Najděte si dovolenou

Jsem flexibilní +/- 3 dny
Kategorie hotelu
Zadejte minimální počet hvězd

OK

Zrušit

Vzdálenost od pláže
nezáleží

OK

Zrušit

Obsazenost na pokoji

Věk 1. osoby:

Věk 2. osoby:

Věk 3. osoby:

Věk 4. osoby:

Věk 5. osoby:

Věk 6. osoby:

Věk 7. osoby:

Věk 8. osoby:

OK

Zrušit

Hledat podle ceny

Cena za 1 osobu

OK

Zrušit

Vymazat formulář
Nalezeno 8 výsledků
Řadit nabídky podle:

Langi Langi

Akce:

Mahali Zanzibar

Akce:

Flame Tree Cottages

Akce:

Sandies Baobab Beach

Akce:

Essque Zalu

Akce:

Diamonds Mapenzi Beach

Akce:

Tulia Zanzibar Unique Beach Resort

Akce:

Zuri Zanzibar Resort

Akce:

Rozloha:

Ostrov je 84 km dlouhý a 28 km široký. Po celém ostrově se nacházejí pozůstatky islámské architektury, ruiny arabských šlechtických paláců, noblesní domy a kilometry liduprázdných pláží s bílým pískem.

Poloha:

Fascinující historie, exotické koření, dlouhé bílé písečné pláže s palmami, lemující malebné zátoky, a pohostinní lidé – to je kouzlo Zanzibaru. Zanzibar leží na západ od afrického pobřeží v Indickém oceánu a spolu s dalšími ostrůvky patří k Tanzánii, od které je vzdálený 35 km (z centrálního pobřeží je možné použít rychloloď – cesta trvá 2 hodiny – nebo přelet, který trvá 20 minut).

Počet obyvatel:

Odhad čítá 1,5 milionu. 99 % obyvatel tvoří muslimové.

Přírodní podmínky:

Lákavá je procházka po pralese, ve kterém žije i jedna z nejvzácnějších opic světa (dnes již ohrožený druh) – červený kočkodan Kirkiho. Dnešní Zanzibar je známý díky pěstování exotického koření – roste tu hřebíček, skořice, vanilka a kardamon. Především je ale vyhlášený svými pestrými korálovými útesy, které lemují část východního pobřeží a jsou skvělým místem pro šnorchlování, ale i potápění nad vraky lodí. Na jižní špičce ostrova se nachází pláž Kazimkazi, kde je nádherné koupání a velká šance pozorovat delfíny ve volné přírodě. Návštěvníci se mohou vypravit na blízký ostrůvek Changu – domov stoletých želv s jedním z nejkrásnějších korálových útesů.

Hlavní město:

Zanzibar City. Historická část hlavního města ostrova, Stone Town, byla organizací UNESCO vyhlášena Světovým kulturním dědictvím (World Heritage Site). S labyrintem křivolakých uliček a bizarními krámky bylo kdysi důležitou obchodní křižovatkou především s prodejem otroků, dnes je srdcem ostrova s vládními paláci, rušnými trhy a muzei.

Jazyk:

Úředním jazykem je svahilština, možné je však domluvit se anglicky.

Měna:

Oficiální měnou je tanzanský šilink (TZS). Pro vyměnu se doporučují dolary. Měnit je možné v hotelích či bankách.

Pláže:

Každá část ostrova v sobě ukrývá rozdilný pohled na krásné bílé písčité pláže. Severní strana ostrova (oblasti Nungwi a Kendwa) poskytuje pláže s minimálním odlivem a přílivem, zatímco v celé zbylé části ostrova dochází k diametrálně odlišným podmínkám pro koupání během dne, což se navíc samozřejmě během měsíce mění (dle pohybu Měsíce a jeho fází), odliv a příliv je tam i několika kilometrový.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies