Nalezeno 8 výsledků
Řadit nabídky podle:

Evelina Palace

Akce:

Strazhite se skipasem

Akce:

MPM Sport

Akce:

Kempinski Hotel Grand Arena

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Lucky Bansko SPA & Relax

Akce:

  • Až 2 děti do 12 let pobyt a strava ZDARMA

Platinum

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Regnum Bansko Ski Hotel & SPA

Akce:

  • 1 dítě do 10 let pobyt a strava ZDARMA

Amira Boutique Hotel

Akce:

  • 1 dítě do 6 let pobyt a strava ZDARMA

Pohoří Pirin patří k nejkrásnějším v Bulharsku. Staří Slované věřili, že zde sídlí bůh Perun a tak vzniklo i pojmenování celého pohoří Pirin. Jeho nejvyšší vrchol Vichren (2 914 metrů) je třetí nejvyšší na balkánském poloostrově. Za jasného počasí je z něj vidět až na bájný Olymp v Řecku. Pirin je přírodní rezervace – národní park, důsledně chráněný před nežádoucími civilizačními zásahy. Panenská příroda a alpský charakter dávají záruku, že svou dovolenou prožijete v ideálních přírodních podmínkách. Přitažlivá pro lyžaře je zejména skutečnost, že zde průměrná sněhová pokrývka od začátku ledna do konce dubna dosahuje 2,5 metru.

Lyžařské středisko Bansko (pro české lyžaře jedno z nejpopulárnějších a nejznámějších míst a které CK ALEXANDRIA již řadu let nabízí) se nachází v Razložské dolině ve výšce 930 m n. m. přímo na severním úpatí pohoří Pirin a je vzdáleno cca 160 km jižně od Sofie. Město bylo založeno v 17. století Bulhary, kteří odmítli přijmout islám, jenž se Turci pokoušeli zavést během nadvlády nad Bulharskem. V průběhu 18. století zbohatlo řemesly a obchodem. Začaly se stavět výstavní kamenné domy, které plnily i obrannou funkci před Turky. Bansko je rychle se rozvíjející turistické středisko, které si zachovalo svůj šarm a kde se mísí tradiční bulharská architektura a současnost. Ve městě je více než 120 kulturních památek. Místní lidé jsou na dějiny svého městečka hrdi. Rádi vypráví příběhy o známé ikonografické škole, provázejí návštěvníky turistickými zajímavostmi, pořádají folklórní festivaly a zvou své hosty na vynikající místní speciality. Zážitkem je i jenom toulání historickým centrem, během kterého objevíte spoustu překrásných zákoutí, uliček a domů. Při těchto toulkách lze objevit pamětihodnosti, ke kterým kromě několika desítek historických obytných domů patří především Kostel Nanebevstoupení Matky Boží z druhé poloviny XVIII. století, Kostel Svaté Trojice z roku 1835 s cennými malbami a ikonostasem, památník, věnovaný místnímu rodákovi Paisiji Chilendarskému (autorovi Slovansko-bulharské historie), Muzeum Neofita Rilského, který se v minulém století významně zasloužil o rozvoj vzdělanosti a Městské historické muzeum.
Přímo z Banska (městečku ve kterém budete ubytováni) byla zprovozněna kabinová lanovka až do lyžařského areálu, vybudovaného pod vrcholem Todorka (2 746 m). Celková délka lyžařských tratí (všech úrovní náročnosti, 35 % pro začátečníky, 45 % pro pokročilé a 25 % pro nejzkušenější lyžaře) je cca 75 km (nejvyšší bod 2 560 m, nejnižší 990 m). Sjezdovky (většina sjezdovek) jsou každodenně upravovány a mají špičkovou úroveň. Třetina sjezdovek je záměrně ponechána neupravená. Výborná kvalita lyžařských tratí je udržována pomocí 12 roleb Kassbohrer. Sjezdovky jsou také uměle zasněžovány (90% sjezdovek je vybaveno sněhovými děly TechnoAlpin), a tak sněhové podmínky jsou zde vždy perfektní. 80% sjezdovek je vybaveno umělým osvětlením. V areálu je také zajištěna i perfektní údržba lanovky Doppelmayer, typu Gondola pro 8 osob, pěti čtyřsedačkových lanovek Doppelmayer, jedné třisedačkové lanovky Poma, šesti vleků a deseti dětských vleků o celkové délky 22 km. Pro skutečně náročné lyžaře jsou zde vhodné terény pro extrémní lyžování. Podle nejnáročnějších odborníků jde o jedny z nejlepších extrémních terénů v Evropě.

Pod sjezdovkami je ski servis, půjčovna a úschovna lyží, snowboardů a bot, stánky s občerstvením, restaurace. Můžete si objednat let nad lyžařským areálem a překvapenými lyžaři (zimní paragliding), využit služeb lyžařských škol či pronajmout sněžný skútr.

Přístup k lyžařským zařízením je kontrolován čipovými kartami SkiData.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Poučení o cookies