Nalezeno 4 výsledků
Řadit nabídky podle:

Royal G 2 Alexandria Club

Akce:

  • 1 dítě do 12 let zcela ZDARMA
  • Senior program

VM Resort

Akce:

  • 1 dítě do 12 let zcela ZDARMA

Henry Resort

Akce:

Royal G 1

Akce:

  • 1 dítě do 12 let zcela ZDARMA
  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Rozloha:

28 748 km2

Poloha:

Albánie se nachází v severozápadní části Balkánského poloostrova. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část je omývána vodami Jónského moře. Celková délka pobřeží činí cca 450 km. Na severu hraničí s Černou Horou, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem.

Počet obyvatel:

cca 2 870 000, 57 % muslimové.

Přírodní podmínky:

Albánie je rozmanitou zemí, kde naleznete jak atraktivní přímořská letoviska, tak i divoké hory pokryté nedotčenou přírodou, protínané hlubokými údolími, impozantními kaňony, křišťálově čistými jezery a řekami.

Hlavní město:

Tirana, 500 000 obyvatel.

Jazyk:

albánština.

Měna:

albánský lek.

Pláže:

Albánské pobřeží lemují široké zlatavé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Většina hotelů disponuje svými vyhrazenými úseky pláže, kde klienti mohou zdarma využít plážového servisu. Najdete zde však i zatím turismem nedotčené pláže vhodné k relaxaci a romantickým procházkám podél pobřeží s nezapomenutelnými panoramaty zdejší panenské přírody v pozadí.

Výlety

Fakultativní výlety

Hlavní město Tirana

Během tohoto polodenního výletu navštívíte centrum Tirany a seznámíte se s novodobými dějinami této země. Navštívíte nejvýznamnější zdejší památky a zajímavosti, například sochu albánského národního hrdiny Gjergje Skanderbega, úchvatnou starobylou mešitu, velkoryse pojatou hlavní třídu, budovy ministerstev navržené italskými architekty ve 20. letech minulého století, pravoslavný kostel či atypickou čtvrť „Blloku“ s rezidencí bývalého diktátora Envera Hodžy. Po prohlídce města bude následovat návštěva nedaleké ekofarmy, kde na účastníky výletu bude kromě prohlídky farmy čekat i chutný oběd ve zdejší vyhlášené restauraci, kde jsou podávany tradiční albánské pokrmy.

Orientační cena: 50 EUR, dítě 3–12 let 35 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety

Město Berat (památka UNESCO)

V rámci půldenního výletu budete moci obdivovat krásy více jak 2 000 let starého města Berat, které návštěvníky okouzlí svou typicky středověkou architekturou. Berat je nazýván „městem tisíce a jednoho okna“. Kromě známých čtvrtí, křesťanské Goricy a muslimského Mangalemu, nelze opomenout ani impozantní pevnost tyčící se nad městem, v jejíchž prostorách se nachází ikonografické muzeum. Prohlídka nezapomenutelného města Berat bude doplněna výkladem o historii tohoto nejstaršího albánského města, za zmínku rovněž stojí cenné křesťanské kodexy ze 6. a 9. století n. l. (na celém světě se jich dochovalo pouze sedm), které byly nalezeny v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Program jistě ještě zpříjemní ochutnávka místního vína a chutný oběd (zahrnuto v ceně).

Orientační cena: 45 EUR, dítě 3–12 let 30 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety

Ohridské jezero

Během tohoto celodenního výletu navštívíte Ohridské jezero – nejhlubší jezero celého Balkánského poloostrova. Zastavíte se ve městě Pogradec, které leží na břehu tohoto průzračného jezera a kde se během procházky po zdejší promenádě budete moci kochat nezapomenutelnými výhledy na pohoří Albánie a Makedonie. Samotná cesta k Ohridskému jezeru je skvělou příležitostí pro poznání nedotčené albánské přírody, historie, ale i současného života země. Během projížďky po jezeře budete moci obdivovat klášter svatého Nauma z 10. století. Na závěr výletu se zastavíte v malebné vesničce Tushemist, kde si budete moci užít nádherný výhled na celé Ohridské jezero.

Orientační cena: 70 EUR, dítě 3–12 let 55 EUR, 0-2 zdarma

Město Drač s návštěvou výrobny brandy a město Kruje

Během tohoto výletu navštívíte historické centrum Drače včetně slavného antického amfiteátru. Navštívíte typické albánské trhy, na nichž lze vybírat z nepřeberného množství cenově dostupného oblečení či suvenýrů, čerstvého ovoce a zeleniny. Zavítáte také do vyhlášené výrobny albánské brandy, kde budete moci degustovat místní alkoholické nápoje. Následně navštívíte město Kruje, rodné město albánského národního hrdiny Skanderbega, jenž se proslavil jako ústřední postava bojů s Osmany. Hlavními atrakcemi města jsou zdejší pevnost a Skanderbegovo muzeum.

Orientační cena: 45 EUR, dítě 3–12 let 30 EUR, 0-2 zdarma

Fakultativní výlety
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies