Covid-19 - aktuální cestovatelské informace a pravidla >> 

Najděte si dovolenou

Jsem flexibilní +/- 3 dny
Kategorie hotelu
Zadejte minimální počet hvězd

OK

Zrušit

Vzdálenost od pláže
nezáleží

OK

Zrušit

Obsazenost na pokoji

Věk 1. osoby:

Věk 2. osoby:

Věk 3. osoby:

Věk 4. osoby:

Věk 5. osoby:

Věk 6. osoby:

Věk 7. osoby:

Věk 8. osoby:

OK

Zrušit

Hledat podle ceny

Cena za 1 osobu

OK

Zrušit

Vymazat formulář
Nalezeno 5 výsledků
Řadit nabídky podle:

Holiday Inn Resort Dead Sea

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Crowne Plaza Dead Sea Resort & SPA

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Hilton Dead Sea Resort & SPA

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Ramada Resort Dead Sea

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Dead Sea SPA Resort

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Rozloha:

89 342 km2

Poloha:

Jordánsko – oficiálním názvem Jordánské hášimovské království, je stát v oblasti Blízkého východu. Jordánsko je jednou ze zemí, kterou její doložená historie, strhující biblické příběhy i romantická postava Lawrence z Arábie činí jednou z nejzajímavějších destinací pro cestovatele. Jordánsko je velmi pohostinnou zemí se skvělou gastronomií. Je domovem jednoho z nových divů světa, starodávného skalní město Nabatejců – Petry.
Jordánské hášimovské království leží v Západní Asii, při Akabském zálivu nad severním cípem Rudého moře. Nejdelší hranici má s Izraelem; část hranice tvoří Mrtvé moře, kromě něho hraničí na severu se Sýrií, na východě s Irákem a na východě a jihu se Saúdskou Arábií. Mořské pobřeží země je dlouhé celkem 26 km. Zemi lze rozdělit na tři hlavní oblasti; úrodné údolí řeky Jordán, která protéká po hranici s Izraelem a ústí do Mrtvého moře. To je zároveň součástí Velké příkopové propadliny táhnoucí se až k Akabskému zálivu. Dále je to náhorní plošina Východního břehu, kde leží i většina měst a historických památek a nakonec Syrská poušť na severovýchodě země táhnoucí se do Sýrie, Iráku a Saúdské Arábie.

Počet obyvatel:

cca 10 200 000, muslimové 92 %, křesťané 6 %

Přírodní podmínky:

Na východě tvoří tři čtvrtiny země kamenitá poušť. V zemi se nachází Jordánské údolí, které je součástí Velké příkopové propadliny. Protéká jím řeka Jordán, která se vlévá do Mrtvého moře, jež je 394 m pod úrovní oceánu. Na Západním břehu jsou asi 900 m vysoké vápencové kopce. Velká příkopová propadlina pokračuje na jih až do Akabského zálivu, kde Jordánsku patří 20 km dlouhé pobřeží Rudého moře.

Hlavní město:

Ammán, cca 1 700 000 obyvatel

Jazyk:

arabština, běžně se domluvíte anglicky

Měna:

jordánský dinár (1 JOD = cca 31,6 Kč), běžná je směna na místě z EUR nebo USD (směnárny jsou běžně dostupné).

Platební karty:

Běžné platební karty jsou akceptovány v hotelech a některých obchodech. Bankomaty jsou ve všech letoviscích.

Půjčování dopravních prostředků:

Doprava v Jordánsku je na dobré úrovni, co se týká spojení mezi městy a k největším památkám. Tyto hlavní silnice jsou asfaltované v dobrém stavu a spojení autobusy nebo sdílenými taxi jsou častá. Autobusová doprava je rychlá a levná, většinou jezdí moderní autobusy. Další cenově dostupná možnost je taxi, jezdí se většinou za smluvní ceny.
Cesta vlastním nebo půjčeným autem se moc nedoporučuje, vzhledem ke stylu řízení místních řidičů a nedodržování dopravních předpisů.
Železniční síť skoro neexistuje, spojení je prakticky jen občasně a to mezi městy Ammán a Damašek.

Pláže:

Pláže u Mrtvého moře jsou písčité nebo písčitooblázkové, s hrubším pískem.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies