Nalezeno 2 výsledků
Řadit nabídky podle:

Brunnerhof

Akce:

Krondlhof

Akce:

DOLOMITI SUPERSKI – KRONPLATZ

Středisko KRONPLATZ:
Nadmořská výška: 975 - 2273 m
Celkový počet sjezdových tratí: 116 km (26 km černých, 34 km červených, 52 km modrých)
Celkový počet přepravních zařízení: 32 (21 kabin, 5 sedačkových lanovek, 6 vleků)

Středisko Kronplatz, které je též známo pod názvem Plan de Corones, patří do známo konsorcia DOLOMITI SUPERSKI, které je tvořeno 12-ti lyžařskými středisky. Hlavní část sjezdových tratí se rozprostírá na mohutné hoře Concordia (2275 m n.m.). Středisko tvoří 116 km perfektně upravených sjezdových tratí, které doplňuje 32 moderních lanovek, sedaček a vleků, které umožnují za hodinu přepravit na 71.211 lyžařů. Několik kabinových lanovek je též pokryto Wi-Fi FREE připojením. Velkou předností toho střediska je možnost umělého zasněžování, které je 100%. Součástí areálu je velmi dobře vybavený snowpark, ve kterém si přijdou všichni snowbordisté.
Další předností toho střediska jeho dostupnost z ČR, z Prahy jste na Kronplatze za 6 hodin jízdy a z Brna pak za 7 hodin.

Kronplatz nabízí velice kvalitní lyžování na širokých tratích převážně červených a modrých barev, které jsou ideální pro milovníky carvingu, ale i pro rodiny s dětmi a začátečníky. Na své si zde přijdou i milovníci černých sjezdových tratí, které uchvátí dva dlouhé sjezdy do Riscone na tratích „Slyvester a Herrnegg“ další černé „padáky“ naleznete v části St. Vigilio di Marebbe a Piculin. Na Kronplatze naleznete 3,4 km osvětlených tratí pro noční lyžování. Určitě Vám doporučujeme zakoupení ne lokálního skipasu Kronplatz, ale rozšířeného skipasu Dolomiti Superski (platí na všech 12 lyžařských středisek, včetně okruhu Sella Ronda), protože zde máte výbornou příležitost k jeho „dokonalému“ využití a to díky dobrému spojení s dalšími středisky: Sextner Dolomiten - Alta Pusteria (dokonale propojeno vlakem) a Valle Isarco, v neposlední řadě Alta Badia, která je napojená na známý světově proslulý okru Sella Rondu a je dostupná skibusem (zdarma) z části Piccolin – Pedraces/Sponata (Alta Badia).
Kronplatz nadchne i milovníky běžeckého lyžování, pro které je zde připraveno na 200 km kvalitně upravovaných stop. Tratě naleznete v Riscone, St. Lorenzu, St. Vigilio di Marebbe, Riscone a Rasunu.

Odpočinout od lyží si můžete v nově otevřeném muzeum „Messner Mountain Museum“ na vrcholu Kronplatzu od světoznámé architektky Zahy Hadid. Muzeum je věnované největším skalním stěnám světa a doplňuje tak starší „Messnerovo muzeum“ na hradě Brunico. Volný čas po lyžích můžete věnovat tenisu, bruslení, plavání, paraglidingu, wellnesu, fintess a mnohé další naleznete v této oblasti.

Orientační cena šestidenního skipasu: oblast Kronplatz - dítě do 8 let ZDARMA (v doprovodu platící osoby) , junior 157/179 EUR, dospělá osoba 225/256 EUR,senior 202/230 EUR skipas Dolomiti Superski - dítě do 8 let ZDARMA (v doprovodu platící osoby), junior 170/193 EUR, dospělá osoba 242/272 EUR, senior 218/248 EUR.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies