mahé je jedním z nejmenších hlavních měst na světě. Zajímavostí je tzv. Clock Tower, který je zmenšeninou anglického Big Benu. Slouží zároveň jako stojan pro pouliční osvětlení. Nedaleko města se rovněž nachází nejvyšší vrchol Seychel – Morne Seychellois o výšce 905 m. Úžasné jsou místní botanické zahrady, jistě si nenechte ujít jejich návštěvu.

Jazyk:

Úředními jazyky jsou kreolština, angličtina a francouzština.

Měna:

Seychelská rupie – SCR, 1 SCR = 100 centů. Pro výměnu je nejvhodnější mít EUR popř. USD. Vyměnit peníze je možné pouze v autorizovaných bankách či směnárnách. (1 SCR = 1,4 Kč).

Platební karty:

Bankomaty na výběr se nacházejí na letišti a v blízkosti bank v Mahé, Praslinu a La Digue. Kreditní kartou lze platit a většina kreditních karet je běžně akceptována.

Půjčování dopravních prostředků:

Půjčovny automobilů fungují pouze na dvou hlavních ostrovech, a to na Mahé a na Praslinu. K zapůjčení automobilu je potřeba předložit platný mezinárodní, popř. evropský řidičský průkaz. Na obou ostrovech je zároveň provozována místní autokarová doprava. Na ostatních ostrovech vzhledem k jejich velikosti jsou zcela postačující jízdní kola, dostupná ve většině míst.

Pláže:

Bílý až světle zlatý písek je symbolem krásných písčitých pláží, jejich dojem umocňují oválné balvany a v kontrastu se zelení palem proměňují touhy ve skutečně úchvatnou dovolenou.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies