Covid-19: aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 

Jak si objednat nebo zarezervovat zájezd?

Existují dva způsoby, jak si najít zemi, středisko a hotel, prohlédnout popis místa a hotelu včetně fotogalerie, nakalkulovat si předběžnou cenu všech požadovaných služeb a provést rezervaci či objednávku zájezdu.


První způsob, jak se dostat k nabídce ubytování je použití vyhledávače v levé části sloupce této stránky (Vyhledání zájezdu).

Zde si zvolíte různé požadavky podle toho, jaký zájezd chcete vyhledávat (kategorie hotelů, podle akcí, podle vybavení, délky zájezdu, odletového místa a podobně), dále můžete vybrat zemi, případně lokalitu nebo místo, zvolíte termín, ve kterém plánujete dovolenou a kliknete na tlačítko Vyhledat.

Výsledkem tohoto vyhledávání je seznam hotelů.


Druhý způsob vyhledávání je v seznamu zemí, kdy po kliknutí na zemi se Vám objeví obrazovka se všemi středisky v dané zemi, informace o zemi, případně mapa. Zde si vyberete požadované letovisko a zobrazí se Vám seznam všech ubytovacích kapacit v tomto středisku s označením kvality a krátkým popisem ubytování a náhledem obrázků. Na zemi se dostanete buďto použitím menu, nebo kliknutím na obrázek dané zěmě přímo na hlavní stránce.


Kliknutím na obrázek nebo název hotelu se dostanete na stránku s podrobnými informacemi o hotelu.

Najdete zde podrobný popis nejen hotelu, ale i informace o zemi, oblasti či místě (kliknete vždy na příslušnou záložku), fotogalerii, kliknutím na fotografii se vám otevře okno s obrázkem v plné velikosti.

Na záložce Termíny si vyberete termín dle Vašeho přání a kliknutím na Rezervovat zadáte počet a věk osob, vyberete některý z nabízených ppokojů, kliknete na Potvrdit obsazenost a spočítá se Vám cena. Kliknutím na pokračovat v rezervaci se dostanete na formulář, kde můžete udělat rychlou nezávaznou rezervaci (naše operátorky Vás budou následně kontaktovat) nebo přímo objednat, případně i zaplatit kartou.

V případě rychlé rezervace zadáte pouze své iniciíly. Pokud chcete udělat kompletní rezervaci, zadáte údaje všech cestujících. Kliknutím na detail ceny (pod celkovou sumou) uvidíte rozpis objednaných služeb Kliknutím na doobjednat služby si můžete doobjednat i nepovinné položky, jako např. výlety, pojištění apod.. Součástí nabízených služeb je také způsob zaslání pokynů a odbavení, prosím, vyberte si způsob, který Vám nejlépe vyhovuje. V další fázi po přečtení Smluvních podmínek kliknete na Rezervovat. Po tomto krouku uvidíte souhrn Vaší rezervace, důležité je rezervační číslo, zobrazí se Vám i platnost rezervace. Objednávka je platná až ve chvíli, kdy je zaplacena požadovaná záloha, případně plná částka. Můžete si vytisknout smlouvu. Ta Vám přijde se všemi informacemi i e-mailem. Úhradu můžete provést jednak převodem z Vašeho účtu, informaci na jaký účet s variabilním symbolem naleznete na smlouvě nebo v e-mailu, který od nás obdržíte. Uhradit zájezd můžete také kartou.

Další možností je zaplatit požadovanou částku na některé z našich provozoven. Opět musíte znát rezervační číslo, které je uvedeno na přehledu objednaných služeb.

Upozorňujeme, že platba musí být připsána na náš účet v den vypršení platnosti rezervace, která je uvedena na přehledu objednaných služeb. V opačném případě bude rezervace zrušena. V případě platby bankovním převodem, prosím, počítejte s možnou prodlevou úhrady, která může být až několik dnů. Informujte se, prosím, u své banky na prodlevu připsání úhrady na náš účet, který je veden v České spořitelně. V případě pozdní platby a zrušení rezervace Vám bude celá úhrada vrácena.

Po odeslání rezervace Vám obratem přijde e-mail s potvrzením přijetí rezervace. Během několika pracovních hodin obdržíte od našich operátorek Potvrzení rezervace s rezervačním číslem, Vaším jménem a platností rezervace. Je nutné zaplatit minimálně zálohu na zájezd a zaslat nám podepsanou smlouvu o zájezdu, kterou obdržíte v příloze zmiňovaného e-mailu do vypršení doby platnosti rezervace. Jakmile bude úhrada připsána na náš účet, přijde Vám e-mail s potvrzením přijetí platby. Jakmile k nám přijde podepsaná smlouva, budete o tom informováni opět e-mailem. Nezapomeňte, že je nutné pokud jste platili pouze zálohu na zájezd do 60 dní (pokud ve Smlouvě o zájezdu není uvedeno jinak) před odjezdem uhradit doplatek za celý zájezd.

Na nabídku poslední místa se slevou a termíny, které jsou již oceněny jako Last minute (označeny ikonou Last minute) se nevztahují žádné slevy.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na rezervace@alexandria.cz.

Děkujeme a přejeme snadný výběr s následnou skvělou dovolenou.
Tým CK Alexandria.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies