Covid-19: aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 
Nalezeno 1 výsledků
Řadit nabídky podle:

Baia Verde

Akce:

SALENTO - „Karibik Středomoří“ je malebný exotický kraj ležící v „podpatku“ italské boty, který turisté teprve objevují a kde je do dnes cítit tradice, folklor a pravá středomořská atmosféra. Je charakteristické bohatou subtropickou vegetací a rozmanitým pobřežím s bílými plážemi i divokými skalními útesy. Každého zde na první pohled zaujme čarokrásné křišťálově průzračné Jónské moře, které je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejčistších v Evropě a které je pro své nádherné barvy, přecházející od azurové až po blankytně modrou často přezdíváno jako „Karibik Středomoří“. Místní velmi pestrá a chutná gastronomie je založená především na zdejší velmi kvalitní zelenině a ovoci, dále na rybách, plodech moře, olivovém oleji a víně. Zdejší solí a jódem prosycené ovzduší a moře účinně pomáhá při léčbě astmatu a kožních onemocnění jako jsou ekzémy a lupenky.
Nejoblíbenějším letoviskem je bezesporu historické městečko Gallipoli, které nabízí výborné podmínky pro rodinnou dovolenou i bohaté vyžití pro mladé. Najdete zde dlouhé přírodní volně přístupné pláže s jemným světlým pískem i úseky s plážovým servisem. Pobřežní promenáda lákající k večerním procházkám vede do přístavu a historického centra města, jemuž vévodí mohutná aragonská pevnost. Křivolaké uličky jsou plné nejrůznějších obchodů, barů, kavárniček, restaurací, pizzerií, nočních podniků. Je zde také rybí trh i typické tržiště „mercato“. Děti jistě potěší i návštěva aquaparku. Nenechte si ujít ani návštěvu ZOO Safari s delfináriem, lodní výlet podél pobřeží s prohlídkou krápníkových jeskyní, návštěvu barokního města Lecce, pohádkového městečka Otranto a památku UNESCO městečko Alberobello, které je známé svými kuželovitými domečky zv. „trulli“.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies