Nalezeno 2 výsledků
Řadit nabídky podle:

Blu Hotels Senales

Akce:

Sport Hotel Kurzras

Akce:

Menší lyžařské středisko VAL SENALES, které nabízí celoroční lyžování na Schnalstalském ledovci, se nachází v nadmořské výšce 2000 - 3258 m. n. m., při hranicích s Rakouskem v Ötztalských Alpách, a je oblíbené zejména lyžaři, kteří nechtějí svou dovolenou trávit ve vyhlášených masových lyžařských střediscích Dolomit. Za návštěvu také stojí pouhých cca 30 km vzdálené lázeňské městečko Merano, které je hojně navštěvované zejména v odpočinkový den dovolené. Oblast Val Senales je známá také díky objevení Ötziho, ledovcového muže, na Hauslabjochu. Stáří této mumie je odhadováno na 5 300 let. Lyžařské středisko Val Senales nabízí celkem 35 km sjezdových tratí různé úrovně (4 černé, 6 červených a 6 modrých sjezdovek), z kterých si vyberou jak začátečníci tak zkušení lyžaři. Val Senales nabízí také 20 km upravených běžeckých tratí a snowpark.
Na sjezdovky na ledovci dopravuje lyžaře lanovka Gletscherbahn, která dopravuje lyžaře také zpět do údolí. Pro zdatné lyžaře doporučujeme návrat do údolí 8 km dlouhou sjezdovkou s převýšením 1200 m. Za velmi větrného počasí kabina na Grawand nejezdí.
Vzdálenost lyžařského střediska z Prahy je cca 740 km.
Orientační cena šestidenního skipasu: Val Senales dospělá osoba 210 EUR, dítě 115 EUR, Ortler Skiarena zahrnující 15 lyžařských středisek a 300 km sjezdovek - dospělá osoba 210 EUR, dítě 145 EUR.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies